Trwa ładowanie...

Drenaż limfatyczny - charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, efekty

Drenaż limfatyczny to zabieg, dzięki któremu można osiągnąć wiele efektów. Korzystają z niego osoby, którym zależy na tym, by np. ujędrnić skórę czy usunąć toksyny z organizmu. Jest też stosowany w celu pozbycia się cellulitu.

spis treści

1. Dlaczego warto poddać się zabiegowi drenażu limfatycznego?

Drenaż limfatyczny pobudza krążenie krwi i limfy. Jakie jeszcze są jego zalety? Działa odchudzająco, a także redukuje tkankę tłuszczową. Najczęściej odbywa się w salonie kosmetycznym przy pomocy odpowiedniego sprzętu.

Zobacz film: "Masaż limfatyczny"

Drenaż limfatyczny to inaczej masaż uciskowy, którego zadaniem jest usprawnienie przepływu limfy w organizmie. Z tego też powodu drenaż limfatyczny stosowany jest przy obrzękach oraz zastoinach limfatycznych.

Drenaż limfatyczny to odpowiednie uciskanie skóry, które przynosi bardzo wymierne efekty. Zalegająca chłonka zostaje przepchnięta w kierunku węzłów chłonnych. W tego typu masażu nie poddaje się uciskowi samych węzłów chłonnych, ale ich okolice. Specjalista wykonuje ruchy przesuwające, wyciskające, które są zgodne z położeniem naczyń limfatycznych]. Drenaż limfatyczny może być też wykonywany przez maszynę do tego przeznaczoną.

2. Wskazania do wykonania zabiegu.

Wskazania do drenażu limfatycznego to:

  • niewydolność żylna,
  • dna moczanowa,
  • choroba zwyrodnieniowa stawów,
  • zespół cieśni nadgarstka,
  • choroba niedokrwienna kończyn dolnych,
  • neuropatie.

Otyłość to kolejne wskazanie do drenażu limfatycznego. Również osoby cierpiące na zespół ciężkich nóg powinny poddać się temu masażowi. Inne wskazania do drenażu limfatycznego to: cellulit, obrzęk tłuszczowy, detoksykacja, odżywienie skóry.

3. Przy jakich schorzeniach nie należy wykonywać drenażu limfatycznego?

Drenaż limfatyczny nie może być wykonany u każdego. Istnieje szereg przeciwwskazań, do których należą między innymi: nowotwory, choroby skóry, niewydolność serca i wady serca, gruźlica, gorączka.

Przeciwwskazania do drenażu limfatycznego to także: ostra zakrzepica żylna, padaczka, jaskra.

Drenażowi limfatycznemu nie mogą poddać się też kobiety w ciążyoraz będące w trakcie miesiączki. Niewydolność wątroby i niewydolność nerek, a także zapalenie naczyń chłonnych również stanowią przeciwwskazanie do wykonania tego typu masażu.

4. Zalety wykonanego zabiegu.

Jędrna i elastyczna skóra to efekty, które są zauważalne dzięki regularnemu wykonywaniu drenażu limfatycznego. Masaż jest integralnym elementem kuracji odchudzających, ponieważ oczyszcza organizm z produktów przemiany materii. Dodatkowo drenaż limfatyczny oczyszcza organizm z toksyn, pobudza też hormony szczęścia.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lek. Izabela Lenartowicz
Drenaż limfatyczny - charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, efekty
Drenaż limfatyczny - charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, efekty (adobestock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza