Trwa ładowanie...

Inofem - działanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

Utrzymanie prawidłowej równowagi hormonalnej jest w przypadku kobiet bardzo ważne. Wszelkie wahania mogą być przyczyną wielu schorzeń i chorób, bardziej lub mniej poważnych. Zaburzenia gospodarki hormonanej wymagają leczenia farmakologicznego i właśnie w tym celu został opracowany specjalny suplement diety Inofem. Zobacz, jak działa i w czym może Ci pomóc.

spis treści

1. Co to jest Inofem

Inofem to przebadany klinicznie suplement diety, którego zadaniem jest utrzymanie prawidłowej równowagi hormonalnej u kobiet. W jego skład wchodzą dwa główne składniki aktywne, czyli mio-inozytol oraz kwas foliowy. Ten pierwszy bierze czynny udział w syntezie przekaźników hormonalnych, stymulując ich poprawne wydzielanie. Ponadto wspiera metabolizowanie glukozy i lipidów.

Zobacz film: "Objawy, które świadczą o tym, że twoje hormony szaleją"

Kwas foliowy natomiast wpływa na prawidłowy metabolizm homocysteiny i wspiera syntezę aminokwasów. Dodatkowo bierze udział w procesie podziału komórek i produkcji krwinek.

Inofem dostępny jest w formie saszetek do rozpuszczania.

2. Wskazania do stosowania Inofemu

Inofem stosuje się w celu wyregulowania gospodarki hormonalnej, szczególnie w przypadku takich schorzeń, jak:

  • zaburzenia miesiączkowania
  • trądzik
  • hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie
  • problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi
  • zespół policystycznych jajników (PCOS)
  • cukrzyca typu 2 i insulinooporność

Ponadto infoem stosuje się wspomagająco w terapii przygotowującej do zapłodnienia pozaustrojowego.

3. Przeciwwskazania i dawkowanie Inofemu

Lek jest bezpieczny i nie ma poważnych przeciwwskazań do jego stosowania. Nie należy przyjmować go w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek składnik Inofemu - aktywny lub pomocniczy.

Dodatkowo leku nie należy podawać dzieciom.

Inofem stosuje się według zaleceń lekarza, zwykle jest to jedna saszetka dziennie. Proszek należy wymieszać z 200 ml letniej wody i pić małymi łykami.

4. Możliwe działania niepożądane Inofemu

Preparat jest przebadany klinicznie i cechuje go wysokie bezpieczeństwo, dzięki czemu nie powoduje wielu poważnych skutków ubocznych. Ewentualne działania niepożądane mogą wystąpić w przypadku przyjęcia dawki większej, niż zalecana. Wówczas mogą wystąpić łagodne dolegliwości żołądkowe, takie jak nudności, bóle brzucha i wzdęcia. Czasem mogą pojawić się także kłopoty ze snem.

Inofem to bezpieczny suplement diety, który nie wchodzi w reakcje z innymi lekami ani alkoholem. Niemniej jednak należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych środkach przeznaczenia medycznego.

5. Cena i dostępność Inofemu

Inofem to środek dostępny bez recepty. Jedno opakowanie zawiera 60 saszetek, co daje 2 miesiące terapii. Jego cena waha się w okolicach 50-60 złotych. Za opakowanie zawierające 30 saszetek trzeba zapłacić około 30-40 złotych.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Inofem pozwala wyregulować gospodarkę hormonalną
Inofem pozwala wyregulować gospodarkę hormonalną (iStock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza