Trwa ładowanie...

Homeopatia na kaszel

Avatar placeholder
Patrycja Nowak 06.05.2020 13:43
Homeopatia na kaszel
Homeopatia na kaszel

Kaszel jest dolegliwością zazwyczaj zwiastującą przeziębienie lub grypę. To znak, że w naszym organizmie dzieje się coś niepokojącego. Kaszel można zwalczać stosując leki homeopatyczne, które pobudzają mechanizmy układu odpornościowego. Nasz organizm broni się sam.

spis treści

1. Jak przebiega kaszel?

Kaszel spełnia bardzo ważną funkcję ochronną, ponieważ oczyszcza drogi oddechowe z substancji, które wywołują podrażnienie. Oczywiście kaszel ma różne przyczyny: alergia, podrażnienie kurzem, gazem, pyłem. Czasem szybko mija, ale niestety częściej zdarza się, że jest objawem infekcji gardła, krtani i oskrzeli.

Kaszel przebiega dwuetapowo: początkowo dochodzi do głębokiego wdechu i zamknięcia głośni. Następstwem jest wzrost ciśnienia w drogach oddechowych. W czasie drugiego etapu otwiera się głośnia, spada ciśnienie i następuje wydalenie powietrza z płuc z ogromnym przyspieszeniem. Wtedy zostają usunięte ciała obce. Prędkość wyrzucanego powietrza osiąga 30 m/s.

2. Rodzaje kaszlu

Zobacz film: "Rak prostaty. Historia Stanisława"
  • Kaszel suchy – nie powoduje odkrztuszania wydzieliny, jest objawem grypy i przeziębienia.
  • Kaszel mokry – towarzyszy mu odkrztuszanie wydzieliny, podobnie jak kaszel suchy, jest objawem choroby.
  • Kaszel napadowy – to inaczej kaszel alergiczny, jest gwałtowny i trwa 30 sekund, często towarzyszy mu łapanie powietrza, łzawienie i czerwienienie twarzy.
  • Kaszel szczekający – występuje razem z chrypką, to objaw zapalenia krtani i niektórych chorób zakaźnych. Dzieci rzadko cierpią na dokuczliwy kaszel. Ich drogi oddechowe są mniejsze, dzieci szybciej oddychają, a najbardziej są czułe na dym, kurz, dym papierosowy i intensywny zapach.

3. Leczenie kaszlu

Chorym poleca się zażywanie syropów homeopatycznych. Łagodzą one kaszel, uczucie pieczenia i w przypadku mokrego kaszlu rozrzedzają wydzielinę. Syrop trzeba zawsze dobierać do konkretnego rodzaju kaszlu. Syrop na kaszel powinien mieć w swoim składzie takie rośliny jak:

  • rosiczka – łagodzi napadowy kaszel,
  • arnika górska – leczy chrypkę,
  • wilcza jagoda – łagodzi suchy, wyczerpujący kaszel,
  • wymiotnica lekarska – leczy napadowy kaszel wywołujący wymioty,
  • koral szlachetny – łagodzi kaszel wywołany przez niska temperaturę i nasilające się zimno,
  • bylica rupnik – syrop z jej dodatkiem stosuje się w przebiegu leczenia napadów kaszlu występujących w nocy,
  • koszenila kaktusowa – łagodzi kaszel z utrudnionym odkrztuszaniem, ten rodzaj kaszlu najczęściej występuje po przebudzeniu,
  • nawłoć pospolita – działa przeciwzapalnie i ściągająco, leczy nie tylko kaszel, ale także stany zapalne jamy ustnej i gardła.

Wszystkie te rośliny są składnikami nie tylko syropów, ale także innych leków homeopatycznych.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze