Seks w drugim trymestrze ciąży
Drugi trymestr ciąży jest okresem stabilizacji i spokoju. Ciąża nie jest już zagrożona niespodziewanym poronieniem. Partnerzy wyzbyli się obaw i strachu, że skrzywdzą dziecko. Przyszli rodzice cieszą się swoją bliskością. Odkrywają, że seks w czasie ciąży ma wiele zalet.
1. Ochota na seks w drugim trymestrze ciąży
Przed kobietą roztacza się wizja przyszłego macierzyństwa. Brzuszek jest ładnie zaokrąglony i niezwykle kobiecy. Wcześniejsze obawy kobiety, że stanie się nieatrakcyjna fizycznie, rozwiewają się. Seks w ciąży sprawia jej wiele przyjemności, o wiele częściej niż w pierwszym trymestrze, osiąga orgazm. Jej spełnienie seksualne jest spowodowane wyzbyciem się przez nią kompleksów i zahamowań. Kobieta odczuwa zwiększony popęd seksualny.
Seks w czasie ciąży daje jej poczucie bezpieczeństwa i zadowolenie. Hormony sprawiają, że jest wrażliwsza na dotyk, przez co jej spełnienie jest większe. Mężczyzna ma możliwość odkrywać nowe strefy erogenne u kobiety, których wcześniej nie znał, na przykład za uszami, czy w zagłębieniach łokci. Kobiece sutki staja się ciemniejsze, co stanowi dodatkowy bodziec pobudzający mężczyznę. Podczas orgazmu kobiety może dojść do tak zwanego „kobiecego wytrysku”, jest to spowodowane większym nawilżeniem pochwy. Lepsze nawilżenie pochwy zwiększa wrażliwość na dotyk, co zwiększa przyjemność.
2. Seks w ciąży a mężczyzna
Seks w drugim trymestrze ciąży jest również przyjemniejszy dla mężczyzn. Intensywność męskich doznań się zwiększa, ponieważ wejście do pochwy staje się węższe. Mężczyzna pęka z dumy na widok okrągłego brzuszka partnerki. Jego ego jest silnie połechtane, gdyż widoczna ciąża oznacza jego spełnienie jako mężczyzny. Duma i radość z przyszłego ojcostwa sprawiają, że mężczyzna ma większą ochotę na seks i zadowalanie partnerki.
3. Problemy z seksem w drugim trymestrze ciąży
Widoczny brzuszek może być przyczyną zahamowania popędu seksualnego u obojga partnerów. Kobieta, seks w ciąży, może zacząć traktować jako niepotrzebny dodatek, a całą swoją uwagę może zacząć kierować na dziecko. Z kolei mężczyzna może poczuć się odsunięty i zbędny. Inną przeszkodą w sypialni jest traktowanie partnera, partnerkę wyłącznie jako tatusia, mamusię, czyli postrzeganie ich w kategoriach rodzicielskich, a nie jako atrakcyjnych partnerów seksualnych. Prowadzi to do wygaśnięcia pociągu fizycznego do drugiej osoby. Partnerzy czują, że wraz z urodzeniem dziecka zmieni się ich rola społeczna, a także rola w rodzinie. Ważne jest by uświadomić sobie, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna nadal posiadają pewne potrzeby, a seks w ciąży prowadzi do stworzenia silniejszej więzi między partnerami.
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.