Trwa ładowanie...

Mupirox – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Avatar placeholder
30.03.2021 20:04

Mupirox jest to maść antybiotykowa do stosowania miejscowo na skórę. Lek Mupirox stosuje się w leczeniu zakażeń bakteryjnych takich jak liszajec, zapalenie mieszków włosowych czy czyraki.

Maść Mupirox można stosować 3 razy na dobę
Maść Mupirox można stosować 3 razy na dobę (13rf.com)
spis treści

1. Charakterystyka Mupiroxu

Substancją czynną leku Mupirox jest mupirocyna. Mupirox jest to naturalny antybiotyk przeznaczony do stosowania miejscowego. Mupirox działa skutecznie wobec większości bakterii wywołujących zakażenia skóry.

2. Wskazania do stosowania leku

Wskazania do stosowania leku Mupirox to zakażenia skóry takie jak: liszajec, zapalenie mieszków włosowych, czyraki, oraz wtórne zakażenia skory wywołane przez gronkowca złocistego, inne gronkowce oraz paciorkowce.

Liszajec - zdjęcia
Liszajec - zdjęcia

Wywoływany głównie przez bakterie Staphylococcus aureus.

zobacz galerię

3. Przeciwwskazania do stosowania leku Mupirox

Zobacz film: "Antybiotyk"

Przeciwwskazania do stosowania leku Mupirox to uczulenie na składniki leku oraz glikol polietylenowy. Lek Mupirox nie może być stosowany do oka lub nosa.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Mupirox jest okres ciąży oraz okres karmienia piersią.

4. Maść Mupirox

Maść Mupirox można stosować 3 razy na dobę. Cienką warstwo maści Mupirox smaruje się skórę ze zmianą chorobową. Leku Mupirox nie można stosować dłużej jak 10 dni. Lek Mupirox można stosować pod opatrunkiem.

U osób z ciężkimi zaburzeniami nerek należy zachować szczególną ostrożność w stosowaniu leku Mupirox. Nie stwierdzono, żeby preparat Mupirox wchodziła w interakcje z innymi lekami.

Zobacz także:

Cena leku Mupirox to ok. 17 zł za maść o masie 8 g i około 20 zł za maść o masie 15g.

5. Skutki uboczne stosowania leku

Działania niepożądane przy stosowaniu leku Mupirox to: podrażnienie skóry, uczucie pieczenia, świąd, wysypka, nadmierne wysuszenie skóry, wrażliwość na dotyk, kontaktowe zapalenie skóry oraz zwiększony wysięk.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza