Trwa ładowanie...

Lacidofil - skład i działanie, wskazania, przeciwwskazania i dawkowanie, skutki uboczne

Lacidofil to lek, który można nabyć w każdej aptece bez recepty. Preparat wykorzystywany jest w pediatrii, medycynie rodzinnej i gastroenterologii. Lacidofil to lek osłonkowy, który stosuje się przy antybiotykoterapii w celu przywrócenia naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

spis treści

1. Lacidofil - skład i działanie

Podczas kuracji antybiotykami bardzo ważne jest, aby pamiętać o lekach, które zachowają lub przywrócą naturalną florę bakteryjną jelit, ponieważ jej uszkodzenie może doprawdzić do biegunek, nudności, wymiotów i innych nieprzyjemnych działań niepoządanych.

Zobacz film: "Na co uważać, zażywając antybiotyki?"

Lacidofil to lek dostępny bez recepty, który stosuje się głównie w pediatrii, medycynie rodzinnej oraz gastroenterologii. Substancją czynną preparatu jest lactobacillus, czyli żywe pałeczki kwasu mlekowego. Głównym zadaniem preparatu jest przywrócenie naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz jej utrzymanie. Przywrócenie naturalnej flory bakteryjnej jelit chroni przed wtórnym niedoborem witamin, a także przed grzybicami i drożdżycami. Preparat usprawnia pracę jelit oraz ułatwia wypróżnianie.

Niebezpieczne interakcje leków z suplementami ziołowymi
Niebezpieczne interakcje leków z suplementami ziołowymi [10 zdjęć]

Interakcje leków to nic innego, jak sytuacja kiedy jedna z substancji leczniczych wpływa na aktywność

zobacz galerię

2. Lacidofil - wskazania

Lacidofil to lek, który stosowany jest głównie przy antybiotykoterapii w celu utrzymania naturalnej flory bakteryjnej jelit. Lacidofil jak i inne preparaty osłaniające należy zawsze stosować podczas przyjmowania antybiotyków aby nie doszło do wyjałowienia jelit. Lacidofil stosuje się także w celu zapobiegania biegunkom podróżnym oraz przy zawracającym rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy. Stosowanie takich preparatów jest bardzo ważne w szczególności u dzieci.

3. Lacidofil - przeciwwskazania i dawkowanie

Jedynymi przeciwwskazaniami do stosowania leku lecidofil jest nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek ze składników leku. Więcej przeciwwskazań do stosowania leku lacidofil nie odnotowano.

Lacidofil przyjmowany profilaktycznie powinien byc zażywany codziennie po jednej kapsułce najlepiej razem z obiadem. Może być także przyjmowany do trzydziestu minut po obiedzie. Natomiast przyjmowanie lacidofilu w formie leczniczej jest nieco inne. Należy przyjmować od jednej do dwóch kapsułek trzy razy na dobę. Jeśli chodzi o niemowlęta to należy podawać jedną lub dwie kapsułki dziennie.

Zobacz także:

Aby łatwiej było podać dziecku lacidofil można wymieszać go z napojem lub podać razem z pokarmem. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do stosowania preparatu lacidofil należy udać się do lekarza aby wszystko dokładnie wyjaśnił.

4. Lacidofil - skutki uboczne i środki ostrożności

U osób przyjmujących lacidofil nie stwierdzono występowania żadnych skutków ubocznych. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu powinny skonsultować się z lekarzem, jednak lacidofil jest preparatem, który można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza