Trwa ładowanie...

Klabax – skład leku, dawkowanie, skutki uboczne, opinie

Klabax to lek z rodziny antybiotyków bakteriobójczych. Występuje w postaci granulatu do sporządzenia zawiesiny podawanej doustnie, a także w formie tabletek. Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych, takich jak: zapalenie gardła, migdałków, zapalenie zatok, zakażenia dolnych dróg oddechowych (zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc) oraz w leczeniu zakażeń skóry. Klabax jest lekiem do stosowania ogólnego, wydawanym wyłącznie na receptę.

spis treści

1. Klabax – skład leku

Podstawowy składnik leku Klabax to klarytromycyna. Jest to antybiotyk którego zadaniem jest hamowanie syntezy białek bakteryjnych, co blokuje wzrost i namnażanie się komórek bakteryjnych.

Po podaniu doustnym klarytromycyna dobrze się wchłania i szybko przenika z surowicy do tkanek. Stężenie w tkankach jest zwykle kilka razy większe niż w surowicy. Oprócz leczenia zakażeń dróg oddechowych, czy skóry klarytromycyna stosowana w skojarzeniu z innymi lekami odgrywa dużą rolę w leczeniu zakażeń wywołanych przez mykobakterie.

Zobacz film: "Jak uniknąć problemów po antybiotykoterapii?"

2. Klabax – dawkowanie

Klabax ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Dawkowanie preparatu Klabax powinno odbywać się według następujących proporcji: dawkę 250 mg należy przyjmować 2 razy na dobę. W cięższych zakażeniach lekarz może zalecić stosowanie 500 mg 2 razy na dobę. Leczenie Klabax trwa zwykle 7–14 dni.

5 silnych antybiotyków bez recepty
5 silnych antybiotyków bez recepty [6 zdjęć]

Czy wiesz, że częste zażywanie antybiotyków niszczy twój układ pokarmowy i obniża odporność na wirusy

zobacz galerię

Tabletki Klabax należy przyjmować doustnie, niezależnie od posiłku.

3. Klabax – skutki uboczne

Skutki uboczne stosowania Klabax mogą objawić się w postaci wystąpienia zawrotów głowy i drgawek. Objawy te mogą mieć wpływ na prowadzenie pojazdów.

Inne dolegliwości po Klabax, które mogą wystąpić to zaburzenia żołądkowo-jelitowe w postaci nudności, wymiotów, bóli brzucha, biegunki, zapalenia jamy ustnej, zaburzenia smaku.

Warto wiedzieć:

4. Klabax – opinie

Opinie o Klabax pojawiające się w Internecie są zazwyczaj pozytywne. Chwalona jest cena preparatu Klabax i jego działanie. Niewiele osób skarżyło się na skutki uboczne, które zaobserwowano po jego zastosowaniu.

5. Klabax – zamienniki

Zamienniki Klabax dostępne na rynku, które mają podobne właściwości a które może przepisać lekarz stosując alternatywę dla Klabax:

 • Fromilid
 • Fromilid 250
 • Klabion
 • Klacid
 • Klarmin
 • Lekoklar
 • Taclar

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza