Powiększenie punktu G – wskazania, przebieg, zalety, postępowanie po zabiegu
Powiększenie punktu G to zabieg ginekologii plastycznej, na który kobiety decydują się, by osiągać większą przyjemność ze współżycia. Powiększenie punktu G inaczej nazywane jest zastrzykiem orgazmu. Dla kogo jest przeznaczony ten zabieg i na czym polega?
1. Powiększenie punktu G
Najbardziej erogenna strefa ciała kobiety, czyli tzw. punkt G, umiejscowiona jest na przedniej ścianie pochwy. Punkt G jest tam, gdzie łączą się ze sobą zakończenia naczyń krwionośnych, nerwów czuciowych oraz gruczołów. Niekiedy jednak miejsce to nie jest za bardzo uwydatnione, co przekłada się na jakość życia seksualnego. W takich przypadkach ginekolodzy zalecają poddanie się zabiegowi powiększenia punktu G. Zabieg ten jest więc wskazany dla tych kobiet, które w trakcie aktu seksualnego nie odczuwają orgazmu pochwowego.
Powiększeniu punktu G mogą się też poddać kobiety, które swoje doznania seksualne uznają za mało intensywne. Zabieg mający na celu powiększenie punktu G polecany jest też dla świeżo upieczonym mamom, a także kobietom przechodzącym menopauzę. Kolejnym wskazaniem jest nieprawidłowa budowa anatomiczna stref intymnych kobiety.
Do wykonania zabiegu powiększenia punktu G istnieją w zasadzie tylko dwa przeciwwskazania. Nie mogą się mu poddać kobiety, które są w trakcie menstruacji, oraz te, u których jest aktywna infekcja okolic intymnych, zapalenie pochwy bądź cierpią na upławy.
2. Przebieg zabiegu powiększenia punktu G
Kobieta chcąca dokonać powiększenia punktu G najpierw powinna udać się na konsultację do ginekologa. Przed zabiegiem należy też zrobić badania takie jak morfologia i cytologia. Zabieg polegający na powiększaniu punktu G odbywa się w sposób niechirurgiczny i mało inwazyjny. Polega on na wstrzyknięciu w miejsce, gdzie znajduje się punkt G, substancji na bazie kwasu hialuronowego. Inną substancją może być tłuszcz pacjentki, który został pozyskany w wyniku liposukcji.
Do powiększenia punktu G pacjentka poddawana jest znieczuleniu miejscowemu. Sam zabieg jest bezpieczny i trwa około 20 minut. Koszt powiększenia punktu G waha się w przedziale 1500-3000 zł.
3. Zalety zabiegu
Bardziej jędrne i nawilżone okolice strefy erogennej pacjentki to główny efekt, jaki uzyskuje się po powiększeniu punktu G. Co za tym idzie, ostrzyknięte miejsce staje się uwrażliwione na otrzymywane bodźce, bardziej stymulowane. Dzięki temu doznania są o wiele silniejsze i satysfakcjonujące. Co ważne, zabieg powiększenia punktu G nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Efekt powiększenia punktu G utrzymuje się nawet 2 lata, a kobieta, która poddała się zabiegowi może być aktywna seksualnie już kilka godzin po jego wykonaniu.
Zobacz także:
4. Postępowanie po zabiegu
Choć nie ma szczególnych zaleceń pozabiegowych, a kobieta po powiększeniu punktu G już po kilku godzinach wraca do normalnego trybu życia, warto pamiętać o tym, by przez około trzy tygodnie zaprzestać palenia papierosów i picia alkoholu.
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.