Jajka a potencja
Ostatnio coraz częściej mówi się o wpływie przepiórczych jaj na męską potencję. Ich zwolennicy przekonują również, że jaja przepiórki dostarczają znacznej ilości białka niezbędnego do budowania mięśni. Inaczej niż batony proteinowe, jaja przepiórcze nie mają w sobie dużo węglowodanów i tłuszczu, dlatego są sprzymierzeńcem osób usiłujących stracić na wadze. Jednak ich popularność jest związana głównie z rzekomym działaniem na libido i sprawność seksualną. Czy jaja faktycznie poprawiają męską potencję?
1. Wpływ jaj na potencję mężczyzny
W pewnym wieku mężczyźni zauważają u siebie spadek libido, co może mieć związek z problemami z prostatą. Zamiast stosować tabletki, warto pomyśleć o naturalnych rozwiązaniach. Dobrym przykładem alternatywy dla chemii jest regularne spożywanie jaj przepiórczych, które poprawiają krążenie krwi i wzmacniają mięsień sercowy, co sprzyja wzrostowi libido i lepszej sprawności seksualnej. Jaja przepiórki są doskonałym źródłem fosforu, białka oraz witamin B, D i E, dzięki czemu stymulują i odżywiają gruczoł prostaty, który jest kluczowy dla zdrowia seksualnego mężczyzny.
Mimo iż środki pobudzające dostępne na receptę są skuteczne w poprawie libido, wiele z tych specyfików wywołuje skutki uboczne: suchość w ustach, dolegliwości bólowe oraz bóle żołądka. Tego typu suplementy mogą być wręcz groźne dla mężczyzn, którzy mają problemy z sercem, przeszli udar lub mają poważne niedociśnienie. Dla kontrastu, jaja przepiórcze nie działają w określonym czasie jak tabletki, dlatego nie trzeba planować ich spożycia, by wstrzelić się we właściwy moment. Jaja przepiórki zwiększają sprawność seksualną i potencję w naturalny sposób. Zawierają bowiem witaminy i białka, które, jak udowodniły badania, korzystnie wpływają na sprawność seksualną. Po włączeniu ich do jadłospisu, jaja przepiórcze dodają energii. W przeciwieństwie do innych afrodyzjaków, takich jak czekolada lub pestki dyni, jaja przepiórki są ubogie w tłuszcz i węglowodany, dlatego nie powodują przybrania na wadze.
2. Wartość odżywcza przepiórczych jaj
Zawartość składników odżywczych w jajach przepiórczych jest nawet 3-4-krotnie większa niż w jajach kurzych. W jajku przepiórki znajduje się 13% białka, a w jajku kurzym 11%. Jaja przepiórki mają pięć razy więcej żelaza i potasu niż jaja kurze. Co ważne, jaja przepiórcze nie wywołują alergii ani skazy. Mogą być wykorzystywane do zwalczania objawów alergii dzięki zawartości jednego z białek. W jajach przepiórki znajduje się dwa razy więcej witamin A i B2 niż w jajach kurzych. Są także bogatsze w fosfor oraz wapń.
Jaja przepiórcze są wykorzystywane od tysięcy lat w leczeniu różnych dolegliwości. Chińczycy stosują je w leczeniu kataru, astmy, kataru siennego oraz dolegliwości skórnych. Jaja przepiórki są często składnikiem produktów pielęgnacyjnych do twarzy i włosów.
Surowe jajko przepiórcze o wadze 9 gramów ma tylko 14 kalorii. W jego składzie jest 1,17 g białka, 1 g tłuszczu, 0,04 g węglowodanów, 6 mg wapnia, 0,33 mg żelaza, 1 mg magnezu, 20 mg fosforu, 12 mg potasu, 13 mg sodu oraz 0,13 mg cynku. Ponadto zawiera niektóre witaminy.
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.