Lakcid – charakterystyka, wskazania i przeciwwskazania, dawkowanie
Lakcid jest to probiotyk, który pomaga utrzymać prawidłową florę bakteryjną jelit. Stosowany jest przy antybiotykoterapii oraz bezpośrednio po jej zakończeniu.
1. Lakcid – charakterystyka
Lakcid jest lekiem probiotycznym. Dostępny jest w ampułkach, które zawierają proszek z żywymi pałeczkami kwasu mlekowego (Lactobacillus rhamnosus). Bakterie te są odporne na działanie kwasu żołądkowego i żółciowego co pozwala im na działanie w przewodzie pokarmowym. Z ampułki przygotowuje się zawiesinę doustną dodając mleko bądź wodę. Lek mogą przyjmować kobiety w ciąży oraz w okresie kamienia piersią.
Lakcid powinien być przechowywany w lodówce w temperaturze 2-8 stopni C.
2. Lakcid – wskazania
Wskazania do stosowania leku Lakcid to przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Należy stosować Lakcid w czasie antybiotykoterapii jak i po zakończeniu leczenia. Jest zalecany pacjentom z poantybiotykowym zapaleniem jelit ze szczególnym uwzględnieniem leczenia wspomagającego rzekomobłoniastego zapalenia okrężnicy. Lakcid może być stosowany przy biegunce podróżnych.
3. Lakcid –vprzeciwwskazania
Przeciwwskazanie do stosowania leku Lakcid to nadwrażliwość na białko mleka krowiego.
4. Lakcid – dawkowanie
Lakcid jest probiotykiem podawanym doustnie. Powinno się przyjmować 1 ampułkę 3-4 razy na dobę. Lek przyrządza się z ampułki dodając niewielką ilość przegotowanej wody w temperaturze pokojowej lub mleka. Zawiesinę należy dokładnie wymieszać. Zawiesinę należy wypić bezpośrednio po przygotowaniu.
Przyjmowanie leku Lakcid nie jest uzależnione od pory posiłku. Podczas stosowania leku nie zaleca się spożywania alkoholu. Cena leku Lakcid to ok. 16 zł za 10 ampułek.
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.