Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Dr n. med. Wojciech Cieślikowski

Urosept – skład, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne, Urosept Fix

Avatar placeholder
31.07.2023 16:34
Dawkowanie Urospetu określone jest przez producenta
Dawkowanie Urospetu określone jest przez producenta (123rf.com)

Urosept to preparat o lekkim działaniu moczopędnym. Ma postać tabletek i przyjmowany jest pomocniczo w terapii infekcji dróg moczowych i w kamicy dróg moczowych. Urosept dostępny jest bez recepty. Można go kupić w opakowaniach zawierających po 30 albo 60 tabletek.

spis treści

1. Skład Uroseptu

W skład Uroseptu wchodzą składniki ziołowe. Urosept zawiera wyciąg gęsty złożony z korzenia pietruszki, naowocni fasoli, liści brzozy. Składniki Uroseptu to również wyciągi suche z ziela rumianku, liści borówki brusznicy. Ponadto Urosept składa się też ze sproszkowanej naowocni fasoli, cytrynianu potasu i cytrynianu sodu.

2. Wskazania do zażycia Uroseptu

Urosept jako lek o delikatnym działaniu moczopędnym zalecany jest przez specjalistów w kuracji zakażeń związanych z drogami moczowymi. Można go przyjmować w leczeniu kamicy moczowej.

Zobacz film: "Zakażenia układu moczowego"
Zakażenie układu moczowego (prezentacja edukacyjna)
Zakażenie układu moczowego (prezentacja edukacyjna) [10 zdjęć]

Objawy zakażenia układu moczowego (ZUM) Dla kogoś, kto po raz pierwszy przeżywa symptomy zakażenia

zobacz galerię

Należy pamiętać, że Urosept działa wspomagająco w terapii wyżej wymienionych chorób, a jego skuteczność jest zauważalna dopiero po długim okresie zażywania tabletek.

3. Przeciwwskaznia do przyjmowania leku

Jak przy każdym innym preparacie wspomagającym leczenie, również w przypadku Uroseptu występują pewne przeciwwskazania co do jego zażywania. Uczulenie pacjenta na którykolwiek składnik leku lub na rośliny należące do rodziny Złożonych to główne przeciwwskazanie do przyjmowania Uroseptu.

W pewnych przypadkach należy też zachować ostrożność – przede wszystkim, gdy u chorego pojawią się obrzęki, które spowodowane są niewydolnością serca lub nerek. Preparatu nie powinny przyjmować też osoby, które nie ukończyły 12. roku życia.

Nie zaleca się tez stosowania Uroseptu w okresie ciąży i karmienia piersią – na tę chwilę brak jest danych potwierdzających bezpieczeństwo zażywania tego środka działającego moczopędnie.

4. Dawkowanie Uroseptu

Dawkowanie Urospetu określone jest przez producenta. Przed przyjęciem preparatu należy zapoznać się z ulotką. Lek, jakim jest Urosept, należy przyjmować 3 razy dziennie po 2 tabletki (należy połknąć je w całości, popijając szklanką wody). Przez dłuższy czas lub w skojarzeniu z innymi lekami Urosept może być przyjmowany jedynie pod kontrolą specjalisty.

5. Skutki uboczne leku

Nie odnotowano występowania zbyt wielu działań niepożądanych po zażyciu Uroseptu. Jednak, jak w przypadku każdego innego preparatu, mogą takie wystąpić.

U osób o jasnej karnacji, gdy będą poddawane nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, mogą wystąpić zmiany skórne. Może się tak zdarzyć ze względu na obecność w składzie Uroseptu wyciągu z korzenia pietruszki.

Zobacz także:

6. Urosept Fix

Innym preparatem z serii Urosept jest Urosept Fix. Jest to suplement diety, który ma postać ziół do zaparzenia w saszetkach. Urosept Fix polecany jest osobom, które chcą poprawić funkcjonowanie dróg moczowych.

Suplement ten wpływa na lepsze funkcjonowanie nerek, dzięki czemu z organizmu w większych ilościach wydalane są toksyny i woda. Liść ortosyfonu i liść brzozy to główne składniki tego preparatu. Urospet Fix należy spożywać 2 razy dziennie po 1 saszetce. Suplementu nie powinny przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze