Trwa ładowanie...

Leki uspokajające Labofarm - działanie, wskazania, przeciwwskazania, rodzaje

 Kinga Olchowy
25.05.2021 15:02
Tabletki uspokajające Labofarm to bardzo złożony prepara ziołowy
Tabletki uspokajające Labofarm to bardzo złożony prepara ziołowy (123rf)

Tabletki uspokajające Labofarm to bardzo złożony prepara ziołowy, którego celem jest ukojenie nerwów, ułatwienie zasypiania i pomoc w zachowaniu codziennego spokoju ducha. W składzie znajdują się liczne ekstrakty ziołowe o szerokim działaniu. Jak stosować leki uspokajające Labofarm, czy są skuteczne i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do ich stosowania?

spis treści

1. Czym są tabletki uspokajające Labofarm?

Tabletki uspokajające Labofarm to ziołowy suplement dietyo szerokim działaniu kojącym. Dostępne są bez recepty i można je kupić w większości aptek, także internetowych. Wśród substancji czynnych preparatu Labofarm znajdują się:

  • koreń kozłka lekarskiego (Valerianae radix) - 170mg,
  • szyszka chmielu (Lupuli strobilus) - 50mg,
  • liść melisy (Melissae folium) - 50mg,
  • ziele serdecznika (Leonuri cardiacae herba) - 50mg,
  • kwasy walerenowe - ok. 0.15mg.
Zobacz film: "Leki uspakajające"

Produkt dostępny jest w opakowaniach zawierających 20, 60, 90 lub 150 tabletek.

2. Jak działają tabletki Labofarm?

Tabletki Labofarm wykazują szerokie działanie uspokajające. Przede wszystkim zmniejszają skutki codziennego stresu, pozwalają zachować opanowanie i spokój ducha w trudnych sytuacjach. Ułatwiają także zasypianie i sprawiają, że jakość tego snu jest znacznie lepsza. Dzieje się tak za sprawą flawonoidów i alkaloidów.

Ze względu na bogaty skład tabletki Labofarm wykazują także działanie:

  • wiatropędne
  • rozkurczowe
  • żółciotwórcze

Dodatkowo preparaty Labofarm pomagają obniżać ciśnienie krwi, a wspomniane wcześniej flawonoidy i alkaloidy uszczelniają naczynia krwionośne i poprawiają przepływ krwi. Zawarte w preparacie kwasy walerianowe działają przeciwlękowo i łagodzą stany nadmiernego pobudzenia nerwowego.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

3. Wskazania do stosowania środków na uspokojenie Labofarm

Najczęściej tabletki Labofarm stosuje się w leczeniu:

  • łagodnej postaci nerwic
  • problemów ze snem
  • nadmiernych stanów napięciowych
  • uporczywych objawów PMS
  • nadmiernego pobudzenia

3.1. Przeciwwskazania

Pomimo że tabletki Labofarm to preparat ziołowy, istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Na pierwszym miejscu jest uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Tabletek nie należy stosować w przypadku występowania padaczki, ponieważ zawartość kozłka lekarskiego wpływa na przewodnictwo GABA-energiczne w mózgu.

4. Jak stosować tabletki uspokajające Labofarm?

W celu uzyskania efektu uspokajającego, należy stosować jedną lub 2 tabletki Labofarm 3 razy dziennie. Maksymalnie w ciągu dnia można zażyć 6 tabletek. W przypadku leczenia bezsenności, zwykle przyjmuje się 2 lub 3 tabletki tuż przed snem (ok. pół godziny przed położeniem się do łóżka).

Jeśli objawy nie ustąpią po 2-3 tygodniach, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

5. Środki ostrożności

Tabletki uspokajające Labofarm uważane są za bezpieczne dla organizmu. Nie wywołują wielu skutków ubocznych, a dodatkowo nie wykazują działania uzależniającego. Lecząc bezsenność, nie zwiększają częstotliwości występowania koszmarów sennych, co często ma miejsce w przypadku innych preparatów.

Preparat nie wywołuje także tzw. niepamięci wstecznej i nie wpływa na zdrowie psychiczne.

5.1. Tabletki Labofarm a intrakcje

Tabletek Labofarm nie należy stosować, jeśli jednocześnie przyjmuje się leki o podobnym działaniu lub mających na celu obniżenie ciśnienia krwi. Nie wolno także łączyć preparatu z lekami przeciwzakrzepowymi i przeciwarytmicznymi.

Dodatkowo nie należy spożywać alkoholu podczas trwania kuracji - kozłek i etanol mogą wejść ze sobą w niepożądane interakcje. Preparatu Labofarm nie powinny zażywać także kobiety w ciąży i mamy karmiące.

6. Możliwe działania niepożądane po zażyciu tabletek Labofarm

Tabletki uspokajające Labofarm są uważane za bezpieczne i nie wywołują wielu działań niepożądanych. Jedyne możliwe skutki uboczne to biegunki, bóle brzucha i nudności.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze