Trwa ładowanie...

HydroVag – działanie, wskazania, sposób użycia, skutki uboczne

Avatar placeholder
30.03.2021 23:23
HydroVag – działanie, wskazania, sposób użycia, skutki uboczne
HydroVag – działanie, wskazania, sposób użycia, skutki uboczne

HydroVag to niezwykle wygodne w zastosowaniu globulki aplikowane dopochwowo. Dzięki zawartym w nich składnikach posiadają szerokie spectrum działania. Przede wszystkim nawilżają śluzówkę ścian pochwy i pomagają w utrzymaniu fizjologicznego pH. Jest to niezmiernie ważne przy zaburzonych funkcjach nabłonka pochwy. HydroVag można zakupić bez recepty w cenie ok. 25 zł.

spis treści

1. HydroVag – działanie

Niedługo po umieszczeniu w pochwie globulki HydroVag ulega ona stopnieniu, a następnie wytwarza warstwę, która powleka błony śluzowe. W ten sposób tworzy się sprzyjające środowisko, niezbędne do przywrócenia prawidłowego stanu nabłonka pochwy.

W jednej globulce dopochwowej HydroVag zawarte jest 10 mg hialuronlanu sodu, kwas mlekowy, glikogen, glicerydy półsyntetyczne i mleczan sodu. Dzięki hialuronianowi sodu śluzówka pochwy jest całkowicie zabezpieczona i nawilżona. Jest to bardzo ważne w szczególności dlatego, że zostaje precyzyjnie wspomagany proces gojenia oraz odbudowy tkanek.

Zobacz film: "Stan zapalny pochwy - rozpoznawanie i leczenie"

Zawarty w globulkach HydroVag kwas mlekowy wspiera utrzymanie prawidłowego pH pochwy = 4,5. Odpowiednie pH zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji pochwy. Znaczącą funkcję pełni glikogen, który jest swoistą barierą i jednocześnie składnikiem odżywczym dla pałeczek kwasu mlekowego.

Dzięki tym pałeczkom w pochwie tworzy się naturalna flora bakteryjna, która chroni ją przed infekcjami oraz pomaga utrzymać prawidłowe pH.

2. HydroVag – wskazania

Globulki dopochwowe HydroVag stosuje się w czterech zasadniczych celach, do których należą:

  • łagodzenie uczucia suchości i dyskomfortu występującego w okolicach intymnych, które zostały spowodowane przez niedobór estrogenów, nasilony stres i zanik błony śluzowej pochwy,
  • ułatwienie regeneracji nabłonka pochwy w szczególności w okresie okołomenopauzalnym, po radioterapii; chemioterapii, po porodzie, po zabiegach ginekologicznych, np. po wziernikowaniu oraz kiedy wystąpią nieprawidłowe zmiany w nabłonku pochwy wynikające ze stosowania leków hormonalnych,
  • łagodzenie bólu przy bolesnych stosunkach,
  • łagodzenie dyskomfortu, który powstał w wyniku obrzęku, świądu okolic sromu,
  • utrzymanie prawidłowego pH pochwy w szczególności po kuracji antybiotykiem.
HydroVag w walce z suchością pochwy
HydroVag w walce z suchością pochwy

HydroVag to preparat nawilżający śluzówkę pochwy i przywracający naturalne pH okolic intymnych.

zobacz galerię

3. HydroVag – sposób użycia

Globulki dopochwowe Hydrovag stosowane są w kuracji podstawowej i kuracji podtrzymującej. W kuracji podstawowej stosuje się jedną globulkę dopochwową na noc przez okres tygodnia, zaś w przypadku kuracji podtrzymującej należy zaaplikować jedną globulkę na noc, ale już co dwa lub trzy dni w celu uzyskania trwałej poprawy.

Uzupełnianie kuracji podstawowej za pomocą HydroVag jako działania terapeutycznego może trwać do 30 dni. Po upływie tego czasu należy odstawić globulki HydroVag na 7 dni.

Może również zdarzyć się taka sytuacja, w której dojdzie do pominięcia jednej dawki. Wtedy należy przyjąć kolejną, ale nie stosować dwóch dawek jednocześnie. W tym przypadku nie zaleca się również stosowania ich w krótkim odstępie czasu.

Przy aplikowaniu globulki dopochwowej HydroVag należy dokładnie umyć ręce, kolejno oderwać z blistra jedno gniazdo, następnie delikatnie rozchylić listki folii i precyzyjnie oddzielić je od siebie. W sposób ostrożny należy wydobyć globulkę i umieścić ją głęboko w pochwie.

4. HydroVag – skutki uboczne

Po zastosowaniu preparatu HydroVag mogą wystąpić objawy niepożądane, do których producent zaliczył m.in. pieczenie, wysypkę, nasilenie świądu. Globulek dopochwowych Hydrovag nie należy stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek z jej składników.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze