Rdest japoński na boreliozę. Sprawdź, jakie właściwości ma to zioło
Przewlekłe formy boleriozy są najtrudniejsze do leczenia. Pacjenci cierpią, a lekarze rozkładają ręce z bezradności. Na pomoc przychodzi mało popularne w Polsce zioło. Sprawdź, jakie właściwości ma rdest japoński.
1. Rdest japoński – protokół Buhnera
Rdest japoński to roślina, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Zaczyna być wykorzystywana w leczeniu boreliozy. Jako pierwszy docenił ją zielarz Stephen Harrod Buhner.
Stworzył tzw. Protokół Buhnera. Znajdują się w nim specjalnie dobrane zioła, które w skuteczny sposób mogą leczyć skutki ukąszenia kleszczy u ludzi.
Roślina występuje najczęściej na terenach Japonii, Korei i Chin. Stosuje się ją w leczeniu wielu chorób i schorzeń. Należą do nich cukrzyca, miażdżyca czy choroby autoimmunologiczne.
2. Rdest japoński – właściwości zdrowotne
Najważniejszym składnikiem zioła jest resweratrol – związek chemiczny, który korzystnie wpływa na procesy neurodegeneracyjne. Neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za spowolnianie funkcji umysłowych oraz pogorszeniu stanu zdrowia.
Jest dobry dla twojego serca. Obniża ciśnienie krwi i rozszerza naczynia krwionośne. Rdest japoński jest dobry dla osób, które mają problemy żołądkowo-jelitowe. Warto po niego sięgać w przypadku zaparć, biegunek i wzdęć.
Roślina ochrania system nerwowy, detoksykuje i wzmacnia układ immunologiczny. Dzięki usprawnieniu ogólnego stanu układu krwionośnego pomaga w walce w boreliozą. Dociera do trudno dostępnych miejsc, które atakują bakterie borreli.
3. Neurobolerioza – co to jest?
Jest to najgroźniejsza odmiana boreliozy, którą przenoszą kleszcze. Bakterie typu Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii czy Borrelia afzelii dostają się do mózgu i niszczą komórki nerwowe.
Choroba występuję u ok. 15 proc. osób, które nie leczyły boleriozy. Schorzenie to ma objawy typu neurologicznego. Należą do nich: porażenie nerwu twarzowego, zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, zaburzenia czucia, drętwienie, zaburzenia poznawcze i kłopoty psychiczne.
Chory zaczyna czuć się gorzej psychicznie i fizycznie. Objawy podobne są do depresji lub demencji.
4. Jak przygotować napar z ziela rdestowca?
Zioło w smaku przypomina czystek. Zalej 2 łyżki ziela 2 szklankami wrzącej wody. Parz przez 30 min. pod przykryciem. Mieszankę przecedź i pij pół szklanki trzy razy dziennie przez miesiąc. Kuracja ta powinna trwać maksymalnie pół roku.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zobacz też: Po ukąszeniu kleszcza ścięło ją z nóg. Diagnozę usłyszała 20 lat później.
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.