Przejdź na WP

Ketrel – skład leku, dawkowanie, skutki uboczne, opinie

Ketrel należy do grupy leków przeciwpsychotycznych. Jest sprzedawany wyłącznie na ważną receptę. Jego podstawowym składnikiem jest substancja o nazwie kwetiapina. Lek Ketrel jest stosowany zazwyczaj w leczeniu przewlekłych zaburzeń psychicznych takich jak: schizoferenia, depresja czy objawy maniakalne. Stosuje się go również zapobiegawczo, chroniąc przed nawrotem choroby. Ketrel sprzedawany jest w formie powlekanych tabletek w opakowaniach po 30 (25 mg) lub 60 sztuk (100 i 200 mg).

Zobacz film: "Leczenie depresji"

spis treści

1. Ketrel – skład leku

Kwetiapina to główna substancja czynna w leku Ketrel. Jest to substancja czynna działająca na zasadzie wzajemnego oddziaływania z różnymi układami receptorów znajdujących się w ludzkim mózgu. Antydepresyjne właściwości leku Ketrel powodują, że stosuje się go również do leczenia zaburzeń psychicznych i kłopotów związanych z bezsennością.

Ponadto Ketrel zawiera składniki takie jak: celuloza mikrokrystaliczna, wapń wodorofosforanu bezwodny, laktoza jednowodna, kopowidon, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnez stearynian, a także laki żółcieni.

2. Ketrel – dawkowanie

Kertrel, jak każdy lek, należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Nie jest on zalecany dla osób, które nie osiągnęły pełnoletności. Dawkowanie leku Ketrel powinien określić lekarz stosownie do występujących u pacjenta objawów. Lek Ketrel stosowany jest przeważnie raz na dobę, głównie w porze wieczorowej. Można go również stosować dwa razy na dobę, jednak jest to wówczas uzależnione od rodzaju występującego schorzenia oraz indywidualnych zaleceń lekarza.

Tabletki Ketrel należy połykać w całości po posiłku lub na czczo. Lek należy popić wodą. Nie zaleca się stosowania leku wraz z alkoholem. Wówczas można odczuwać uczucie nadmiernej senności. Ketrel należy stosować regularnie i nie przerywać jego zażywania po stwierdzeniu poprawy, gdyż objawy choroby mogą powrócić.

Przedawkowanie leku Ketrel można objawiać się dolegliwościami takimi jak: senność, zawroty głowy, nudności lub przyśpieszone bicie serca. Wówczas trzeba jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Kertrel, jak każdy lek, należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza
Kertrel, jak każdy lek, należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza (123rf.com)

3. Ketrel – skutki uboczne

Nie zaleca się stosowania leku Ketrel wraz z alkoholem. Przeciwskazania do stosowania leku ketrel występują również w przypadku, jeżeli pacjent jest uczulony na którykolwiek ze składników leku. Ostrożność powinny również zachować kobiety w ciąży oraz osoby starsze.

Skutki uboczne leku Ketrel to bardzo często senność, pogorszenie się samopoczucia oraz wzrost masy ciała. Dodatkowo pojawić się mogą koszmary senne, problemy związane z prawidłową artykulacją i wymową słów. Ponadto wystąpić mogą zaburzenia wzroku oraz wysychanie śluzówki nosa i ust.

Warto obejrzeć

4. Ketrel – opinie

Od osób, które stosowały lub stosują kurację lekiem Ketrel często usłyszymy odmienne opinie. Niektórzy zarzucają, że po zażywaniu leku czują się otumanieni oraz występują problemy żołądkowe. Ketrel jest chwalony jako lek ułatwiający zasypianie i pomagający w walce z bezsennością. Pacjenci ostrzegają przed skutkami szybkiego odstawienia leku Ketrel. Zauważają wówczas nagłe pogorszenie samopoczucia oraz powrót problemów z zasypianiem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy