Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Dermovate – wskazania, dawkowanie, cena, skutki uboczne

Dermovate to maść wydawana na receptę zalecana przede wszystkim dla osób chorych na łuszczycę. Dermovate działa przeciwalergicznie, przeciwzapalnie oraz przeciwświądowo. Lekarz zapisał się Dermovate? Przeczytaj szczegółowe informacje na temat stosowania maści.

Zobacz film: "Czym jest łuszczyca?"

spis treści

1. Dermovate – wskazania

Dermovate jest maścią steroidową o bardzo silnym działaniu, dlatego jej stosowanie zawsze jest poprzedzone konsultacją lekarską. Również z tego powodu maść stosuje się w ramach krótkotrwałych kuracji. Lek stosuje się miejscowo na ogniska chorobowe.

Zanim przeczytasz wskazania do stosowania leku Dermovate, zastanów się czy nie należysz do grupy osób z przeciwskazaniami do stosowania maści Dermovate. Maść Dermovate nie powinna być stosowana w przypadku gdy u pacjenta obserwuje się nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu – zwłaszcza na substancję czynną klobetazol propionianu.

Co więcej maść Dermovate przeznaczona jest do stosowania dla osób powyżej 12 roku życia. Po za tym Dermovate nie powinna być stosowana gdy u pacjenta występuje trądzik różowaty lub pospolity, świąd narządów płciowych, świąd odbytu czy w przypadku zakażeń skóry.

Choroby skóry u dzieci (prezentacja edukacyjna)
Choroby skóry u dzieci (prezentacja edukacyjna) [12 zdjęć]

Czym są choroby skóry? Zastanawiasz się, czym jest ta wysypka, guzek czy pręga na skórze twojego dziecka?...

zobacz galerię

Natomiast grupa osób ze wskazaniami do stosowania maści Dermovate to przede wszystkim osoby chore na łuszczycę o ile choroba nie zajmuje dużej powierzchni ciała.

Ponadto maścią Dermovate leczy się też liszaj płaski, toczeń rumieniowaty. Innym wskazaniem jest również uprzednie nieskuteczne stosowanie łagodniejszych leków.

2. Dermovate – dawkowanie

Dawkowanie maści Dermovate, ze względu na to, że jest to lek dostępny wyłącznie na receptę jest w każdym wypadku ustalane przez lekarza, najlepiej specjalisty z dziedziny dermatologii. Jeżeli, po wizycie u lekarza masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego jak powinieneś stosować maść Dermovate, powinieneś skonsultować się z lekarzem po raz kolejny.

Maść Dermovate to lek o bardzo silnym działaniu. Maść Dermovate przeznaczona jest do stosowania miejscowego na skórę – ogniska chorobowe należy pokryć cienka wartswą preparatu rano i wieczorem. Dermovate jest preparatem stosowanym przy leczeniu krótkotrwałym, dlatego jego stosowanie zazwyczaj trwa kilka dni – natomiast jeżeli po dwóch tygodniach nie widzisz poprawy stanu swojej skóry, skontaktuj się z lekarzem i nie kontynuuj leczenia na własna rękę.

Lekarz w takim wypadku najprawdopodobniej zaleci stosowanie łagodniejszego preparatu, który w przeciwieństwie do maści Dermovate może być stosowany w kuracjach długotrwałych.

3. Dermovate – cena

Produkt dostępny jest wyłącznie na podstawie recepty. Tuba około 25 mg to koszt około 12 zł – lek ten jednak jest jednak refundowany w 50% w przypadku wskazań refundowanych na dzień wydania decyzji o stosowaniu maści Dermovate.

 Dermovate – wskazania, dawkowanie, cena,  skutki uboczne
Dermovate – wskazania, dawkowanie, cena, skutki uboczne (123RF)

Zobacz także:

4. Dermovate – skutki uboczne

Długie stosowanie maści Dermovate może spowodować nadmierne stężenie kortyzolu w organizmie, co w efekcie może zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie nadnerczy. Do najczęstszych skutków ubocznych stosowania maści Dermovate należy pojawienie się rozstępów na skórze oraz pajączków naczyniowym.

Długotrwałe leczenie lekiem Dermovate może spowodować również uodpornienie się na substancje czynne w nim zawarte.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy