Sab Simplex – kolka u dzieci, charakterystyka

Kolka u małych dzieci może stanowić naprawdę spory problem. Występuje ona najczęściej między pierwszym a trzecim miesiącem życia. W sytuacji, gdy niemowlę po karmieniu, zaczyna głośno płakać, ma wzdęty i twardy brzuszek możemy podejrzewać, że przyczyną jest atak kolki. Bolesne dolegliwości mogą się utrzymywać do kilku minut do nawet kilku godzin. Kolka nie jest groźna dla niemowlaka jednak sprawia mu wiele przykrości. Na szczęście istnieją sposoby na kolkę. Jednym z nich jest Sab Simplex środek mający na celu normalizację czynności przewodu pokarmowego niemowlaka.

spis treści

Zobacz film: "Sposoby na kolkę u dziecka"

1. Sab Simplex – kolka u dzieci

Kolka jest następstwem skurczu jelit. Objawia się bólem i wzdęciem brzuszka. Ataki kolki pojawiają się najczęściej między pierwszym a trzecim miesiącem życia. Sama kolka nie jest groźna dla dzieci jednak jest dla nich bardzo dokuczliwa. Objawy mogą się utrzymywać od kilku minut do nawet kilku godzin i najczęściej znikają tak samo nagle, jak się pojawiły.

Kolka pojawia się zazwyczaj w godzinach popołudniowych i wieczornych po karmieniu. Według lekarzy czynnikiem sprzyjającym atakom kolki jest niedojrzały przewód pokarmowy niemowlaków. Dziecko ma trudności z przetworzeniem nawet łatwostrawnych pokarmów takich jak mleko matki czy sztuczny pokarm.

Naturalne sposoby na ból brzuszka u dziecka
Naturalne sposoby na ból brzuszka u dziecka [10 zdjęć]

Ból brzucha u dzieci może mieć różny charakter. Dolegliwości te mogą być łagodne, ostre bądź skurczowe....

zobacz galerię

Jest to jedno z najczęściej występujących schorzeń u bardzo małych dzieci. Kolka choć nie groźna dla niemowlaków jest dla nich dużym obciążeniem psychicznym. Dlatego w momencie ataku należy postarać się uspokoić maleństwo. Najlepiej wziąć je na ręce, przytulić i kołysać. Opiekun w tym momencie powinien zachować spokój. Najgorsze co można zrobić to wpaść w panikę. Dziecku udzielają się nasze emocje. Gdy sytuacja zostanie względnie opanowana należy zacząć działać.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na kolkę, na przykład: delikatny masaż brzuszka, ciepłe okłady oraz kąpiel. Obecnie są również powszechnie dostępne w aptekach środki wspomagające przemianę materii dla niemowląt takie jak na przykład krople Sab Simplex.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

2. Sab Simplex – charakterystyka

Sab Simplex zawiera substancję czynną simetikon. Jej zadaniem jest przeciwdziałanie gromadzeniu się nadmiernej ilości powietrza w układzie pokarmowym. Podanie preparatu Sab Simplex zapobiega pienieniu się treści znajdującej się w jelitach a co za tym idzie skutecznie zwalcza główną przyczynę wzdęć i kolek.

Krople Sab Simplex powinno się zawsze dawkować ściśle według zaleceń lekarskich. Zazwyczaj jednak zaleca się dodawanie do butelki mleka około piętnastu kropel środka Sab Simplex. Preparat można też mieszać z innymi płynami takimi jak na przykład herbatka czy sok. Jak do tej pory nie zaobserwowano działań niepożądanych wynikających z podawania kropel Sab Simplex.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy