Trwa ładowanie...

Prestarium – skład leku, dawkowanie, skutki uboczne, opinie

Prestarium to lek stosowany w niewydolnościach układu sercowo-naczyniowego. Pestrarium jest stosowany w przypadkach nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca. Po jego zastosowaniu obniżane jest ciśnienie tętnicze krwi oraz zmniejszane jest obciążenie serca. Ponadto profilaktycznie jest stosowany u osób ze zdiagnozowaną chorobą wieńcową oraz po zawale serca. Preparat występuje w postaci tabletek.

spis treści

1. Skład leku Prestarium

Substancją czynną preparatu Prestarium jest peryndopryl należący do grupy leków zwanych inhibitorami konwertazy angiotensyny. Jego działanie polega na hamowaniu aktywności enzymu odpowiedzialnego za skurcz naczyń krwionośnych oraz nasilenie uwalniania aldosteronu, co prowadzi do zwiększenia ciśnienia tętniczego. Prestarium działa osłonowo na naczynia krwionośne i ma właściwości przeciwmiażdżycowe. Ponadto szybko się wchłania. Pierwsze efekty stosowania leku Prestarium zauważymy po około 4 tygodniach stosowania preparatu.

Zobacz film: "Nietypowe objawy, które mogą świadczyć o niewydolności serca"

2. Dawkowanie preparatu

Preparat Prestarium ma postać tabletek powlekanych. Przeznaczony jest do stosowania doustnego. Ważne aby przyjmować go codziennie o tej samej porze dnia, przed pierwszym posiłkiem. Nie należy przekraczać zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku, a może zaszkodzić.

Dawkowanie leku Prestarium jest uzależnione od występujących schorzeń oraz od zaleceń lekarza. Leku nie powinny przyjmować osoby poniżej 18go roku życia.

3. Działanie niepożądane leku

Działanie niepożądane Prestarium to głównie bóle i zawroty głowy, objawowe niedociśnienie tętnicze, zaburzenia widzenia, szumy uszne, parestezje, suchy uporczywy kaszel, duszność, biegunka.

Przeczytaj także:

Inne skutki uboczne stosowania Prestarium to : nudności, wymioty, niestrawność, zaparcia, wysypka na ciele, świąd skóry, skurcze mięśni, uczucie zmęczenia i osłabienie, zaburzenia snu, zaburzenia nastroju, kołatanie serca, zwiększenie częstotliwości rytmu serca, zapalenie naczyń krwionośnych.

Działanie leku Prestarium jest bardzo silne, stąd wiele efektów niepożądanych. Część pacjentów skarży się na skurcze oskrzeli, suchość błony śluzowej jamy ustnej, obrzęk twarzy, ust, języka, gardła, pokrzywkę, światłowstręt, nadmierną potliwość, bóle stawów i mięśni, niewydolność nerek.

Stosowanie Prestarium w ciąży co prawda nie jest zabronione, ale zalecamy skonsultować się wcześniej z lekarzem. Nie odnotowano przeciwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W przypadku stosowania innych leków należy o tym fakcie poinformować lekarza, który może odradzić stosowanie leku Prestarium.

Warto obejrzeć:

4. Opinie o leku Prestarium

Pacjenci zażywający Prestarium ostrzegają przed opuchlizną języka, która utrudnia oddychanie.

Ponadto lek powoduje obrzęki twarzy oraz bóle głowy, szczególnie rano. Dodatkowo występuje kaszel.

Oczywiście wszystkie opisane skutki uboczne stosowania leku Prestarium są indywidualne i niekoniecznie muszą wystąpić u wszystkich pacjentów zażywających środek.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza