Popularny lekarz schudł 40 kilo. Zdradza, jaką dietę stosuje
Amerykański lekarz dr Ken Berry latami walczył z nadmiernymi kilogramami. Dopiero, kiedy zobaczył na wadze 136 kg postanowił, że musi diametralnie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dzięki aktywności fizycznej i diecie udało mu się zrzucić aż 40 kg i odzyskać dawną energię.
1. Metamorfoza lekarza
Dr Ken Berry jest lekarzem rodzinnym w niewielkim miasteczku w Tennessee, ale dzięki swojej aktywności w mediach społecznościowych, stał się bardzo popularny - tylko na Instagramie ma blisko 250 tys. obserwujących.
Medyk zawsze przypominał swoim pacjentom o roli prawidłowej diety w przeciwdziałaniu wielu schorzeniom. Zanim zaczął pracę, regualrnie uprawiał sport, ale nadmiar obowiązków spowodował, że brakowało mu czasu na treningi, jego dieta też nie należała do najzdrowszych. Efekty było widać na wadze.
Przełomowym momentem w jego życiu był dzień, w którym zobaczył, że waży już 136 kg. Wtedy postanowił kompletnie zmienić swoje nawyki żywieniowe. Udało mu się nie tylko zrzucić 40 kilogramów, ale też utrzymać prawidłową wagę.
Na dowód pokazał zdjęcia porównawcze - z czasu, gdy miał 35 lat i obecne - gdy skończył 51 r.ż. Teraz radzi innym, jak wygrać z nadwagą i otyłością. Jego kanał na YouTube posiada ponad półtora miliona subskrybentów.
2. Stosuje dietę
Dr Berry opowiada, że początkowo testował różne diety, m.in. Atkinsa. W jego przypadku okazało się, że najlepsze rezultaty przynosi dieta ketogeniczna, która w uproszczeniu polega na spożywaniu dużych ilości tłuszczów, a ograniczeniu węglowodanów. Do jej stosowania przyznaje się również wielu celebrytów, wskazując na widoczne efekty.
Lekarz wskazuje osiem zasad diety, które sam stosuje:
- Wybieraj produkty naturalne, od lokalnych rolników, unikaj produktów wysoko przetworzonych.
- Im prostszy skład, tym lepiej. Postaw na produkty jednoskładnikowe.
- Pij wodę, zrezygnuj z napojów zawierających węglowodany.
- Spożywaj co najmniej jeden gram białka na kilogram masy ciała każdego dnia.
- Używaj tylko prawdziwej soli - to zmniejszy ochotę na słone przekąski.
- Zrezygnuj z cukru i słodyczy.
- Ogranicz, a najlepiej zupełnie wyklucz alkohol.
- Zastosuj tzw. post przerywany, który polega na rezygnacji z posiłków przez wyznaczony okres. Posiłki można spożywać w czasie 8-godzinnego (dla mężczyzn) lub 10-godzinnego (dla kobiet) okna żywieniowego, później przez 14 lub 16 godzin pijemy tylko wodę. Ostatni posiłek powinien być spożyty co najmniej cztery godziny przed snem.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także:
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.