Trwa ładowanie...

Co się dzieje, gdy śpisz za długo? (WIDEO)

Zobacz film: "Co się dzieje, gdy śpisz za długo?"

W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na zespół chronicznego zmęczenia. Przepracowanie, wysokie tempo życia i podejmowanie różnych aktywności zawodowych i prywatnych sprawiają, że mamy coraz mniej czasu na sen. Wiele osób wręcz zaniedbuje sen, co oczywiście jest błędem, ponieważ wówczas nasz organizm się regeneruje i mamy siłę na kolejne wyzwania. Poważnym problemem jest również bezsenność, która dotyka nie tylko osoby starsze.

Zdrowy dorosły człowiek powinien przesypiać od 7 do 9 godzin dziennie. Okazuje się jednak, że więcej czasu przeznaczonego na tę czynność może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. I chociaż wielu osobom wydaje się, że nie można spać za dużo to nadmiar snu również może okazać się problemem.

Zdrowy sen powinien być odpowiednio długi. W przypadku problemów, warto zastosować dietę na dobry sen. Jednak warto również zwrócić uwagę na to, czy nie przesypiamy regularnie niemal połowy doby, bo może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

W załączonym materiale wideo przedstawiamy schorzenia, jakie mogą wystąpić w przypadku zbyt długiego snu. Okazuje się, że może to prowadzić do poważnych problemów. Zbyt długi sen zwiększa między innymi ryzyko depresji, może powodować problemy z zajściem w ciążę oraz gorszą pracę mózgu. Śpiąc zbyt długo, zwiększamy ryzyko chorób serca, cukrzycy oraz otyłości i nadwagi. Jak się przed tym uchronić? Na jakie dolegliwości częściej zapadają osoby, które śpią zbyt długo? Zapraszamy do obejrzenia wideo.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.