Trwa ładowanie...

Naturalne sposoby na menopauzę

Avatar placeholder
24.08.2023 11:28
Naturalne sposoby na menopauzę
Naturalne sposoby na menopauzę

Menopauza jest czasem trudnym dla każdej kobiety. Zmiany hormonalne wywołują burzę w organizmie, dlatego panie tak często skarżą się na uderzenia gorąca, nocne poty, wzmożony niepokój, rozdrażnienie. Niektóre kobiety decydują się na terapię hormonalną. Dolegliwości związane z przekwitaniem można zmniejszać także domowymi sposobami.

To musisz wiedzieć

Spadek energii to typowy objaw menopauzy, z którym można walczyć, wzbogacając swoją dietę o duże ilości owoców i warzyw. Warto zaufać żywności ekologicznej niezawierającej konserwantów. To właśnie ich obecność w produktach sprawia, że zachodzą zmiany w masie ciała, obniża się poziom energii. Tak się dzieje podczas przedwczesnej menopauzy.

Ryzyko osteoporozy często towarzyszy menopauzie. Kobiety po 50. roku życia powinny spożywać produkty bogate w wapń i wzmocnić swoją aktywność fizyczną przez regularne ćwiczenia bądź spacery.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Mózg źle znosi przekwitanie. Trzeba go wspomagać piciem zielonej herbaty, spożywaniem orzechów, ziaren, borówek, brzoskwiń, brokułów,soi, fasoli, kapusty i brukselki. Kobiety, które mają problemy z zapamiętywaniem i koncentracją mogą zażywać odpowiednie suplementy diety.

Przedwczesne starzenie. Zapobieganie polega na piciu dużych ilości wody. Wtedy organizm łatwiej pozbywa się toksyn. Warto pić wodę filtrowana lub mineralną, można dodawać do niej sok z cytryn lub limonki. Pomagają także zielona herbata i mięta.

Huśtawki nastroju są charakterystyczną cechą kobiet w okresie menopauzy. Paniom zaleca się stosowanie suplementów diety z żeń-szeniem, witaminą B6 lub lukrecją.

Uderzenia gorąca to jeden z głównych objawów menopauzy. Można sobie z nimi poradzić przez spożywanie pokarmów bogatych w kwas foliowy, witaminę C i E. Skuteczne są również imbir, dzika róża, koniczyna i żeń-szeń. Poziom hormonów pomagają utrzymać niektóre warzywa, np. koper, pietruszka, seler.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Następny artykuł: Zioła na menopauzę
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze