Trwa ładowanie...

Masaż Kobido – cena, efekty i skutki uboczne

Avatar placeholder
16.05.2023 14:36
Masaż Kobido to zabieg na twarz, szyję i dekolt.
Masaż Kobido to zabieg na twarz, szyję i dekolt. (Adobe Stock)

Masaż Kobido to zabieg twarzy, szyi i dekoltu, który pochodzi z Japonii. Jest intensywny, a jego cel to nie tylko relaks, ale i głębokie odżywienie skóry i pobudzenie jej do produkcji kolagenu i elastyny, także rozluźnienie mięśni i powięzi. Na jakie efekty można liczyć? Ile to kosztuje? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

spis treści

1. Co to jest masaż Kobido?

Masaż Kobido to japońska technika masażu twarzy i karku, którą okrzyknięto naturalną i nieinwazyjną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Dlaczego?

Masaż twarzy Kobido jest złożony, dość intensywny i głęboki. Obejmuje działaniem głębsze warstwy skóry i mięśni, łącząc szybkie i mocne ruchy dłoni z delikatnym głaskaniem, szczypaniem i oklepywaniem poszczególnych partii twarzy.

Dzięki temu uaktywnia nerwy, poprawia wygląd cery, usuwa napięcie, zwiększa przepływ energii na twarzy. To prowadzi do efektu liftingu, ale i łagodzi stres, poprawia nastrój, pozwala się odprężyć i zrelaksować.

2. Masaż Kobido - jak wykonać?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Masaż Kobido polega na wykonywaniu szybkich i intensywnych ruchów. Składa się z kilku etapów, różniących się rodzajem aktywności, ich siłą i czasem trwania. Stosuje się niemal 50 różnych technik.

Pierwszy etap to demakijaż, który umożliwia oczyszczenie skóry i usunięcie z niej zanieczyszczeń i makijażu. Drugi etap to masaż tkanek głębokich. Stosowane techniki mają rozluźnić głębsze warstwy mięśni i powięzi twarzy, szyi i karku.

Ważne, by ruchy były precyzyjne i powolne. Kolejny etap to głęboki relaks i odprężenie (stosowane są delikatne techniki wywołują poczucie wyciszenia) i drenaż limfatyczny. Dzięki pracy w okolicy węzłów chłonnych organizm pozbywa się nadmiernej ilości limfy.

W efekcie przyczynia się to do usunięcia obrzęków oraz opuchlizny z obszarów twarzy i szyi. Następny etap masażu Kobido to lifting.

W tej fazie zabiegu wykorzystuje się techniki mocniejsze, szybsze i bardziej intensywne, takie jak szczypanie, podciąganie czy wibracje. Ich celem jest pobudzenie i odżywienie tkanek oraz poprawę wyglądu twarzy, szyi i karku.

Ostatni etap Kobido to akupresura, czyli uciskanie odpowiednich miejsc w obrębie twarzy. To pozwala wyciszyć układ nerwowy i potęguje uczucie rozluźnienia i relaksu.

3. Masaż Kobido – efekty

Masaż Kobido wykorzystuje techniki rozluźniania głębokich mięśni twarzy i stymulacji tkanek. Wpływa na różne mięśnie: naramienne, dekoltu, szyi, grzbietu, głowy oraz twarzy. Poprawia kondycję skóry, która jest lepiej dotleniona, napięta i odżywiona. To także skutek pobudzonej produkcji kolagenu i elastyny.

Analizując masaż Kobido przed i po (warto robić zdjęcia twarzy przed zabiegiem i po nim), można dostrzec poprawiony owal twarzy (uwidacznia kontur twarzy) oraz lepszą kondycję skóry, spłycenie zmarszczek i zmniejszenie innych oznak starzenia, zniwelowanie obrzęków twarzy, zmniejszenie cieni pod oczami.

Efektem Kobido jest także zmniejszenie widoczności drugiego podbródka, uniesienie brwi, wyrównanie kolorytu cery. Ponieważ zabieg pobudza mikrokrążenie, zwiększa wchłanianie i efektywność składników aktywnych zawartych w kosmetykach, co przekłada się na efektywność codziennej pielęgnacji w przyszłości.

Warto wspomnieć, że masaż Kobido pomaga przy bezsenności, napięciowych bólach głowy, redukcji napięć mięśniowo-powięziowych w obrębie twarzy, szyi i karku, a nawet łagodzeniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Relaksuje, poprawia nastrój, wycisza, mniejsza objawy bruksizmu.

Masaż Kobido - jak często wykonywać?

Efekt masażu Kobido widoczny jest już po pierwszym zabiegu, jednak by uzyskać trwałe rezultaty, najlepiej wykonać serię kilku czy kilkunastu masaży. Sugerowane jest powtarzanie ich raz w tygodniu.

Potem można zwiększyć odstępy czasowe i wykonywać zabiegi zabieg regularnie, ale rzadziej, na przykład co miesiąc. Jeśli chodzi o cenę masażu twarzy Kobido, waha się ona od 180 zł do 350 zł. Masaż trwa od 60 do 90 min.

4. Masaż Kobido – przeciwwskazania i skutki uboczne

Masaż Kobido, choć jest nieinwazyjny, nie może być wykonywany zawsze i u każdego. Przeciwwskazaniem są zabiegi laserowe, mezoterapia, stosowanie wypełniaczy czy botoksu (mniej więcej 2 tygodnie), nici PDO (do pół roku), a także ostre stany zapalne organizmu skóry, przerwana ciągłość naskórka, ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe, trądzik różowaty w fazie zaostrzenia, wysokie ciśnienie tętnicze, alergie skórne, cera naczynkowa, także zagrożona ciąża. Masaż Kobido jest bezpieczny, choć często wiąże się z doświadczeniem na granicy dyskomfortu i bólu.

Z tego powodu skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i tkliwa. Prawidłowo wykonany zabieg nie wywołuje poważnych i długotrwałych skutków ubocznych.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
12345
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze