Trwa ładowanie...

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – leczenie, charakterystyka, cena

Leczenie kanałowe jest bardzo często wykonywanym zabiegiem. Niestety jest powikłaniem po nieleczonej próchnicy. Leczenie kanałowe jest skomplikowane i często bolesne. Jednak wymyślono metodę bardziej dokładną, czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem. Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem? Czy takie leczenie jest bolesna? Kto może skorzystać z leczenia?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

spis treści

1. Leczenie kanałowe pod mikroskopem – leczenie

Leczenie kanałowe, inaczej nazywane jest leczeniem endodontycznym. Stosowane jest wtedy, kiedy dojdzie do zarażenia bardzo wrażliwej miazgi zęba. Miazga zęba wymaga leczenia, kiedy zęby zostaną zarażone bardzo poważnie próchnicą lub innymi chorobami zębów. Leczenie kanałowe nie zawsze może mieć związek z niewłaściwym dbaniem o higienę jamy ustnej. Leczenie kanałowe jest długie i bolesne, ponieważ należy dostać się do korzenia zęba (czyli głęboko pod widoczną część zęba), dokładnie go oczyścić, zatruć oraz wypełnić specjalistycznym wypełniaczem.

Po tak poważnym zabiegu ząb jest martwy, ponieważ to miazga odpowiada za wszystkie funkcje życiowe zębów. Jeżeli nie chcemy skorzystać z możliwości leczenia kanałowego, to możemy albo pozbyć się całkowicie chorego zęba, nie naprawiać go albo skorzystać z metody leczenia kanałowego za pomocą mikroskopu, chociaż takie leczenie jest również bolesne.

2. Leczenie kanałowe pod mikroskopem – charakterystyka

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to pospolite leczenie kanałowe, różniące się tym, iż lekarz ma o wiele bardziej dokładny wgląd do kanałów zębowych pacjenta, w związku z czym leczenie jest o wiele bardziej precyzyjne i dokładne. Mikroskop znajduje się tuż nad głową pacjenta.

Bardzo często leczenie kanałowe bez użycia mikroskopu kończy się niepowodzeniem i pacjent musi zgłaszać się na zabieg ponownie. Zdarzają się również takie przypadki, w których korzenie zęba są bardzo pozwijane albo pacjent charakteryzuje się nietypową budową anatomiczną zębów lub szczęki. Dzięki leczeniu kanałowemu pod mikroskopem tacy pacjenci mają szansę na uniknięcie ekstrakcji zęba, co w wielu przypadka może być koniecznością.

Leczenie kanałowe bez powiększenia często może zakończyć się właśnie wyrwaniem zęba, ponieważ lekarz nie ma możliwości powiększenia korzenia, w związku z czym leczenie wykonywane jest o wiele mniej precyzyjnie.

3. Leczenie kanałowe pod mikroskopem – cena

Cena leczenia kanałowego pod mikroskopem jest nieco droższa niż zwykłego leczenia kanałowego. Ceny wahają się od 300 do 600 złotych i uzależnione są od miasta w którym usługa jest wykonywana, a także od renomy danego gabinetu i liczone są za jednego zęba.

Musisz to wiedzieć

Najlepszym sposobem na zapobieganie leczenia kanałowego jest prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej. Zęby należy bardzo dokładnie szczotkować, najlepiej po każdym posiłku, a także używać nici dentystycznych i płynów do płukania jamy ustnej. Odpowiednia dieta jest tak samo ważna jak dbanie o higienę jamy ustnej. Stomatologa należy odwiedzać co pół roku, w celach profilaktycznych. Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego takie wizyty mogą okazać się zbawienne.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.