Znieczulenie komputerowe – charakterystyka, zalety, programy, zastosowanie
Znieczulenie komputerowe to innowacja na rynku stomatologicznym. Jeżeli boisz się znieczulenia w postaci zastrzyku, to zupełnie niepotrzebnie. Technologia się rozwija, w związku z czym znieczulenie u dentysty może być bezbolesne, szybkie i przyjemne. Ile kosztuje znieczulenie komputerowe i czy każdy może z niego skorzystać?
1. Znieczulenie komputerowe – charakterystyka
Ponad 80 proc. społeczeństwa obawia się wizyty u stomatologa, dlatego woli jej uniknąć. Niestety unikanie stomatologa powoduje większe szkody i poważne schorzenia oraz choroby dziąseł i zębów.
Medycyna z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Już dawno za nami czasy, kiedy zęby wyrywało się bez żadnego znieczulenia. Na rynku dentystycznym pojawiła się metoda znieczulenia komputerowego, która zebrała sobie spore grono sympatyków.
Aplikowanie znieczulenia komputerowe jest dziecinie proste, szybkie i skuteczne. Do specjalnego ekranu podłączone jest podłużne urządzenie, przypominające długopis. Cienka igła jest powoli wprowadza we właściwe tkanki zęba. Zabieg ten nie boli, gdyż tkanki wcześniej są znieczulone. Środek znieczulający powoli rozchodzi się po danym obszarze, powodując jego znieczulenie.
Znieczulenie komputerowe jest znieczuleniem miejscowym. Dzięki systemowi komputerowemu stomatolog na bieżąco monitoruje proces podawania anestetyku. Znieczulenie podawane jest stopniowe i powoli, przy zmniejszonym ciśnieniu, w przeciwieństwie do tradycyjnego znieczulenia przy użyciu igły. Znieczulenie komputerowe nie jest drogie, średnio jego koszty wynoszą 40 złotych.
Dzięki znieczuleniu komputerowemu stomatolodzy mają ułatwioną pracę. Zestaw do znieczulenia komputerowego posiada wszystko, co niezbędne, ponadto jest bardzo prosty w obsłudze. Co więcej, urządzenie ma możliwość pracy bezprzewodowej.
2. Znieczulenie komputerowe – zalety
Znieczulenie komputerowe oferuje pacjentowi same zalety. Należą do nich:
przystępna cena;
minimalizacja bólu do minimum;
ochrona tkanek, które podlegają znieczuleniu;
brak opuchlizny po zabiegu;
brak uczucia zdrętwienia po zabiegu;
bezpieczeństwo wykonywanej usługi;
brak stresu i pełen komfort psychiczny.
3. Znieczulenie komputerowe – programy
Zazwyczaj system do znieczuleń komputerowych posiada kilka programów, dzięki którym stomatolog wybiera ten właściwy. Rodzaje znieczuleń komputerowych:
znieczulenie przewodowe;
znieczulenie nasiękowe;
znieczulenie śródwięzadłowe.
Każdy z tych rodzajów znieczulenia ma inne zastosowanie. Dlatego czasami mogą się od siebie różnić szybkością podawania leku, ciśnieniem. Wszystkie parametry ustawia lekarz, który aplikuje znieczulenie.
4. Znieczulenie komputerowe – zastosowanie
Znieczulenie komputerowe może być stosowane zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Chcąc znieczulić zęba jakimkolwiek znieczuleniem, powinno się poinformować stomatologa o alergiach na dany lek, o chorobach, ciąży czy karmieniu piersią. Stomatolog zawsze zastosuje odpowiedni środek, jednak zawsze warto powiadomić lekarza o stanie zdrowia, aby uniknąć możliwych komplikacji.
Musisz to wiedzieć
- Znieczulenia u dentysty – charakterystyka, rodzaje, przeciwwskazania, cena
- Wykonanie kilku zabiegów podczas jednego znieczulenia u dzieci niesie wiele korzyści
- Znieczulenie bez strzykawki
- Znieczulenie - zapomnij o bólu i stresie
Znieczulenie komputerowe jest innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie stomatologii. Dzięki niemu na wizyty pacjenci wybierają się z uśmiechem, ponieważ wykonywane zabiegi są całkowicie bezbolesne.
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.