Seks w drugim trymestrze ciąży

Drugi trymestr ciąży jest okresem stabilizacji i spokoju. Ciąża nie jest już zagrożona niespodziewanym poronieniem. Partnerzy wyzbyli się obaw i strachu, że skrzywdzą dziecko. Przyszli rodzice cieszą się swoją bliskością. Odkrywają, że seks w czasie ciąży ma wiele zalet.

Ochota na seks w drugim trymestrze ciąży

Przed kobietą roztacza się wizja przyszłego macierzyństwa. Brzuszek jest ładnie zaokrąglony i niezwykle kobiecy. Wcześniejsze obawy kobiety, że stanie się nieatrakcyjna fizycznie, rozwiewają się. Seks w ciąży sprawia jej wiele przyjemności, o wiele częściej niż w pierwszym trymestrze, osiąga orgazm. Jej spełnienie seksualne jest spowodowane wyzbyciem się przez nią kompleksów i zahamowań. Kobieta odczuwa zwiększony popęd seksualny.

Zobacz film: "Przekarmianie dzieci"

Seks w czasie ciąży daje jej poczucie bezpieczeństwa i zadowolenie. Hormony sprawiają, że jest wrażliwsza na dotyk, przez co jej spełnienie jest większe. Mężczyzna ma możliwość odkrywać nowe strefy erogenne u kobiety, których wcześniej nie znał, na przykład za uszami, czy w zagłębieniach łokci. Kobiece sutki staja się ciemniejsze, co stanowi dodatkowy bodziec pobudzający mężczyznę. Podczas orgazmu kobiety może dojść do tak zwanego „kobiecego wytrysku”, jest to spowodowane większym nawilżeniem pochwy. Lepsze nawilżenie pochwy zwiększa wrażliwość na dotyk, co zwiększa przyjemność.

Seks w ciąży a mężczyzna

Seks w drugim trymestrze ciąży jest również przyjemniejszy dla mężczyzn. Intensywność męskich doznań się zwiększa, ponieważ wejście do pochwy staje się węższe. Mężczyzna pęka z dumy na widok okrągłego brzuszka partnerki. Jego ego jest silnie połechtane, gdyż widoczna ciąża oznacza jego spełnienie jako mężczyzny. Duma i radość z przyszłego ojcostwa sprawiają, że mężczyzna ma większą ochotę na seks i zadowalanie partnerki.

Problemy z seksem w drugim trymestrze ciąży

Widoczny brzuszek może być przyczyną zahamowania popędu seksualnego u obojga partnerów. Kobieta, seks w ciąży, może zacząć traktować jako niepotrzebny dodatek, a całą swoją uwagę może zacząć kierować na dziecko. Z kolei mężczyzna może poczuć się odsunięty i zbędny. Inną przeszkodą w sypialni jest traktowanie partnera, partnerkę wyłącznie jako tatusia, mamusię, czyli postrzeganie ich w kategoriach rodzicielskich, a nie jako atrakcyjnych partnerów seksualnych. Prowadzi to do wygaśnięcia pociągu fizycznego do drugiej osoby. Partnerzy czują, że wraz z urodzeniem dziecka zmieni się ich rola społeczna, a także rola w rodzinie. Ważne jest by uświadomić sobie, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna nadal posiadają pewne potrzeby, a seks w ciąży prowadzi do stworzenia silniejszej więzi między partnerami.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Seks w ciąży - libido ciężarnej, pozycje, przeciwwskazania
najnowsze pytania

Artykuły Seks w ciąży - libido ciężarnej, pozycje, przeciwwskazania
Czy w ciąży mogę...?

Podróżowanie samolotem

Podróżowanie samolotem

Badania wykazują, że latanie samolotem w ciąży jest najbezpieczniejsze w pierwszym i drugim trymestrze, jeśli ciąża przebiega prawidłowo.

Seks w ciąży - libido ciężarnej, pozycje, przeciwwskazania

Seks w czasie ciąży - czy i kiedy można?

delikatniej. Można również poeksperymentować z pozycjami seksualnymi i spróbować dobrać najbardziej komfortową. Seks w drugim trymestrze ciąży W drugim (...) nowości....

Seks w ciąży - ochota na seks, pozycje, przeciwwskazania

Seks w czasie ciąży

Seks w czasie ciąży

Seks w ciąży nie jest przeciwwskazany u większości kobiet.

Dolegliwości w ciąży

Złe samopoczucie

Złe samopoczucie

Mdłości to jeden z najmniej przyjemnych symptomów ciąży. Dokuczają przeważnie w I trymestrze, ale nierzadko utrzymują się przez całą ciążę, uprzykrzając życie przyszłym mamom.

Rozwój płodu - okresy życia prenatalnego, rozwój płodu w poszczególnych miesiącach

Badanie USG w pierwszym trymestrze ciąży

Badanie USG w pierwszym trymestrze ciąży

W 12. tygodniu można już rozpoznać płeć dziecka. Są już paznokcie, skóra oraz mięśnie, które stają się coraz grubsze. Maluch porusza klatką piersiową, a malutkimi rączkami próbuje coś chwytać. Prawie ukształtowane są płuca, trzustka i tarczyca.

Zdrowie w ciąży

Szczepienie w czasie ciąży

Szczepienie w czasie ciąży

Jeśli jest konieczność zaszczepienia ciężarnej, najlepiej zrobić to w II lub III trymestrze, jeżeli natomiast istnieje poważne zagrożenie zdrowia lub życia, można podać szczepienie w każdym okresie ciąży.

Dieta przyszłej mamy

Dieta dla kobiety w ciąży (WIDEO)

Dieta dla kobiety w ciąży (WIDEO) Odtwórz wideo

w ciąży są warzywa i owoce. Zapotrzebowanie na nie w ciąży wynosi około 600-700 gramów dziennie. W pierwszym trymestrze należy je podzielić na 3 porcje (...) owoców i 4 porcje warzyw, w drugim...