Trwa ładowanie...

Cena leczenia kanałowego – przebieg zabiegu, powikłania, od czego zależy koszt

U pacjentów, u których doszło do zapalenia miazgi zęba, stosowane jest zazwyczaj leczenie kanałowe (endodontyczne). Innym wskazaniem do wykonania tego zabiegu jest zgorzel zęba lub stan zapalny tkanek okołowierzhcołkowych. Jaka jest jednak cena leczenia kanałowego? Od czego ona zależy?

Zobacz film: "Czego pacjenci powinni spodziewać się po operacji?"

spis treści

1. Cena leczenia kanałowego – przebieg zabiegu

Leczenie endodontyczne polega na otwarciu komory zęba i usunięciu miazgi. Za pomocą specjalnych narzędzi stomatolog usuwa następnie miazgę z kanałów korzeniowych. Następnym krokiem jest przepłukanie kanałów wodą utlenioną i podchlorynem sodu. Aby w pełni wyleczyć tkanki okołowierzchołkowe zęba, często kilkakrotnie wymienia się lek zaaplikowany w kanałach. By nie doszło do kolejnego zainfekowania, kanał korzeniowy wypełnia się specjalnym materiałem. Ma to na celu zamknięcie otworu, a materiał jest obojętny dla organizmu. Podczas leczenia kanałowego zazwyczaj wykonuje się tez badania diagnostyczne, jak RTG zęba. Cena leczenia kanałowego wzrasta, gdy stomatolog podczas zabiegu używa mikroskopu.

Poznaj superprodukty dla zdrowych i czystych zębów
Poznaj superprodukty dla zdrowych i czystych zębów [6 zdjęć]

Wapń jest bardzo ważnym składnikiem, który ma ogromny wpływ na zęby. Sama dieta często nie jest w stanie...

zobacz galerię

2. Cena leczenia kanałowego – powikłania

Niekiedy podczas zabiegu endodontycznego mogą nastąpić powikłania. Wśród najczęstszych wyróżnia się niedopełnienie kanału, przebicie kanału, złamanie narzędzia w kanale czy wydostanie się materiału poza wierzchołek zęba. Cena leczenia kanałowego z powikłaniami będzie z pewnością wyższa niż leczenia przebiegającego pomyślnie. Niekiedy pacjent musi przyjmować środki przeciwbólowe. Bywa też, że leczenie kanałowe nie uratuje zęba – wtedy przeprowadza się kolejny zabieg, a mianowicie ekstrakcji zęba. Cena leczenia kanałowego zakończonego w ten sposób znacznie wtedy wzrośnie.

Zobacz także:

3. Cena leczenia kanałowego – od czego zależy koszt?

Różnice w cenach leczenia kanałowego mogą być bardzo duże w zależności od regionu Polski, w którym mieszkamy. Koszt zależy też od dodatkowych badań diagnostycznych oraz technologii, którą wykorzystuje w leczeniu stomatolog. Inną cenę leczenia kanałowego podyktuje też bardzo doświadczony w tym zakresie dentysta, inną ten, który doświadczenie dopiero zdobywa. Należy też pamiętać, że cena leczenia kanałowego będzie o tyle wyższa, o ile więcej kanałów będzie poddawanych zabiegowi. Cena leczenia zęba jednokanałowego to koszt około 150-200 zł. Za leczenie zęba dwukanałowego zapłacimy ponad 200 zł, natomiast za leczenie zęba dwukanałowego pod mikroskopem już około 400 zł. Cena leczenia zęba trzy- lub czterokanałowego w prywatnej klinice wynosi około 800 zł. Natomiast takie leczenie, tylko że pod mikroskopem to koszt rzędu nawet 1500 zł. Oczywiście cenę lecenia kanałowego zęba trzeba ustalić ze specjalistą, który będzie wykonywał zabieg. Ustalenia takie warto poczynić po wstępnych badaniach diagnostycznych.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza