Trwa ładowanie...

Co się dzieje, gdy śpisz za długo? (WIDEO)

Zobacz film: "Co się dzieje, gdy śpisz za długo?"

W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na zespół chronicznego zmęczenia. Przepracowanie, wysokie tempo życia i podejmowanie różnych aktywności zawodowych i prywatnych sprawiają, że mamy coraz mniej czasu na sen. Wiele osób wręcz zaniedbuje sen, co oczywiście jest błędem, ponieważ wówczas nasz organizm się regeneruje i mamy siłę na kolejne wyzwania. Poważnym problemem jest również bezsenność, która dotyka nie tylko osoby starsze.

Zdrowy dorosły człowiek powinien przesypiać od 7 do 9 godzin dziennie. Okazuje się jednak, że więcej czasu przeznaczonego na tę czynność może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. I chociaż wielu osobom wydaje się, że nie można spać za dużo to nadmiar snu również może okazać się problemem.

Zdrowy sen powinien być odpowiednio długi. W przypadku problemów, warto zastosować dietę na dobry sen. Jednak warto również zwrócić uwagę na to, czy nie przesypiamy regularnie niemal połowy doby, bo może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

W załączonym materiale wideo przedstawiamy schorzenia, jakie mogą wystąpić w przypadku zbyt długiego snu. Okazuje się, że może to prowadzić do poważnych problemów. Zbyt długi sen zwiększa między innymi ryzyko depresji, może powodować problemy z zajściem w ciążę oraz gorszą pracę mózgu. Śpiąc zbyt długo, zwiększamy ryzyko chorób serca, cukrzycy oraz otyłości i nadwagi. Jak się przed tym uchronić? Na jakie dolegliwości częściej zapadają osoby, które śpią zbyt długo? Zapraszamy do obejrzenia wideo.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza