Trwa ładowanie...

Holly Whitaker od 7 lat nie pije. Pomaga innym wyjść z nałogu

Holly Whitaker miała wymarzone życie. Mieszkała i pracowała w wielkim mieście, miała mnóstwo przyjaciół, z którymi spędzała czas w klubach i knajpach. Z pozoru wyglądała na szczęśliwą, ale jej życie wymykało się spod kontroli przez uzależnienie od alkoholu.

Zobacz film: "Zrezygnowała z jednej rzeczy. Schudła 15 kg"

1. Uzależnienie od alkoholu

Holly przyznaje, że nie od razu traktowała swoje uzależnienie od alkoholu jako wadę. Na studiach obracała się w towarzystwie osób, które lubiły imprezować i fakt, że piła alkohol był zaletą, a nie wadą. Po studiach znalazła dobrą pracę i zamieszkała w wielkim mieście i coraz trudniej było jej ukryć fakt, że jest uzależniona od alkoholu. Holly miała też problemy z zaburzeniami odżywiania, paliła papierosy i marihuanę.

W 2012 roku, jak pisze na swoim blogu hipsobriety.com, sięgnęła dna. Piła co wieczór kilka butelek wina albo kilka kufli piwa, a na używki wydawała nawet 1000 dolarów tygodniowo. Alkohol i papierosy przyczyniły się do zmiany wyglądu Holly. Była coraz bardziej napuchnięta, jej skóra zrobiła się szara, a oczy coraz częściej były podkrążone i załzawione. W końcu dostrzegła swój problem i postanowiła zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Po lewej: Holly w wieku 33 lat, na 14 dni przed rzuceniem alkoholu. Po prawej: Holly w wieku 39 lat, 5 lat i 3 miesiące w trzeźwości
Po lewej: Holly w wieku 33 lat, na 14 dni przed rzuceniem alkoholu. Po prawej: Holly w wieku 39 lat, 5 lat i 3 miesiące w trzeźwości (hipsobriety.com)

2. Szukanie terapii

Holly, która pracowała w służbie zdrowia, opowiedziała swojemu lekarzowi o uzależnieniu. Miała dwie możliwości: mogła chodzić na spotkania AA lub znaleźć ośrodek leczenia uzależnień. Oba te rozwiązania nie pasowały do Holly. Odwyk był zbyt drogi, a ubezpieczenie nie pokrywało kosztów leczenia. Nie wyobrażała sobie też pójścia na spotkania AA. Postanowiła więc sama stworzyć dla siebie program wychodzenia z nałogu. Chciała nowoczesnego, niedrogiego, wzmacniającego i samodzielnego powrotu do zdrowia. I udało jej się.

3. Pomoc w wyjściu z nałogu

Na blogu Holly dzieli się z fanami swoją historią, opowiada o wyjściu z nałogu, przekonuje, dlaczego alkohol jest szkodliwy i jak w naszej kulturze utarło się, że picie alkoholu nie jest złe. Holly opracowała własny program pomagający osobom uzależnionym wyjść z nałogu. Sama nie pije już 7 lat.

Celem Holly jest zapewnienie osobie uzależnionej zasobów, narzędzi, inspiracji i edukacji, dzięki której będzie mogła znów być trzeźwa. O tym, że terapia Holly działa świadczą jej zdjęcia. Kobieta pokazuje, jak wyglądała, gdy była uzależniona i jak wygląda, gdy jest trzeźwa. Przekonuje, że alkohol rujnuje nie tylko nasze zdrowie, ale też wygląd. To ważne, ponieważ według Holly dbamy o swoją aparycję używając drogich kosmetyków, łykając suplementy diety, ćwicząc na siłowni, a jednocześnie pijemy alkohol, który niweczy całe nasze starania. Alkohol to trucizna i w takich kategoriach należy go traktować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

    Pomocni lekarze

    Szukaj innego lekarza