Trwa ładowanie...

Furaginum - najczęstsze pytania, opis, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, działania niepożądane

Furaginum skutecznie leczy nawracające zakażenia dróg moczowych. Zapalenie pęcherza i infekcje pochwy to najczęstsze choroby dolnych dróg moczowo-płciowych u kobiet. Za nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból w podbrzuszu, odczuwanie bolesności i pieczenia podczas oddawania moczu, potrzeba częstego lub nagłego oddawania moczu, odpowiedzialne są najczęściej bakterie, dlatego niezbędne jest leczenie środkiem, który niszczy je i zapobiega ich rozwojowi. Uro Furaginum zawiera aktywną substancję antybakteryjną, która pozwala leczyć stany zapalne dróg moczowych.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Nietrzymanie moczu"

spis treści

1. Najczęstsze pytania dotyczące Furaginum

1.1. Czy uro Furaginum można stosować z innymi lekami?

Uro Furaginum jest lekiem, który może być bezpiecznie stosowany z większością innych leków. Nie należy jednak stosować uro Furaginum bez porozumienia z lekarzem łącznie z innymi lekami przeciwbakteryjnymi, w tym antybiotykami, występują bowiem między nimi niekorzystne interakcje.

1.2. Czy uro Furaginum jest bezpieczny dla alergików?

Dla większości alergików uro Furaginum jest bezpieczny, gdyż jako jedyna furagina na rynku, nie zawiera laktozy. Istnieją jednak osoby uczulone na furaginę. W takim przypadku należy przerwać kurację.

Skład

W preparacie uroFuraginum substancją czynną jest furagina 50 mg. Furagina działa bakteriostatycznie na wiele rodzajów drobnoustrojów.

1.3. Czy podczas kuracji należy przestrzegać specjalnych zaleceń dotyczących higieny?

Zasadniczo podczas stosowania uro Furaginum wystarczy zwykła poprawna higiena, ale stosowanie leczniczych płynów do higieny intymnej, dostępnych w aptekach, może zwiększyć skuteczność kuracji.

1.4. Czy w czasie zażywania uroFuraginum można uprawiać seks?

Podczas leczenia uro Furaginum, a co za tym idzie podczas leczenie dróg moczowych, należy zrezygnować z seksu. Po zakończonej kuracji można od razu podjąć na nowo aktywność seksualną.

1.5. Czy lek można bezpiecznie przyjmować przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej?

Tak, lek uro Furaginum może być przyjmowany przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

Ten lek, podobnie jak inne leki przeciwbakteryjne, należy stosować przez pełny cykl terapeutyczny (w przypadku furaginy – co najmniej siedem dni), a nie tylko do ustąpienia widocznych objawów. Zbyt szybkie przerwanie terapii może skutkować groźnymi powikłaniami.

1.6. Jak zapobiegać infekcjom dróg moczowych?

W celu zapobiegania infekcjom dróg moczowych należy pić około 1,5 litra płynów dziennie, nie zwlekać z oddawaniem moczu, stosować codzienną higienę zewnętrznych narządów płciowych, podcierać się w kierunku od przodu do tyłu.

1.7. Czy uro Furaginum można stosować przy nawracających infekcjach?

Tak, o ile są niepowikłane.

1.8. Kiedy rozpocząć stosowanie uro Furaginum?

Lek Kiedy zauważymy objawy infekcji dróg moczowych:

Podmiot odpowiedzialny

Podmiot odpowiedzialny to ADAMED Consumer HealthCare S.A.

Czy terapię uroFuraginum należy uzupełnić innymi środkami?

Nie jest to konieczne, ale może być korzystne uzupełnienie o preparaty doustne z żurawiny. Żurawina pomaga przy łagodnych infekcjach oraz w zapobieganiu infekcjom. Przy cięższych zakażeniach sama żurawina nie wystarczy.

Korzystne może być również miejscowe stosowanie terapeutycznych płynów do higieny intymnej.

Czy nie leczenie zakażenia dróg moczowych ma poważne konsekwencje dla zdrowia?

Tak, może powodować poważne konsekwencje dla zdrowia, gdyż zakażenie może się rozszerzyć na inne narządy, np. nerki i jajniki, niekiedy nawet doprowadzając do trwałego ich uszkodzenia.

Po jakim czasie następuje poprawa?

Poprawa zazwyczaj następuje po kilku dniach. Kurację jednak należy prowadzić 7–8 dni, nawet jeśli poprawa nastąpiła wcześniej.

Czy przy stosowaniu leku UroIntima FuragiActive można pić alkohol?

Sporadycznie i w małych ilościach ewentualnie można. Lepiej się od niego jednak na ten krótki czas powstrzymać.

2. Co to jest Furaginum

Furaginum to popularny lek na problemy związane z układem moczowym
Furaginum to popularny lek na problemy związane z układem moczowym

Uro Furaginum to preparat, który dzięki zawartości furaginy leczy przyczynę zakażenia, a nie jedynie łagodzi nieprzyjemne objawy. Furagina wykazuje działanie bakteriostatyczne, czyli wstrzymuje rozwój bakterii wywołujących zakażenie układu moczowego. Działa zarówno na bakterie Gram-ujemne (w tym bakterię E.coli) oraz Gram-dodatnie. Lek dostępny jest bez recepty.

3. Wskazania do stosowania Furaginum

Preparat uro Furaginum powinny stosować osoby chorujące na zakażenie układu moczowego. Najczęściej na schorzenie to cierpią kobiety, ponieważ budowa ich cewki moczowej sprzyja podatności na infekcje bardziej niż w przypadku mężczyzn.

W grupie ryzyka są kobiety w okresie menopauzalnym i postmenopauzalnym – spada u nich aktywność estrogenów, co przekłada się na skłonność do zakażeń. Infekcje układu moczowego występują częściej u kobiet aktywnych seksualnie oraz stosujących środki plemnikobójcze i krążki dopochwowe jako metody antykoncepcji.

Obniżenie odporności, np. w wyniku przebytej choroby czy przeziębienia, również może wpłynąć na prawdopodobieństwo zakażenia układu moczowego. Niektóre choroby, takie jak cukrzyca, przerost gruczołu krokowego, kamica nerkowa czy wady w budowie układu moczowego, także mogą sprzyjać rozwojowi niebezpiecznych bakterii wywołujących stany zapalne.

4. Przeciwwskazania do stosowania Furaginum

Przeciwwskazaniem do stosowania uro Furaginum jest:

 • uczulenie na furaginę lub którykolwiek inny składnik preparatu
 • ciąża - leku nie mogą stosować kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, a także po 38. tygodniu ciąży i w czasie porodu
 • wiek - preparat jest polecany pacjentkom powyżej 15. roku życia, dlatego nie może być podawany dzieciom i młodzieży młodszej niż 15 lat
 • niewydolność nerek
 • zaburzeniami układu nerwowego (polineuropatia)
 • fawizmu

Przy kuracji preparatem UroIntima FuragiActive należy zachować szczególną ostrożność, jeśli u pacjenta zdiagnozowano poważne zaburzenia czynności nerek, niedokrwistość, schorzenia płuc oraz niedobór witamin z grupy B i kwasu foliowego.

Zwiększona ostrożność jest wskazana w przypadku, gdy pacjent choruje na cukrzycę, a także u osób leczonych pochodnymi nitrofuranu.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

5. Dawkowanie Furaginum

W pierwszym dniu leczenia preparatem uroFuraginum należy przyjmować 2 tabletki 4 razy na dobę. W kolejnych dniach kuracji zaleca się przyjmować 2 tabletki 3 razy na dobę. Lek należy połykać w czasie posiłków zawierających białko, ponieważ zwiększa ono wchłanianie składników leku. Leczenie środkiem uroFuraginum powinno trwać 7–8 dni.

Zauważalna poprawa i zmniejszenie dolegliwości mogą być widoczne już po pierwszych kilku dawkach leku, nie należy jednak przerywać wtedy kuracji. Bardzo ważne jest, aby leczenie trwało co najmniej 7 dni. Przerwa może spowodować, że nieprzyjemne objawy wrócą, a organizm przestanie odpowiednio reagować na składniki preparatu.

6. Działania niepożądane Furaginum

Lek uroFuraginum może spowodować wystąpienie działań niepożądanych. Najczęściej są to nudności, gazy oraz bóle głowy. Rzadko obserwuje się inne skutki uboczne, takie jak:

 • sinica
 • anemia
 • zawroty głowy
 • nadmierna senność
 • dolegliwości układu pokarmowego (zaparcia, biegunka, wzdęcia, bóle brzucha)
 • gorączka
 • dreszcze
 • ból w klatce piersiowej
 • skórne reakcje alergiczne (wysypka, swędzenie, obrzęki).

Rekomendowane przez naszych ekspertów

7. Apteki, które oferują Furaginum

 • uroFuraginum - e-aptekarodzinna.pl
 • uroFuraginum - Apteka Internetowa Jak Zdrówko
 • uroFuraginum - Złota Apteka
 • uroFuraginum - Apteka Max24
 • uroFuraginum - Apteka Zawiszy Czarnego

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.