Trwa ładowanie...

Tribux - działanie, skład, dawkowanie, skutki uboczne, opinie, zamienniki

Tribux to lek przepisywany na receptę w przypadku problemów z układem pokarmowym. Zła dieta, stres nieodpowiedni tryb życia mogą zaburzyć pracę przewodu pokarmowego. Wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie preparatów, które złagodzą objawy, uśmierzą ból i zminimalizują skutki złej pracy przewodu pokarmowego.

Zobacz film: "Przepis na poranna herbatę, która przyśpieszy metabolizm"

spis treści

1. Tribux - działanie

Działanie Tribux polega na regulacji pracy jelit. Lek jest stosowany w przypadku wystąpienia objawów takich jak zaburzenie motoryki przewodu pokarmowego, określane w medycynie jako zespół jelita drażliwego.

Ponadto Tribux wskazany jest do stosowania w zaburzeniach czynnościowych dróg żółciowych i przewodu pokarmowego. W skrócie wiąże się to z występowaniem takich objawów jak: niestrawność, biegunka, zaparcia, bóle brzucha, stany skurczowe jelit.

2. Tribux - skład

W skład Tribux wchodzi przede wszystkim substancja czynna trimebutyna. Mo ona za zadanie doprowadzić do prawidłowego poziomu motorykę przewodu pokarmowego. Trimebutyna wiąże się z obwodowymi receptorami opioidowymi, a konkretnie z receptorami dla enkefaliny w ścianie jelit. Reguluje napięcie dolnego zwieracza przełyku, proces opróżniania żołądka, perystaltykę jelita cienkiego i okrężnicy. Jej działanie zależy od stanu czynnościowego przewodu pokarmowego.

Działając na różne typy receptorów opioidowych działa pobudzająco na mięśnie o obniżonej motoryce lub napięciu, a także hamuje napięcie ścian jelita i działa przeciwskurczowo na mięśnie o wzmożonej pobudliwości ruchowej. Maksymalne stężenie w osoczu występuje ok. 30 minut po zażyciu. Lek Tribux wydalany jest głównie z moczem.

3. Tribux - skutki uboczne

Przeciwskazania do przyjmowania leku Tribux to przede wszystkim uczulenie na którykolwiek z jego składników. Podobnie jak w przypadku większości leków, mogą pojawić się również skutki uboczne stosowania leku Tribux. Są to m.in alergie skórne, wymioty, ogólne osłabienie organizmu.

Lek Tribux stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. Nie zaleca się stosowania go przez kobiety w I trymestrze ciąży, a także przez dzieci do 12go roku życia.

4. Tribux - dawkowanie

Preparat Tribux występuje w formie tabletek. Dorośli powinni przyjmować Tribux w dawkach 100 mg, 3 razy na dobę, przed posiłkiem. W wyjątkowych przypadkach lekarz może zwiększyć dawkę do 600 mg na dobę, w dawkach podzielonych (tj. 200 mg 3 razy na dobę).

W przypadku dzieci nie należy stosować dawek większych niż 6 mg/kg masy ciała na dobę. Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody.

Warto przeczytać:

5. Tribux - opinie

W internecie możemy zetknąć się ze skrajnym opiniami na temat działania leku Tribux. Wiele osób na forach narzeka, że lek działa za wolno, a niektóre objawy jeszcze nasiliły się. Inny radzą zacząć od zmiany diety, a preparat Tribux stosować doraźnie.

6. Tribux - zamienniki

Zamienniki preparatu Tribux są dostępne w aptekach i powinny być przyjmowane wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Debretin (tabletki powlekane), Debridat (tabletki powlekane), Debridat (granulat do sporządzania zawiesiny doustnej), Ircolon (tabletki), Ircolon Gastro (tabletki), Tribux Bio (tabletki), Tribux forte (tabletki).

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.