Trwa ładowanie...

Analiza pierwiastkowa włosa – charakterystyka, wskazania, opis badania, cena badania

Analiza pierwiastkowa włosa to innowacyjna forma badania. Polega na dogłębnej analizie włosa pod różnym kątem. Dzięki temu badaniu pacjenci mogą poznać, z jakimi dolegliwościami zmagają się każdego dnia, a także mogą skutecznie zapobiegać chorobom. Czy analiza pierwiastkowa włosa to badanie dla każdego? Jak się przeprowadza zabieg oraz jaka jest jego cena?

Zobacz film: "Badania w RZS"

spis treści

1. Analiza pierwiastkowa włosa – charakterystyka

Analiza pierwiastkowa włosa ma za zadanie określić skład mikroelementów organizmu. Dzięki wykonaniu badania pacjent dowiaduje się o niedoborach lub nadmiarach danych składników, ale również o tym, czy w jego organizmie nie ma toksyn.

Na metodę analizy pierwiastkowej włosów nieprzychylnie patrzą lekarze, jednak naukowcy twierdzą, iż z włosa można się bardzo wiele dowiedzieć. Z analizy włosa można wywnioskować czy mamy nadmiar, czy niedobór danego składnika. Z niedoborów i z nadmiarów bardzo często wynikają poważne choroby i schorzenia.

Badanie pierwiastkowe włosa daje lepsze wyniki niż badania moczu czy krwi.

2. Analiza pierwiastkowa włosa – wskazania

Analiza pierwiastkowa włosa jest dla wszystkich osób, które nie potrafią utrzymać dobrej kondycji psychicznej oraz fizycznej. Badanie można przeprowadzić nawet u dzieci. Analiza pierwiastkowa włosa jest przede wszystkim dla tych, którzy chcą poprawić swój stan zdrowia i zadbać o niego. Wskazania do przeprowadzenie analizy pierwiastkowej włosa:

3. Analiza pierwiastkowa włosa – opis badania

Analizę pierwiastkowa włosa można wykonać samodzielnie odsyłając próbkę do laboratorium, albo tradycyjne udając się do laboratorium, gdzie badanie przeprowadzi specjalista. Jeżeli pacjent zdecyduje się na wykonanie badania samemu, to musi pamiętać o kilku istotnych czynnikach. Włosy do badania muszą obcięte na około 4 cm długości i muszą ważyć 0,3 grama.

Musisz to wiedzieć

Do badania nie można wysłać włosów z samych końców, ponieważ wynik będzie niemiarodajny. Końcówki włosów są najbardziej zniszczone, dlatego będą zawierały najwięcej toksyn. Kobiety muszą wiedzieć o tym, iż badanie nie będzie miało sensu, jeśli wyślemy włosy farbowane. Włosy muszą być w pełni naturalne.

Na atrakcyjność analizy pierwiastkowej włosa wpływa fakt, że badanie można wykonać korespondencyjnie.

4. Analiza pierwiastkowa włosa – cena badania

Cena analizy pierwiastkowej włosa waha się w granicach 300 złotych, oczywiście koszt badania będzie zależny od danego laboratorium. Standardowy wynik badania analizy pierwiastkowej włosa zawiera oznaczenie aż 29 pierwiastków, które występują we włosach, opis metaboliczny, a także tendencje zdrowotne pacjenta.

W wyniku badania pacjent otrzymuje także programy mające na celu poprawę kondycji włosów, a także program żywieniowy i zalecenia dotyczące aktywności fizycznej.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.