Przejdź na WP

Biorezonans - wskazania, przebieg, opinie, cena

W medycynie alternatywnej jedną z metod diagnostyki i leczenia jest biorezonans. Urządzenie działa poprzez wykorzystanie wibracji elektromagnetycznych. Czy jednak biorezonans faktycznie jest skuteczny? Czy warto wykonać badanie biorezonansem? Podpowiadamy.

Zobacz film: "Naturalne sposoby na pasożyty"

1. Czym jest biorezonans?

Biorezonans został stworzony i rozpowszechniony w latach siedemdziesiątych XX wieku. Jego konstrukcję opracowali dwaj uczeni: lekarz Franz Morella i inżynier Erich Rasche. Biorezonans ściśle bazuje na E-Meter, maszynie którą używają scjentolodzy.

Biorezonans mierzy aktywność elektrodermalną. U podstaw działania biorezonansu leży przekonanie, że każdy obcy organizm (pasożyty, bakterie, drobnoustroje) ma swoje specyficzne drgania.

Różnią się one od wibracji wytwarzanych przez człowieka, dzięki czemu można ustalić choroby i dolegliwości, na jakie cierpi pacjent, którego poddano badaniu biorezonansem. Co więcej, biorezonans pozwala również na ich leczenie za pomocą sygnałów o większej częstotliwości.

Medycyna naturalna w leczeniu raka piersi (WIDEO)
Medycyna naturalna w leczeniu raka piersi (WIDEO)

Medycyna naturalna należy do nurtu medycyny niekonwencjonalnej, w której metody leczenia są wcale lub...

zobacz galerię

2. Biorezonans – przebieg badania

Badanie biorezonansem odbywa się w pozycji siedzącej. Pacjent trzyma w dłoniach dwa metalowe zakończenia aparatury, dzięki którym przez organizm badanego przechodzi prąd o zmiennych częstotliwościach.

Ma to pomóc odnaleźć w organizmie drobnoustroje, będące przyczyną zgłaszanych dolegliwości.

Osoba, która obsługuje biorezonans, zmienia natężenie fal elektromagnetycznych średnio co 3 minuty. Badanie nie jest bolesne, ale pacjent odczuwać może mało przyjemne mrowienie.

3. Biorezonans - wskazania

Biorezonans ma zdaniem zwolenników tej metody ustalić obecność konkretnych pasożytów i alergii oraz pomóc wyeliminować te choroby.

Ma również wspomóc terapię uzależnień, zwłaszcza uzależnienia od tytoniu oraz alkoholu. Biorezonans stosuje się też w celu wykrycia boreliozy.

Najczęściej biorezonans wykazuje w organizmie człowieka obecność pasożytów. Zwolennicy tej metody są zdania, że to dlatego, iż zarażony nimi jest niemal każdy, i to od najmłodszych lat. To pasożyty właśnie mają odpowiadać za większość trapiących nas dolegliwości.

Biorezonans ma skutecznie pokonać ten problem. Metoda ta podobno dobrze radzi sobie też z różnego typu alergiami (wziewną, pokarmową, kontaktową).

Podsumowując, biorezonans ma zdaniem zwolenników medycyny konwencjonalnej pomóc w diagnozowaniu i leczeniu chorób autoimmunologicznych, zwyrodnieniowych, alergii, stanów zapalnych i zaburzeń hormonalnych. Eliminuje też przewlekły ból.

4. Biorezonans - opinie

Biorezonans jest bardzo popularny wśród osób wysoko ceniących medycynę alternatywną. Badanie i leczenie przy jego wykorzystaniu przeprowadza się nawet u małych dzieci.

Zdaniem zwolenników tej metody, biorezonans jest badaniem nieinwazyjnym, w przeciwieństwie do badania radiologicznego czy tomografii komputerowej z kontrastem, a chory nie jest narażony na wystąpienie żadnych skutków ubocznych.

Specjaliści podpowiadają jednak, że biorezonans nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży oraz u pacjentów z chorobami nowotworowymi oraz wszczepionym rozrusznikiem serca.

5. Biorezonans - skuteczność

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy biorezonans jest skuteczny. Entuzjaści tej metody, uważają, że tak. Wielu jest też pacjentów, którzy faktycznie z tej metody korzystali i są zdania, że to biorezonans pomógł im wrócić do zdrowia.

Z kolei przedstawiciele tradycyjnej nauki uważają, że biorezonans jest zupełnie nieskuteczny, a efekt jego działania to po prostu placebo.

Trzeba też zauważyć, że nie ma żadnych badań naukowych, które mogłyby potwierdzić, że biorezonans działa, zarówno jako metoda diagnostyczna, jak i terapeutyczna.

Trzeba też pamiętać, że biorezonans jest czymś zupełnie innym niż rezonans magnetyczny, które to badanie jest niezwykle pomocne w medycynie tradycyjnej i pomaga zobrazować wiele poważnych schorzeń.

Biorezonans - wskazania, przebieg, opinie, cena
Biorezonans - wskazania, przebieg, opinie, cena (123RF)

6. Biorezonans a rzucanie palenia

Bardzo popularna jest teoria, że biorezonans to jedna z najskuteczniejszych metod rzucania palenia. Ma skutecznie usuwać toksyny z organizmu, oczyszczać cały ustrój i wyciszać głód nikotynowy.

Zwolennicy tej metody podpowiadają, że wystarczy jedna sesja, by raz na zawsze rozstać się z papierosami. W trakcie terapii nie jest konieczne, a wręcz niewskazane, stosowanie plastrów czy tabletek zawierających nikotynę.

Z kolei przeciwnicy biorezonansu jako metody terapeutycznej sugerują, że u osób, które faktycznie rozstały się z nałogiem, zadział efekt placebo.

Zobacz także:

7. Biorezonans – cena

Biorezonans wykonuje się w gabinetach prywatnych. Jest to metoda stosunkowo droga. Płaci się za wykonany test oraz w zależności od wykrytej dolegliwości – terapię (oczyszczającą, przeciwpasożytnicze, antynikotynową, antyalkoholową itd.).

Ceny za biorezonans mogą się różnić. Są uzależnione od konkretnego gabinetu. Za podstawowy test, który ma wykryć alergię na któreś z 90 alergenów zapłacić trzeba nawet 150 złotych. Podobne są koszty testu na nietolerancję pokarmową.

Test na boreliozę jest już droższy, może kosztować ponad 200 zł. Za testy sprawdzające obciążenie organizmu grzybami, bakteriami i pasożytami przyjdzie pacjentowi zapłacić nawet 300 zł. Tańsza jest terapia biorezonansem, ale by była skuteczna jeden zabieg nie wystarczy.

Może się zatem okazać, że w gabinecie wykonującej badanie biorezonansem zostawi się ok. 1000 złotych.

Biorezonans jest bardzo często wspierany przez inne metody stosowane w medycynie niekonwencjonalnej. Cieszy się tam dużą popularnością i uznaje się, że ma dużą skuteczność.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy