Trwa ładowanie...

HydroVag – działanie, wskazania, sposób użycia, skutki uboczne

HydroVag to niezwykle wygodne w zastosowaniu globulki aplikowane dopochwowo. Dzięki zawartym w nich składnikach posiadają szerokie spectrum działania. Przede wszystkim nawilżają śluzówkę ścian pochwy i pomagają w utrzymaniu fizjologicznego pH. Jest to niezmiernie ważne przy zaburzonych funkcjach nabłonka pochwy. HydroVag można zakupić bez recepty w cenie ok. 25 zł.

spis treści

1. HydroVag – działanie

Niedługo po umieszczeniu w pochwie globulki HydroVag ulega ona stopnieniu, a następnie wytwarza warstwę, która powleka błony śluzowe. W ten sposób tworzy się sprzyjające środowisko, niezbędne do przywrócenia prawidłowego stanu nabłonka pochwy.

Zobacz film: "Stan zapalny pochwy - rozpoznawanie i leczenie"

W jednej globulce dopochwowej HydroVag zawarte jest 10 mg hialuronlanu sodu, kwas mlekowy, glikogen, glicerydy półsyntetyczne i mleczan sodu. Dzięki hialuronianowi sodu śluzówka pochwy jest całkowicie zabezpieczona i nawilżona. Jest to bardzo ważne w szczególności dlatego, że zostaje precyzyjnie wspomagany proces gojenia oraz odbudowy tkanek.

Zawarty w globulkach HydroVag kwas mlekowy wspiera utrzymanie prawidłowego pH pochwy = 4,5. Odpowiednie pH zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji pochwy. Znaczącą funkcję pełni glikogen, który jest swoistą barierą i jednocześnie składnikiem odżywczym dla pałeczek kwasu mlekowego.

Bakterie beztlenowe wywołujące zapalenie pochwy (Gardnerella vaginalis)
Bakterie beztlenowe wywołujące zapalenie pochwy (Gardnerella vaginalis)

Strzałki wskazują bakterie Gardnerella vaginalis.

zobacz galerię

Dzięki tym pałeczkom w pochwie tworzy się naturalna flora bakteryjna, która chroni ją przed infekcjami oraz pomaga utrzymać prawidłowe pH.

2. HydroVag – wskazania

Globulki dopochwowe HydroVag stosuje się w czterech zasadniczych celach, do których należą:

  • łagodzenie uczucia suchości i dyskomfortu występującego w okolicach intymnych, które zostały spowodowane przez niedobór estrogenów, nasilony stres i zanik błony śluzowej pochwy,
  • ułatwienie regeneracji nabłonka pochwy w szczególności w okresie okołomenopauzalnym, po radioterapii; chemioterapii, po porodzie, po zabiegach ginekologicznych, np. po wziernikowaniu oraz kiedy wystąpią nieprawidłowe zmiany w nabłonku pochwy wynikające ze stosowania leków hormonalnych,
  • łagodzenie bólu przy bolesnych stosunkach,
  • łagodzenie dyskomfortu, który powstał w wyniku obrzęku, świądu okolic sromu,
  • utrzymanie prawidłowego pH pochwy w szczególności po kuracji antybiotykiem.
HydroVag w walce z suchością pochwy
HydroVag w walce z suchością pochwy

HydroVag to preparat nawilżający śluzówkę pochwy i przywracający naturalne pH okolic intymnych.

zobacz galerię

3. HydroVag – sposób użycia

Globulki dopochwowe Hydrovag stosowane są w kuracji podstawowej i kuracji podtrzymującej. W kuracji podstawowej stosuje się jedną globulkę dopochwową na noc przez okres tygodnia, zaś w przypadku kuracji podtrzymującej należy zaaplikować jedną globulkę na noc, ale już co dwa lub trzy dni w celu uzyskania trwałej poprawy.

Uzupełnianie kuracji podstawowej za pomocą HydroVag jako działania terapeutycznego może trwać do 30 dni. Po upływie tego czasu należy odstawić globulki HydroVag na 7 dni.

Może również zdarzyć się taka sytuacja, w której dojdzie do pominięcia jednej dawki. Wtedy należy przyjąć kolejną, ale nie stosować dwóch dawek jednocześnie. W tym przypadku nie zaleca się również stosowania ich w krótkim odstępie czasu.

Zobacz także

Przy aplikowaniu globulki dopochwowej HydroVag należy dokładnie umyć ręce, kolejno oderwać z blistra jedno gniazdo, następnie delikatnie rozchylić listki folii i precyzyjnie oddzielić je od siebie. W sposób ostrożny należy wydobyć globulkę i umieścić ją głęboko w pochwie.

4. HydroVag – skutki uboczne

Po zastosowaniu preparatu HydroVag mogą wystąpić objawy niepożądane, do których producent zaliczył m.in. pieczenie, wysypkę, nasilenie świądu. Globulek dopochwowych Hydrovag nie należy stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek z jej składników.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

HydroVag – działanie, wskazania, sposób użycia, skutki uboczne
HydroVag – działanie, wskazania, sposób użycia, skutki uboczne
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza