Trwa ładowanie...

Hepatil - charakterystyka, wskazania i przeciwwskazania, dawkowanie, wątroba, hepatil vit

Hepatil to suplement diety, który wspomaga pracę wątroby. Preparat występuje pod postacią kapsułek. Hepatil można kupić w dwóch opakowaniach: po 40 tabletek i po 80 tabletek. Cena za opakowanie 40 sztuk tabletek waha się w granicach 15 złotych, natomiast cena opakowania 80 tabletek waha się w granicach 20 złotych. Wątroba jest ważnym organem w naszym ciele dlatego warto zadbać o właściwą dietę oraz dobrać odpowienie preparaty do wspomagania pracy wątroby.

spis treści

1. Skład hepatilu

Hepatil jest preparatem stosowanym w gastroenterologii i medycynie rodzinnej. Hepatil wykazuje pozytywny wpływ na pracę i funkcjonowanie wątroby. W skład hepatilu wchodzi cholina, która wspomaga metabolizm tłuszczów i wspomaga pracę wątroby, natomiast substancją czynną preparatu jest ornityna. Hepatil jest suplementem diety, który dostępny jest bez recepty.

Zobacz film: "Te zioła wspomogą pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego"

2. Wskazania i przeciwwskazania do stosowania preparatu

Wskazaniem do stosowania hepatilu są zaburzenia związane z pracą wątroby. Zaburzenia te mogą być pochodzenia wirusowego, polekowego, toksycznego oraz poalkoholowego. Pomimo że hepatil to suplement diety wydawany bez recepty, osoby z niewydolnością nerek oraz z zaburzeniami metabolizmu aminokwasów nie mogą go stosować. Przeciwwskazanie do stosowania hepatilu to także uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Hepatil mogą stosować tylko osoby dorosłe oraz dzieci, które ukończyły siódmy rok życia. Hepatil nie może być stosowany także przez kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią.

6 największych przysług dla wątroby
6 największych przysług dla wątroby [7 zdjęć]

Wątroba jest organem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Codziennie odpowiada

zobacz galerię

3. Dawkowanie hepatilu

Hepatil przyjmuje się doustnie w postaci tabletek. Dawkowanie hepatilu ustalone jest przez producenta. Osoby dorosłe oraz dzieci powyżej siódmego roku życia powinny przyjmować jedną lub dwie tabletki trzy razy na dobę. Nie należy zwiększać przyjmowanych dawek preparatu, ponieważ nie zwiększy to jego skuteczności, a mogą wystąpić działania niepożądane.

4. Lek na wątrobę

Wątroba jest bardzo ważnym organem w ciele człowieka. Odpowiada ona za oczyszczanie toksyn z organizmu, produkcję soku trawiennego oraz magazynowanie glukozy. Wątroba wykazuje niesamowite zdolności regeneracyjne. Do najczęstszych chorób wątroby zaliczamy: wirusowe zapalenie wątroby, polekowe uszkodzenie wątroby, poalkoholowe uszkodzenie wątroby, stłuszczenie wątroby. W takich przypadkach jako preparat wspomagający pracę wątrobę lekarz może zlecić przyjmowanie hepatilu.

Zobacz także:

5. Hepatil-vit

Na rynku oprócz tradycyjnego hepatilu dostępny jest także hepatil-vit. Przeznaczony jest do wspomagania czynności wątroby dla osób, które niezdrowo się odżywiają, spożywają duże ilości alkoholu lub leków. Hepatil-vit uzupełnia także niedobory witaminy wit. B1, B2 i B6. Po stosowaniu hepatilu-vit mogą pojawić się skutki uboczne takie jak nudności i wymioty oraz rekacje skórne. Hepatil-vit w swoim składzie posiada te same substancje czynne, co hepatil. Dodatkowo w jego składzie znajdują się jeszcze witaminy oraz aminokwasy.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Hepatil wykazuje pozytywny wpływ na pracę i funkcjonowanie wątroby
Hepatil wykazuje pozytywny wpływ na pracę i funkcjonowanie wątroby (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza