Trwa ładowanie...

Leki uspokajające Labofarm - działanie, wskazania, przeciwwskazania, rodzaje

Tabletki uspokajające Labofarm to bardzo złożony prepara ziołowy, którego celem jest ukojenie nerwów, ułatwienie zasypiania i pomoc w zachowaniu codziennego spokoju ducha. W składzie znajdują się liczne ekstrakty ziołowe o szerokim działaniu. Jak stosować leki uspokajające Labofarm, czy są skuteczne i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do ich stosowania?

spis treści

1. Czym są tabletki uspokajające Labofarm?

Tabletki uspokajające Labofarm to ziołowy suplement dietyo szerokim działaniu kojącym. Dostępne są bez recepty i można je kupić w większości aptek, także internetowych. Wśród substancji czynnych preparatu Labofarm znajdują się:

Zobacz film: "Leki uspakajające"

 • koreń kozłka lekarskiego (Valerianae radix) - 170mg,
 • szyszka chmielu (Lupuli strobilus) - 50mg,
 • liść melisy (Melissae folium) - 50mg,
 • ziele serdecznika (Leonuri cardiacae herba) - 50mg,
 • kwasy walerenowe - ok. 0.15mg.

Produkt dostępny jest w opakowaniach zawierających 20, 60, 90 lub 150 tabletek.

2. Jak działają tabletki Labofarm?

Tabletki Labofarm wykazują szerokie działanie uspokajające. Przede wszystkim zmniejszają skutki codziennego stresu, pozwalają zachować opanowanie i spokój ducha w trudnych sytuacjach. Ułatwiają także zasypianie i sprawiają, że jakość tego snu jest znacznie lepsza. Dzieje się tak za sprawą flawonoidów i alkaloidów.

Ze względu na bogaty skład tabletki Labofarm wykazują także działanie:

 • wiatropędne
 • rozkurczowe
 • żółciotwórcze

Dodatkowo preparaty Labofarm pomagają obniżać ciśnienie krwi, a wspomniane wcześniej flawonoidy i alkaloidy uszczelniają naczynia krwionośne i poprawiają przepływ krwi. Zawarte w preparacie kwasy walerianowe działają przeciwlękowo i łagodzą stany nadmiernego pobudzenia nerwowego.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

3. Wskazania do stosowania środków na uspokojenie Labofarm

Najczęściej tabletki Labofarm stosuje się w leczeniu:

 • łagodnej postaci nerwic
 • problemów ze snem
 • nadmiernych stanów napięciowych
 • uporczywych objawów PMS
 • nadmiernego pobudzenia

3.1. Przeciwwskazania

Pomimo że tabletki Labofarm to preparat ziołowy, istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Na pierwszym miejscu jest uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Tabletek nie należy stosować w przypadku występowania padaczki, ponieważ zawartość kozłka lekarskiego wpływa na przewodnictwo GABA-energiczne w mózgu.

4. Jak stosować tabletki uspokajające Labofarm?

W celu uzyskania efektu uspokajającego, należy stosować jedną lub 2 tabletki Labofarm 3 razy dziennie. Maksymalnie w ciągu dnia można zażyć 6 tabletek. W przypadku leczenia bezsenności, zwykle przyjmuje się 2 lub 3 tabletki tuż przed snem (ok. pół godziny przed położeniem się do łóżka).

Jeśli objawy nie ustąpią po 2-3 tygodniach, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

5. Środki ostrożności

Tabletki uspokajające Labofarm uważane są za bezpieczne dla organizmu. Nie wywołują wielu skutków ubocznych, a dodatkowo nie wykazują działania uzależniającego. Lecząc bezsenność, nie zwiększają częstotliwości występowania koszmarów sennych, co często ma miejsce w przypadku innych preparatów.

Preparat nie wywołuje także tzw. niepamięci wstecznej i nie wpływa na zdrowie psychiczne.

5.1. Tabletki Labofarm a intrakcje

Tabletek Labofarm nie należy stosować, jeśli jednocześnie przyjmuje się leki o podobnym działaniu lub mających na celu obniżenie ciśnienia krwi. Nie wolno także łączyć preparatu z lekami przeciwzakrzepowymi i przeciwarytmicznymi.

Dodatkowo nie należy spożywać alkoholu podczas trwania kuracji - kozłek i etanol mogą wejść ze sobą w niepożądane interakcje. Preparatu Labofarm nie powinny zażywać także kobiety w ciąży i mamy karmiące.

6. Możliwe działania niepożądane po zażyciu tabletek Labofarm

Tabletki uspokajające Labofarm są uważane za bezpieczne i nie wywołują wielu działań niepożądanych. Jedyne możliwe skutki uboczne to biegunki, bóle brzucha i nudności.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza