Przejdź na WP

Furaginum - najczęstsze pytania, opis, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, działania niepożądane

Ból w podbrzuszu, odczuwanie bolesności i pieczenia podczas oddawania moczu, a także potrzeba częstego lub nagłego oddawania moczu to najczęstsze objawy zakażenia układu moczowego. Odpowiedzialne są za to najczęściej bakterie, dlatego niezbędne jest leczenie środkiem, który niszczy je i zapobiega ich rozwojowi. Uro Furaginum zawiera aktywną substancję antybakteryjną, która pozwala leczyć stany zapalne dróg moczowych.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Nietrzymanie moczu"

spis treści

1. Furaginum - najczęstsze pytania

1.1. Furaginum - czy uro Furaginum można stosować z innymi lekami?

Uro Furaginum jest lekiem, który może być bezpiecznie stosowany z większością innych leków. Nie należy jednak stosować uro Furaginum bez porozumienia z lekarzem łącznie z innymi lekami przeciwbakteryjnymi, w tym antybiotykami, występują bowiem między nimi niekorzystne interakcje.

1.2. Furaginum - czy uro Furaginum jest bezpieczny dla alergików?

Dla większości alergików uro Furaginum jest bezpieczny, gdyż jako jedyna furagina na rynku, nie zawiera laktozy. Istnieją jednak osoby uczulone na furaginę. W takim przypadku należy przerwać kurację.

Skład

W preparacie uroFuraginum substancją czynną jest furagina 50 mg. Furagina działa bakteriostatycznie na wiele rodzajów drobnoustrojów.

1.3. Furaginum - czy podczas kuracji należy przestrzegać specjalnych zaleceń dotyczących higieny?

Zasadniczo podczas stosowania uro Furaginum wystarczy zwykła poprawna higiena, ale stosowanie leczniczych płynów do higieny intymnej, dostępnych w aptekach, może zwiększyć skuteczność kuracji.

1.4. Furaginum - czy w czasie zażywania uroFuraginum można uprawiać seks?

Podczas leczenia uro Furaginum, a co za tym idzie podczas leczenie dróg moczowych, należy zrezygnować z seksu. Po zakończonej kuracji można od razu podjąć na nowo aktywność seksualną.

1.5. Furaginum - czy lek można bezpiecznie przyjmować przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej?

Tak, lek uro Furaginum może być przyjmowany przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

Ten lek, podobnie jak inne leki przeciwbakteryjne, należy stosować przez pełny cykl terapeutyczny (w przypadku furaginy – co najmniej siedem dni), a nie tylko do ustąpienia widocznych objawów. Zbyt szybkie przerwanie terapii może skutkować groźnymi powikłaniami.

1.6. Furaginum - jak zapobiegać infekcjom dróg moczowych?

W celu zapobiegania infekcjom dróg moczowych należy pić około 1,5 litra płynów dziennie, nie zwlekać z oddawaniem moczu, stosować codzienną higienę zewnętrznych narządów płciowych, podcierać się w kierunku od przodu do tyłu.

1.7. Furaginum - czy uro Furaginum można stosować przy nawracających infekcjach?

Tak, o ile są niepowikłane.

1.8. Furaginum - kiedy rozpocząć stosowanie uro Furaginum?

Lek Kiedy zauważymy objawy infekcji dróg moczowych: ból w podbrzuszu, odczuwanie bolesności i pieczenie podczas oddawania moczu, a także potrzebę nagłego lub częstego oddawania moczu.

Podmiot odpowiedzialny

Podmiot odpowiedzialny to ADAMED Consumer HealthCare S.A.

Czy terapię uroFuraginum należy uzupełnić innymi środkami?

Nie jest to konieczne, ale może być korzystne uzupełnienie o preparaty doustne z żurawiny i miejscowe stosowanie terapeutycznych płynów do higieny intymnej.

Czy nie leczenie zakażenia dróg moczowych ma poważne konsekwencje dla zdrowia?

Tak, może powodować poważne konsekwencje dla zdrowia, gdyż zakażenie może się rozszerzyć na inne narządy, np. nerki i jajniki, niekiedy nawet doprowadzając do trwałego ich uszkodzenia.

2. Furaginum - opis

Furaginum to popularny lek na problemy związane z układem moczowym
Furaginum to popularny lek na problemy związane z układem moczowym

Uro Furaginum to preparat, który dzięki zawartości furaginy leczy przyczynę zakażenia, a nie jedynie łagodzi nieprzyjemne objawy. Furagina wykazuje działanie bakteriostatyczne, czyli wstrzymuje rozwój bakterii wywołujących zakażenie układu moczowego. Lek dostępny jest bez recepty.

3. Furaginum - wskazania

Preparat uro Furaginum powinny stosować osoby chorujące na zakażenie układu moczowego. Najczęściej na schorzenie to cierpią kobiety, ponieważ budowa ich cewki moczowej sprzyja podatności na infekcje bardziej niż w przypadku mężczyzn.

W grupie ryzyka są kobiety w okresie menopauzalnym i postmenopauzalnym – spada u nich aktywność estrogenów, co przekłada się na skłonność do zakażeń. Infekcje układu moczowego występują częściej u kobiet aktywnych seksualnie oraz stosujących środki plemnikobójcze i krążki dopochwowe jako metody antykoncepcji.

Obniżenie odporności, np. w wyniku przebytej choroby czy przeziębienia, również może wpłynąć na prawdopodobieństwo zakażenia układu moczowego. Niektóre choroby, takie jak cukrzyca, przerost gruczołu krokowego, kamica nerkowa czy wady w budowie układu moczowego, także mogą sprzyjać rozwojowi niebezpiecznych bakterii wywołujących stany zapalne.

4. Furaginum - przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania uro Furaginum jest uczulenie na furaginę lub którykolwiek inny składnik preparatu. Leku nie mogą stosować kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, a także po 38. tygodniu ciąży i w czasie porodu.

Uro Furaginum nie jest przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Leku nie mogą przyjmować również osoby z niewydolnością nerek, zaburzeniami układu nerwowego (polineuropatią), a także w przypadku występowania fawizmu.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

5. Furaginum - dawkowanie

W pierwszym dniu leczenia preparatem uroFuraginum należy przyjmować 2 tabletki 4 razy na dobę. W kolejnych dniach kuracji zaleca się przyjmować 2 tabletki 3 razy na dobę. Lek należy połykać w czasie posiłków zawierających białko, ponieważ zwiększa ono wchłanianie składników leku. Leczenie środkiem uroFuraginum powinno trwać 7–8 dni.

Zauważalna poprawa i zmniejszenie dolegliwości mogą być widoczne już po pierwszych kilku dawkach leku, nie należy jednak przerywać wtedy kuracji. Bardzo ważne jest, aby leczenie trwało co najmniej 7 dni. Przerwa może spowodować, że nieprzyjemne objawy wrócą, a organizm przestanie odpowiednio reagować na składniki preparatu. Przyjmując furaginę, nie należy spożywać alkoholu

6. Furaginum - działania niepożądane

Lek uroFuraginum może spowodować wystąpienie działań niepożądanych. Najczęściej są to nudności, gazy oraz bóle głowy. Rzadko obserwuje się inne skutki uboczne, takie jak sinica, anemia, zawroty głowy, nadmierna senność, dolegliwości układu pokarmowego (zaparcia, biegunka, wzdęcia, bóle brzucha, gorączka, dreszcze, ból w klatce piersiowej), a także skórne reakcje alergiczne (wysypka, swędzenie, obrzęki).

Rekomendowane przez naszych ekspertów

7. Furaginum - oferty aptek

  • uroFuraginum - e-aptekarodzinna.pl
  • uroFuraginum - Apteka Internetowa Jak Zdrówko
  • uroFuraginum - Złota Apteka
  • uroFuraginum - Apteka Max24
  • uroFuraginum - Apteka Zawiszy Czarnego

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy