Przejdź na WP

Kwas kaprylowy – występowanie, zastosowanie, grzybica, grzybica pochwy, zespól jelita drażliwego, odchudzanie, ciekawostki

Kwas kaprylowy jest to organiczny związek chemiczny z grupy nasyconych kwasów tłuszczowych. Jest stosowany w leczeniu problemów przewodu pokarmowego i grzybic powodowanych Candida Albicans.

Zobacz film: "Zaskakujące ciekawostki na temat kokosów"

spis treści

1. Kwas kaprylowy – występowanie

Kwas kaprylowy można odnaleźć w wielu olejach roślinnych oraz w bardzo popularnym oleju kokosowym. Kwas kaprylowy jest obecny także w tłuszczach zwierzęcych (kozim i owczym), a także w kozim mleku i mleku króliczym. Kwas kaprylowy jest także dodatkiem zapachowym wykorzystywanym w [lodach](https://portal.abczdrowie.pl/grozne-dla-zdrowia-lody, budyniach oraz serach.

2. Kwas kaprylowy – charakterystyka

Zastosowanie kwasu kaprylowego to leczenie:

Cena kwasu kaprylowego to ok. 20 zł za 60 kapsułek. Suplement diety kwas kaprylowy przyjmuje sie 2 razy dziennie po 1 tabletce przed posiłkiem.

Co się stanie z twoim ciałem, jeśli codziennie będziesz jeść olej kokosowy?
Co się stanie z twoim ciałem, jeśli codziennie będziesz jeść olej kokosowy? [4 zdjęcia]

Olej kokosowy ma pozytywny wpływ na zdrowie, a stosowany zewnętrznie również na kondycję skóry i włosów....

zobacz galerię

3. Kwas kaprylowy – grzybica

Jeżeli cierpisz na grzybicę to kwas kaprylowy może być dla Ciebie ratunkiem. Kwas kaprylowy pomaga w walce z grzybem Candida Albicans. Stosowanie kwasy kaprylowego ograniczy rozwój Candida Albicans nawet o 90%.

4. Kwas kaprylowy – grzybica pochwy

Zastosowanie kwasu kaprylowego możemy odnaleźć w lekach na nawracające infekcje grzybiczo-bakteryjne pochwy, które posiadają takie objawy jak: swędzenie pochwy, pieczenie pochwy, upławy. Kwas kaprylowy działa przeciwgrzybiczno i przeciwbakteryjnie. Pozawala szybko wyleczyć dolegliwości związane z grzybicą pochwy.

5. Kwas kaprylowy – zespól jelita drażliwego

Kwas kaprylowy jest skuteczny w leczeniu zespołu jelita drażliwego. Kwas kaprylowy goi i regeneruje wrzody jelita cienkiego i jelita grubego. Kwas kaprylowy odnawia uszkodzony nabłonek jelitowy. Kwas kaprylowy ma działanie przeciwzapalne i łagodzi ostre biegunki. Zaburzenia jelitowe można wyleczyć kwasem kaprylowym.

6. Kwas kaprylowy – odchudzanie

Kwas kaprylowy hamuje apetyt i ochotę na podjadanie. Kwas kaprylowy jest polecany podczas kuracji odchudzających. Sprawia, że czujemy się nasyceni. Pozwala zahamować ochotę na słodycze.

Zobacz także:

Kwas kaprylowy – występowanie, zastosowanie, grzybica, grzybica pochwy, zespól jelita drażliwego, odchudzanie, ciekawostki
Kwas kaprylowy – występowanie, zastosowanie, grzybica, grzybica pochwy, zespól jelita drażliwego, odchudzanie, ciekawostki (123RF)

7. Kwas kaprylowy – ciekawostki

Kwas kaprylowy można połączyć z olejkiem z oregano lub olejkiem grejpfrutowym, czosnkiem lub minerałami. Wzmocni to jego działanie. Kwas kaprylowy obniża poziom złego cholesterolu.

Kwas kaprylowy stosuje się w branży kosmetycznej jako dodatek do kremów, żelów, emulsji na skórę i globulek dopochwowych, które mają działać przeciwgrzybiczno i przeciwbakteryjnie.

Kwas kaprylowy dodaje się do pasz do zwierząt ponieważ pomaga to w utrzymaniu prawidłowej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

Kuracja kwasem kaprylowym daje bardzo dobre efekty. Skutek uboczny kuracji kwasem kaprylowym jest pot o lekko zmienionym zapachu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy