Trwa ładowanie...

Sposoby na łysienie

Avatar placeholder
02.12.2022 11:49
Sposoby na łysienie
Sposoby na łysienie

Wypadanie włosów jest powszechne zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Jeśli utrata włosów jest zaawansowana nie obędzie się bez konsultacji medycznej, leków a czasem nawet operacji, jeśli naprawdę zależy ci na bujnej czuprynie. Jednak jeśli utrata włosów nie jest jeszcze bardzo duża istnieją sposoby oraz środki kosmetyczne na łysienie, które zapobiegną łysieniu, wzmocnią włosy i przyspieszą ich porost.

spis treści

1. Rozpoznanie podłoża łysienia

Walkę z wypadaniem włosów zacznij od wizyty u dermatologa. Stosowanie wymyślnych preparatów może nie przynosić rezultatów ze względu na nierozpoznaną genezę choroby, dlatego tez tak ważne jest przeprowadzenie specjalistycznych badań włosów.

W zależności od różnych typów łysienia występują charakterystyczne objawy i nie zawsze ten sam sposób leczenia.

2. Ocet jabłkowy na łysienie

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Jeśli zauważyłeś, że twoje włosy są cieńsze niż kiedyś, a także zaczęły wypadać czas na interwencję, gdyż mogą to być początki łysienia. Jednym ze sposobów na stymulowanie cebulek włosowych jest stosowanie octu jabłkowego. Ocet jabłkowy może być używany do płukania włosów. Po umyciu włosów oraz nałożeniu odżywki równomiernie rozprowadź na włosach ocet jabłkowy. Pozostaw go na 15 minut a następnie spłucz. Taki zabieg zapobiegający łysieniu można powtarzać codziennie.

3. Oliwa na wypadanie włosów

Oliwa z oliwek ma szerokie zastosowanie w kuchni, ale również w leczeniu łysienia. Przygotowując potrawy z użyciem oliwy z oliwek pozwalasz na naturalne odtłuszczanie włosów, a przez to na lepszą cyrkulację krwi w okolicach skóry głowy. Badania dowodzą, iż użycie oliwy z oliwek nie tylko spowalnia wypadanie włosów, ale również może przyczynić się do odrastania włosów.

Naturalne oleje, tj.: oliwa z oliwek, olej z awokado i migdałów są najlepsze dla włosów. Najlepiej stosować je bezpośrednio na włosy po ich umyciu, pozostawić na 10-15 minut i spłukać.

Jeśli utrata włosów jest już znaczna można oliwą smarować skórę głowy przed snem, a następnie zakładać czepek prysznicowy. Rano należy umyć włosy. Taki zabieg można powtarzać raz lub dwa razy w miesiącu, gdyż zbyt częste stosowanie może doprowadzić do przetłuszczania włosów.

4. Jajka na łysienie

Jajka są często używane jako naturalna odżywka do włosów, jednak można je również stosować w celu stymulacji porostu włosów. Żółtka jaj są źródłem naturalnych protein, które odbudowują zniszczone włosy i powodują wyrastanie nowych. Wystarczy rozbić jajka i nałożyć miksturę na włosy na godzinę, a następnie spłukać. Taki zabieg można powtarzać raz na tydzień.

Inne środki kosmetyczne na łysienie można nabyć w drogeriach lub aptekach. Często ich składniki będą podobne do tych, które zostały opisane powyżej. Leczenie łysienia jest możliwe, ale zawsze lepiej mu zapobiegać, dlatego przykładaj się do pielęgnacji swoich włosów. Problem wypadania włosów może dotknąć każdego, więc go nie lekceważ.

5. Mleko kokosowe na wypadanie włosów

Mleko kokosowe od dawien dawna wykorzystywane jest w walce z wypadaniem włosów. Świeżo starte i gotowane z niewielką ilością wody wiórki kokosowe tworzą po odciśnięciu maseczkę, którą wmasowujemy w cebulki włosów i pozostawiamy na skórze głowy na godzinę. Powtarzanie zabiegów trzy, cztery razy na tydzień nadaje włosom właściwe nawilżenie i odżywienie, stymulując zarazem porost włosów.

6. Biotyna na łysienie

Biotyna, czyli inaczej witamina H, wpływa na właściwe funkcjonowanie oraz zachowanie zdrowego wyglądu skóry, paznokci oraz włosów. Dzienne spożycie biotyny przy objawach wypadania włosów nie powinno przekraczać 300 mikrogramów. Suplement ten możesz kupić bez recepty w każdej aptece. Pamiętaj, aby nie spożywać surowych jaj podczas kuracji, gdyż blokują one wchłanianie się biotyny.

7. Niebezpieczne szampony a łysienie

Jedną z podstawowych zasad w walce z łysieniem jest wybór odpowiedniego szamponu. Unikaj mycia włosów szamponami z dodatkiem laurylosiarczanu sodu (Sodium Lauryl Sulfate). Ten silnie działający środek niszczy torebki włosowe i z czasem może przyczynić się do łysienia typu męskiego. Sięgaj po regenerujące szampony przeciw wypadaniu włosów ze wspomnianą wcześniej biotyną.

8. Masaż głowy na łysienie

Zwykły masaż głowy może przyczynić się do zahamowania pierwszych oznak łysienia. Łysienie bierze swój początek w pozbawionych tlenu torebkach włosowych, które obumierają, a włosy zaczynają się przerzedzać. Masaż poprawia krążenie krwi w okolicach skóry głowy i równocześnie doprowadza tlen do cebulek włosów. Masaż głowy może być wykonywany palcami, szczotką o zaokrąglonych końcówkach lub specjalnym masażerem.

Mamy nadzieje, że powyższe rady pomogą wam w walce z łysieniem.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze