Kwas kaprylowy - zastosowanie, leczenie grzybicy, kuracje odchudzające
Kwas kaprylowy jest to organiczny związek chemiczny z grupy nasyconych kwasów tłuszczowych. Jest stosowany w leczeniu problemów przewodu pokarmowego i grzybic powodowanych Candida Albicans.
1. Naturalne występowanie kwasu kaprylowego
Kwas kaprylowy można odnaleźć w wielu olejach roślinnych oraz w bardzo popularnym oleju kokosowym. Kwas kaprylowy jest obecny także w tłuszczach zwierzęcych kozim i owczym i mleku króliczym. Kwas kaprylowy jest także dodatkiem zapachowym wykorzystywanym w lodach, budyniach oraz serach.
2. Zastosowanie kwasu kaprylowego w leczeniu
Zastosowanie kwasu kaprylowego to leczenie:
- nawracającej grzybicy pochwy
- pleśniawek jamy ustnej u małych dzieci
- grzybicy przewodu pokarmowego
- grzybicy skóry,
- grzybicy stóp
- grzybicy paznokci
Cena kwasu kaprylowego to ok. 20 zł za 60 kapsułek. Suplement diety kwas kaprylowy przyjmuje sie 2 razy dziennie po 1 tabletce przed posiłkiem.
3. Leczenie grzybicy
Jeżeli cierpisz na grzybicę to kwas kaprylowy może być dla Ciebie ratunkiem. Kwas kaprylowy pomaga w walce z grzybem Candida Albicans. Stosowanie kwasy kaprylowego ograniczy rozwój Candida Albicans nawet o 90%.
4. Leczenie grzybicy pochwy
Zastosowanie kwasu kaprylowego możemy odnaleźć w lekach na nawracające infekcje grzybiczo-bakteryjne pochwy, które posiadają takie objawy jak: swędzenie pochwy, pieczenie pochwy, upławy. Kwas kaprylowy działa przeciwgrzybiczno i przeciwbakteryjnie. Pozawala szybko wyleczyć dolegliwości związane z grzybicą pochwy.
5. Leczenie zespołu jelita drażliwego
Kwas kaprylowy jest skuteczny w leczeniu zespołu jelita drażliwego. Kwas kaprylowy goi i regeneruje wrzody jelita cienkiego i jelita grubego. Kwas kaprylowy odnawia uszkodzony nabłonek jelitowy. Kwas kaprylowy ma działanie przeciwzapalne i łagodzi ostre biegunki. Zaburzenia jelitowe można wyleczyć kwasem kaprylowym.
6. Zastosowanie w kuracjach odchudzających
Kwas kaprylowy hamuje apetyt i ochotę na podjadanie. Kwas kaprylowy jest polecany podczas kuracji odchudzających. Sprawia, że czujemy się nasyceni. Pozwala zahamować ochotę na słodycze.
7. Ciekawostki związane z zastosowaniem kwasu kaprylowego
Kwas kaprylowy można połączyć z olejkiem z oregano lub olejkiem grejpfrutowym, czosnkiem lub minerałami. Wzmocni to jego działanie. Kwas kaprylowy obniża poziom złego cholesterolu.
Kwas kaprylowy stosuje się w branży kosmetycznej jako dodatek do kremów, żelów, emulsji na skórę i globulek dopochwowych, które mają działać przeciwgrzybiczno i przeciwbakteryjnie.
Kwas kaprylowy dodaje się do pasz do zwierząt ponieważ pomaga to w utrzymaniu prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.
Kuracja kwasem kaprylowym daje bardzo dobre efekty. Skutek uboczny kuracji kwasem kaprylowym jest pot o lekko zmienionym zapachu.
Treści w naszych serwisach służą celom informacyjno-edukacyjnym i nie zastępują konsultacji lekarskiej. Przed podjęciem decyzji zdrowotnych skonsultuj się ze specjalistą.