Okłady solne – skuteczny lek na wiele dolegliwości
Choroby stawów i kości to zmora wielu Polaków. Jest to ból, który bywa nie do zniesienia i często utrudnia normalne funkcjonowanie. Na te dolegliwości może pomóc znana od wieków naturalna metoda. Są nią okłady solne. Dowiedz się, jak je przygotować.
1. Okłady z soli
Żeby okład z soli był skuteczny, należy go odpowiednio przygotować.
Składniki, które będą nam potrzebne to:
1 litr destylowanej lub przegotowanej wody,
sól kuchenna,
miękka szmatka.
Bardzo ważne, żeby stężenie soli w roztworze mieściło w przedziale od 7,5 do 10 procent. Poza tym sól musi się dokładnie rozpuścić w wodzie. Szmatkę składamy i moczymy w roztworze, delikatnie wykręcamy, a potem przykładamy do suchej i czystej skóry.
Okład pomoże na owrzodzenia, ropnie, obrzęki, artozę, dnę moczanową i reumatyzm.
Bandaże solne sprawdzają się też przy przewlekłym zapaleniu wyrostka robaczkowego, zapaleniu trzustki, jelit i okrężnicy. Opatrunek pomoże również na hemoroidy, polipy, gruczolaka prostaty, zapalenie pęcherza moczowego. Bandaż nasączony roztworem solnym lekarze polecają pacjentom z chorą tarczycą.
Kaszel, ból gardła, nieżyt nosa, zapalenie płuc, zapalenie krtani także powinny ustąpić, jeśli zastosujemy tę sprawdzoną domową metodę. W ten sposób pozbędziemy się również siniaków, krwiaków oparzeń, uporczywego swędzenia. Stosując ten okład, zregenerujemy i oczyścimy zniszczoną skórę. Okład soli zaleca się osobom skarżącymi się na migreny, ból pleców i zapalenie węzłów chłonnych.
Czas trwania kuracji za pomocą okładu z soli zależy od objawów i stopnia ich nasilenia.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Treści w naszych serwisach służą celom informacyjno-edukacyjnym i nie zastępują konsultacji lekarskiej. Przed podjęciem decyzji zdrowotnych skonsultuj się ze specjalistą.