Trwa ładowanie...

NiQuitin – produkty, działanie i przeciwwskazania

Avatar placeholder
21.04.2023 12:07
NiQuitin stosuje się w celu zmniejszenia objawów głodu nikotynowego podczas rzucania nałogu.
NiQuitin stosuje się w celu zmniejszenia objawów głodu nikotynowego podczas rzucania nałogu. (Adobe stock)

NiQuitin to produkty dostępne bez recepty, których substancją czynną jest nikotyna. Plastry, tabletki i pastylki do ssania stosuje się w celu zmniejszenia objawów głodu nikotynowego podczas rzucania nałogu. To ułatwia osiągnięcie celu, jakim jest zaprzestanie palenia papierosów. Co warto wiedzieć?

spis treści

1. Co to jest NiQuitin?

NiQuitin to marka produktów, które pomagają w walce z nałogiem palenia papierosów. W jej portfolio znajdują się plastry, pastylki i tabletki do ssania. Wszystkie preparaty zawierają nikotynę i są dostępne bez recepty. Są wskazane do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny.

Jak działa NiQuitin? Poprzez stopniowe uwalnianie do organizmu małych porcji nikotyny, produkty NiQuitin łagodzą głód nikotynowy oraz objawy abstynencyjne, które pojawiają się w konsekwencji zaprzestania palenia papierosów. To głównie:

Zobacz film: "Nie pal przy mnie, proszę!"

Końcowym celem terapii jest trwałe zaprzestanie palenia tytoniu, czyli porzucenie nałogu.

2. Jak stosować plastry NiQuitin?

NiQuitin plastry są dostępne w trzech dawkach, które uwalniają różne ilości nikotyny terapeutycznej. Dzięki temu całodobowo łagodzą dokuczliwe objawy odstawienia papierosów. Moc plastrów oraz długość terapii zależy od intensywności nałogu, głównie liczby wypalanych papierosów dziennie.

Działanie oparte jest na technologii Smart Control, która umożliwia szybkie uwalnianie nikotyny terapeutycznej od momentu nałożenia plastra przez cały dzień. To zapobiega napadom głodu nikotynowego.

Jakie rozwiązanie wybrać? Warto odwiedzić stronę internetową producenta, niemniej jeśli palisz 10 lub więcej papierosów dziennie, terapię rozpocznij od stopnia 1. i przejdź do stopnia 2 oraz 3 w ciągu 10 tygodni. W sytuacji, gdy palisz mniej niż 10 papierosów dziennie, rozpocznij terapię od stopnia 2 i realizuj program 8-tygodniowy.

Plaster stosuje się codziennie, nakładając na górną część ciała, najlepiej rano, przy czym:

 • plaster NiQuitin 21 mg należy naklejać codziennie przez 6 tygodni, po czym przejść do stopnia 2.,
 • plaster NiQuitin 14 mg stosuje się przez 2 do 6 tygodni. Następnie należy przejdź do stopnia 3.,
 • plaster NiQuitin 7 mg należy aplikować codziennie przez 2 tygodnie. Po zakończeniu stopnia 3. można przestać stosować plastry.

3. Jak stosować NiQutin tabletki do ssania?

Tabletki do ssania NiQuitin Mini są dostępne w dwóch dawkach: 1,5 mg oraz 4 mg. Można łączyć je z innymi produktami marki. Ich opakowanie swoim kształtem przypomina zapalniczkę. Tabletki pomagają, gdy pojawia się napad głodu nikotynowego.

Jak stosować NiQuitin Mini? Wystarczy umieścić tabletkę w ustach, poruszając nią od czasu do czasu. Terapia może trwać maksymalnie 6 tygodni, przy czym konieczne jest zmniejszanie liczby stosowanych tabletek dziennie.

Zarówno w przypadku NiQuitin Mini 1,5 mg, jak i NiQuitin Mini 4 stosuje się od 8 do 12 tabletek dziennie (maksymalnie 15). Można próbować z nich rezygnować przy stosowaniu od 1 do 2 tabletek dziennie.

Które tabletki do ssania NiQuitin Mini są odpowiednie? Jeśli wypalasz codziennie 20 papierosów, zdecyduj się na NiQuitin Mini 1,5 mg. Jeśli zaś palisz więcej niż 20 papierosów dziennie, odpowiednie będą NiQuitin Mini 4 mg.

4. Jak stosować NiQuitin – pastylki do ssania?

Pastylki do ssania NiQuitin to koło ratunkowe, po które można sięgać, gdy pojawia się napad głodu nikotynowego. Dostępne są dwa rodzaje tabletek, które zawierają 2 mg i 4 mg substancji czynnej. Istotą terapii jest stopniowe zmniejszanie dawek uwalnianej do organizmu nikotyny oraz rzucenie nałogu palenia papierosów.

Jak stosować pastylki do ssania NiQuitin 2 mg? Producent zaleca, by:

 • do 6 tygodni stosować 1 pastylkę co 1-2 godziny, co najmniej 9 pastylek w ciągu dnia, maksymalnie 15 pastylek,
 • po upływie 6 tygodni stosować 1 pastylkę co 2-4 godziny,
 • po upływie 9 tygodni stosować pastylkę co 4-8 godzin.

Pastylki do ssania NiQuitin 4 mg stosuje się według schematu:

 • do 6 tygodni stosuje się 1 pastylkę co 1-2 godziny (co najmniej 9 pastylek w ciągu dnia, maksymalnie 15),
 • po upływie 6 tygodni stosuje się 1 pastylkę co 2-4 godziny,
 • po upływie 9 tygodni stosuje się 1 pastylkę co 4-8 godzin.

Które pastylki NiQuitin wybrać? Jeżeli po przebudzeniu wytrzymujesz bez nikotyny dłużej niż pół godziny, wybierz pastylki do ssania NiQuitin 2 mg. W sytuacji, gdy pierwszego papierosa wypalasz do 30 minut po przebudzeniu, zdecyduj się na pastylki do ssania NiQuitin 4 mg. Co ważne, jeżeli kuracja rozpoczęła się od stosowania pastylek 4 mg, można je zmienić na pastylki 2 mg (w fazie zmniejszania liczby pastylek).

5. Przeciwwskazania do stosowania produktów NiQuitin

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, z terapii NiQuitin nie powinny korzystać osoby, które posiadają nadwrażliwość na nikotynę bądź którykolwiek ze składników plastrów oraz osób z nadwrażliwością na orzeszki ziemne lub soję. Preparatów nie należy stosować u dzieci i młodzieży, u osób niepalących. Szczegółowe informacje zawiera ulotka dołączona do opakowania.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza