Inofem - działanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne
Utrzymanie prawidłowej równowagi hormonalnej jest w przypadku kobiet bardzo ważne. Wszelkie wahania mogą być przyczyną wielu schorzeń i chorób, bardziej lub mniej poważnych. Zaburzenia gospodarki hormonanej wymagają leczenia farmakologicznego i właśnie w tym celu został opracowany specjalny suplement diety Inofem. Zobacz, jak działa i w czym może Ci pomóc.
1. Co to jest Inofem
Inofem to przebadany klinicznie suplement diety, którego zadaniem jest utrzymanie prawidłowej równowagi hormonalnej u kobiet. W jego skład wchodzą dwa główne składniki aktywne, czyli mio-inozytol oraz kwas foliowy. Ten pierwszy bierze czynny udział w syntezie przekaźników hormonalnych, stymulując ich poprawne wydzielanie. Ponadto wspiera metabolizowanie glukozy i lipidów.
Kwas foliowy natomiast wpływa na prawidłowy metabolizm homocysteiny i wspiera syntezę aminokwasów. Dodatkowo bierze udział w procesie podziału komórek i produkcji krwinek.
Inofem dostępny jest w formie saszetek do rozpuszczania.
2. Wskazania do stosowania Inofemu
Inofem stosuje się w celu wyregulowania gospodarki hormonalnej, szczególnie w przypadku takich schorzeń, jak:
- zaburzenia miesiączkowania
- trądzik
- hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie
- problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi
- zespół policystycznych jajników (PCOS)
- cukrzyca typu 2 i insulinooporność
Ponadto infoem stosuje się wspomagająco w terapii przygotowującej do zapłodnienia pozaustrojowego.
3. Przeciwwskazania i dawkowanie Inofemu
Lek jest bezpieczny i nie ma poważnych przeciwwskazań do jego stosowania. Nie należy przyjmować go w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek składnik Inofemu - aktywny lub pomocniczy.
Dodatkowo leku nie należy podawać dzieciom.
Inofem stosuje się według zaleceń lekarza, zwykle jest to jedna saszetka dziennie. Proszek należy wymieszać z 200 ml letniej wody i pić małymi łykami.
4. Możliwe działania niepożądane Inofemu
Preparat jest przebadany klinicznie i cechuje go wysokie bezpieczeństwo, dzięki czemu nie powoduje wielu poważnych skutków ubocznych. Ewentualne działania niepożądane mogą wystąpić w przypadku przyjęcia dawki większej, niż zalecana. Wówczas mogą wystąpić łagodne dolegliwości żołądkowe, takie jak nudności, bóle brzucha i wzdęcia. Czasem mogą pojawić się także kłopoty ze snem.
Inofem to bezpieczny suplement diety, który nie wchodzi w reakcje z innymi lekami ani alkoholem. Niemniej jednak należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych środkach przeznaczenia medycznego.
5. Cena i dostępność Inofemu
Inofem to środek dostępny bez recepty. Jedno opakowanie zawiera 60 saszetek, co daje 2 miesiące terapii. Jego cena waha się w okolicach 50-60 złotych. Za opakowanie zawierające 30 saszetek trzeba zapłacić około 30-40 złotych.
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.