Łuszczyca

Komentarze (31)
~Staruszek
~Staruszek około miesiąca temu

@~Medyk: ??? Łuszczyca nie jest uleczalna ! jest natomiast "zaleczalna" mam łuszczycę od czterdziestu lat!!!! Coś wiem na ten temat ! Proszę niech ( "@medycy" ) nie zwiodą WAS że zostaniecie wyleczeni z łuszczycy -zostaniecie tak jak ja "uleczeni z objawów łuszczycy"!! A w razie jakichś stresowych lub traumatycznych przeżyć łuszczyca może wrócić! Nie martwcie się -na "TO" się nie umiera -tylko przykro że tak niesmacznie wygląda !! Pozdrawiam Marek.

Odpowiedz
~bogdan
~bogdan około miesiąca temu

pani doktor zapomiala wspomiec olbrzymim negatywnym wpływie alkoholu i papierosow na luszczyce ,po rzuceniu obu używek po roku zostało mi jedno ognisko wielkości szpilki a miałem ok.50 procent ciala

Odpowiedz
~Medyk
~Medyk około miesiąca temu

Co to za lekarz, który twierdzi, że łuszczyca nie jest uleczalna... Z przyjętego punktu widzenia, rzeczywiście tak jest. Przede wszystkim łuszczyca nie jest chorobą ale objawem chorobowym układu immunologicznego. Łuszczycy nigdy się nie leczy. No bo jak można wyleczyć objaw choroby. Można jednak postawić ,, na nogi'' układ immunologiczny. Wówczas łuszczyca znika i więcej się nie pojawia. Nie ma chorób nieuleczalnych. Nieuleczalne są tylko objawy...

Odpowiedz
~pola
~pola około miesiąca temu

Sam tytuł "Łuszczyca jest zaraźliwa" utwierdza ludzi, którzy nie czytają dokładnie całego artykułu, w przekonaniu, że to prawda. Czy nie można było napisać po porostu "Łuszczyca nie jest zaraźliwa" i byłoby jasne dla każdego. Dziennikarze to czasem szuje.

Odpowiedz
~ewa
~ewa około miesiąca temu

Ja już od roku nie mam objawów, a bardzo cierpiałam. Miałam wysyp na dłoniach i kolanach. Dłonie były w tragicznym stanie, krwawiły z popękanej skóry, nic nie pomagało. Kortykosteroidy przynoszą ulge tylko na krótko, a potem przestają działać. Myślę, że w moim przypadku pomogła maść z konopi indyjskich i zmiana diety (odstawiłam cukier i białe pieczywo). Teraz maści nie używam, do cukru wróciłam i nadal wszystko jest ok. Ale pod wpływem relacji osób, które cierpią nawroty, chyba powrócę do diety. Myslę, że ważną rolę odgrywa też czynnik psychiczny. Staram się obecnie nie dopuszczać do siebie czarnych myśli, po prostu stawiam taką wewnętrzną barierę, mówiąc sobie, że nie chcę nawrotu łuszczycy. W okresie, gdy łuszczyca mi doskwierała przeżywałam trudne chwile i bardzo się zamartwiałam, to chyba było pozywką dla choroby. I jeszcze jedno: bardzo uważam, żeby nie uszkodzić, ani nie podrażnić skóry rąk. Bo pamiętam, że wszystko zaczęło się od małego podrażnienia na palcu.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Łuszczyca - przyczyny, objawy, leczenie
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze