Trwa ładowanie...

Leki homeopatyczne - rodzaje, na niestrawność

Leki homeopatyczne - rodzaje, na niestrawność
Leki homeopatyczne - rodzaje, na niestrawność (123RF)

Homeopatia zyskuje ostatnio na popularności, jednak wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście jest skuteczna. Jej zwolennicy twierdzą, że stosowanie leków homeopatycznych jest zupełnie bezpieczne i przynosi świetne rezultaty. Jednak decyzji o zmianie leczenia nie należy podejmować pochopnie. Jeśli przyjmujesz leki przepisane przez lekarza, nie rezygnuj z nich bez konsultacji z nim. Pamiętaj, że skuteczność homeopatii zależy zarówno od pacjenta, jak i przyjmowanego leku. Co warto wiedzieć o medycynie niekonwencjonalnej?

spis treści

1. Leki homeopatyczne - rodzaje

Środki homeopatyczne dzieli się na te z wysokimi numerami (30C-200C), służącymi do leczenia chorób przewlekłych, oraz te z niskimi (na przykład 6C) w przypadku niedawnego zachorowania. Od tej zasady są jednak wyjątki. Czasami na początku leczenia stosuje się silniejsze leki, a następnie kontynuuje się je słabszymi środkami. Częściej stosuje się leki homeopatyczne z niskimi numerami.

Kolejną regułą jest zlecanie silniejszych środków tylko wtedy, gdy wiadomo, że jest to właściwe lekarstwo. Dlatego też zazwyczaj leczenie rozpoczyna się od podawania słabszych leków homeopatycznych, a następnie, jeśli efekty są niezadowalające, stopniowo zwiększa się siłę środków.

Leki homeopatyczne mają zwykle postać tabletek, które umieszcza się pod językiem. Zazwyczaj stosuje się dwie tabletki co dwie godziny przez pierwszych sześć zastosowań, a następnie cztery razy dziennie do pięciu dni.

Zobacz film: "Cukrzyca. Historia Mai"

Leki homeopatyczne w kremie aplikuje się bezpośrednio na ranę. Jeśli stosujesz tabletki, unikaj ich kontaktu ze skórą, nawet palców. Najlepszym rozwiązaniem jest wrzucenie ich do nakrętki i bezpośrednie włożenie do ust. Kiedy pojawią się rezultaty leczenia, przestań przyjmować leki homeopatyczne.

Homeopatia oferuje szeroką gamę środków na wiele różnych dolegliwości. Dostępne są między innymi: leki homeopatyczne na odchudzanie, leki homeopatyczne na katar. Podczas stosowania leków homeopatycznych należy unikać mocnych smaków, na przykład mięty (nawet w paście do zębów), kawy lub kamfory.

2. Leki homeopatyczne - na niestrawność

Przyczyną niestrawności, zgagi, wzdęć oraz innych problemów żołądkowych są m.in.: niezdrowe odżywianie i niestabilność emocjonalna. Wszystko to prowadzi do zachwiania równowagi kwasów żołądkowych i enzymów trawiennych. Jeśli dolegliwości te utrzymują się przez dłuższy czas, mogą świadczyć o poważnej chorobie i w takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem.

Natomiast ze sporadycznymi napadami niestrawności czy zgagi możesz sobie poradzić sama, stosując środki homeopatyczne, które przynoszą ulgę bez rozchwiania delikatnej równowagi enzymów. Leki homeopatyczne są naturalnymi sposobami na niestrawność i można je nabyć w większość sklepów ze środkami homeopatycznymi.

Na problemy z żołądkiem zażywa się jedną dawkę odpowiedniego leku homeopatycznego i czeka na reakcję organizmu. Gdy czujemy, że nasz stan się poprawia, nie zażywamy kolejnej dawki. Jeśli natomiast jedna dawka nie przynosi żadnej poprawy, należy przyjąć kolejną. Czasami kolejne dawki należy zażyć kilkakrotnie w ciągu godziny lub w ciągu dnia. W niektórych przypadkach zażywa się tylko jedną dawkę dziennie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze