Trwa ładowanie...

Lakcid – charakterystyka, wskazania i przeciwwskazania, dawkowanie

Avatar placeholder
30.03.2021 23:22

Lakcid jest to probiotyk, który pomaga utrzymać prawidłową florę bakteryjną jelit. Stosowany jest przy antybiotykoterapii oraz bezpośrednio po jej zakończeniu.

Lakcid – charakterystyka, wskazania i przeciwwskazania, dawkowanie
Lakcid – charakterystyka, wskazania i przeciwwskazania, dawkowanie
spis treści

1. Lakcid – charakterystyka

Lakcid jest lekiem probiotycznym. Dostępny jest w ampułkach, które zawierają proszek z żywymi pałeczkami kwasu mlekowego (Lactobacillus rhamnosus). Bakterie te są odporne na działanie kwasu żołądkowego i żółciowego co pozwala im na działanie w przewodzie pokarmowym. Z ampułki przygotowuje się zawiesinę doustną dodając mleko bądź wodę. Lek mogą przyjmować kobiety w ciąży oraz w okresie kamienia piersią.

Błędy najczęściej popełniane podczas przyjmowania antybiotyków
Błędy najczęściej popełniane podczas przyjmowania antybiotyków [7 zdjęć]

Narodowy Program Ochrony Antybiotyków to kampania prowadzona pod różnymi nazwami w wielu krajach. Jej

zobacz galerię

Lakcid powinien być przechowywany w lodówce w temperaturze 2-8 stopni C.

2. Lakcid – wskazania

Zobacz film: "Jak uniknąć problemów po antybiotykoterapii?"

Wskazania do stosowania leku Lakcid to przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Należy stosować Lakcid w czasie antybiotykoterapii jak i po zakończeniu leczenia. Jest zalecany pacjentom z poantybiotykowym zapaleniem jelit ze szczególnym uwzględnieniem leczenia wspomagającego rzekomobłoniastego zapalenia okrężnicy. Lakcid może być stosowany przy biegunce podróżnych.

3. Lakcid –vprzeciwwskazania

Przeciwwskazanie do stosowania leku Lakcid to nadwrażliwość na białko mleka krowiego.

Zobacz także:

4. Lakcid – dawkowanie

Lakcid jest probiotykiem podawanym doustnie. Powinno się przyjmować 1 ampułkę 3-4 razy na dobę. Lek przyrządza się z ampułki dodając niewielką ilość przegotowanej wody w temperaturze pokojowej lub mleka. Zawiesinę należy dokładnie wymieszać. Zawiesinę należy wypić bezpośrednio po przygotowaniu.

Przyjmowanie leku Lakcid nie jest uzależnione od pory posiłku. Podczas stosowania leku nie zaleca się spożywania alkoholu. Cena leku Lakcid to ok. 16 zł za 10 ampułek.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza