Trwa ładowanie...

Helicobacter Pyroli – naturalne sposoby na walkę z bakterią

Avatar placeholder
06.12.2018 13:03
Helicobacter Pyroli – naturalne sposoby na walkę z bakterią
Helicobacter Pyroli – naturalne sposoby na walkę z bakterią (123RF)

Helicobacter Pyroli to niebezpieczna bakteria, która po przedostaniu się do ludzkiego organizmu jest w stanie wywołać wiele chorób przewodu pokarmowego, np. chorobę wrzodową żołądka, dwunastnicy, zapalenie błony śluzowej żołądka oraz zwiększa ryzyko zachorowania na raka.

Imbir, tymianek i zielone herbat to tylko niektóre naturalne produkty, które pomogą w naturalny sposób zwalczyć ten drobnoustrój.

1. Objawy zakażenia

  • piekący ból w jamie brzusznej,
  • nudności,
  • zmniejszony apetyt,
  • wzdęcia,
  • nagły spadek masy ciała.

2. Naturalne możliwości leczenia

 Imbir

Zobacz film: "Na czym polega gastroskopia?"

Jest to bardzo użyteczna roślina, szczególnie w dziedzinie medycyny. Jest używana jako naturalny środek na poranne mdłości i przy chorobie lokomocyjnej. Ekstrakt  z imbiru hamuje wzrost H. Pylorii, a także zapobiega powstawaniu wrzodów.

Imbir
Imbir (123RF)

Kiełki brokuła

Brokuły za sprawą dużej zawartości błonnika korzystnie wpływają na organizm. Badania udowodniły, że u 78 proc. uczestników, którzy jedli kiełki brokuła raz dziennie przez tydzień, nie wykazano obecności infekcji spowodowanej tą bakterią. Dzieje się tak za sprawą obecności sulforofanu, czyli związku chemicznego, który jest skuteczny  w usuwaniu toksyn z organizmu.

Kiełki z brokuła
Kiełki z brokuła (123RF)

Tymianek

To nie tylko wyśmienita przyprawa, którą stosuje się do wielu potraw. Jest to również naturalny, ale najsilniejszy środek przeciwbakteryjny. Badania wykazały, że ekstrakt z tymianku hamuje wzrost bakterii H. Pylorii, a także przyspiesza jej usuwanie z organizmu.

Tymianek
Tymianek (123RF)

Sok żurawinowy

Produkty z żurawinowy stosowane są przede wszystkim na początku infekcji dróg moczowych, a także w celu ich zapobiegania. Jak się okazuje, ma też korzystny wpływ na układ pokarmowy. Żurawina zapobiega przyleganiu bakterii do ścian żołądka. Aby zobaczyć efekty, zaleca się picie jednej szklanki soku dziennie.

Sok żurawinowy
Sok żurawinowy (123RF)

Zielona herbata

Herbata ta jest dobrze znana jako naturalny środek leczniczy w wielu dolegliwościach. Badania in vitro wykazały, że napój ten działa silnie i skutecznie w eliminowaniu bakterii H. Pylorii z organizmu. Zmniejsza również stany zapalne. Regularne picie naparu z zielonej herbaty jest korzystne w celu ochrony żołądka.

Zielona herbata
Zielona herbata (123RF)

Czerwone wino

Resweratol to substancja występująca w czerwonym winie i to jej zawdzięcza się zdrowotne właściwości. Związek ten jest zbawienny przy chorobach układu naczyniowo - sercowego, a także przy cukrzycy. Jak się okazuje, hamuje również aktywność bakterii i działa ochronnie na żołądek.

Czerwone wino
Czerwone wino (123RF)

Osoby cierpiące na zakażenie bakterią powinny ograniczyć przede wszystkim pikantne potrawy, kofeinę, napoje gazowane, soki cytrusowe, a także produkty o dużej zawartości tłuszczu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze