Przejdź na WP

Metanabol – charakterystyka, właściwości, dawkowanie, skutki uboczne

Metanabol jest sterydem anabolicznym. Stosowanie metanabolu daje naprawdę szybkie efekty, dlatego tak często jest zażywany przez sportowców. Nie każda osoba spożywająca metanabol zdaje sobie sprawę jakie skutki uboczne niesie jego spożywanie. Czym dokładnie jest metanabol i co może wyniknąć z jego zażywania?

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

spis treści

1. Metanabol – charakterystyka

Poprawna nazwa metanabolu brzmi metandienon. Jest to steryd anaboliczny, którego pomysłodawcą był lekarza Johna Zieglera. Pierwszy produkt zawierający metanabol pojawił się na rynku już w latach 60, ale w tym czasie miał pomagać osobom, które cierpiały na zanik mięśni.

Ze względu na jego właściwości zyskał on rzeszę sympatyków, zwłaszcza wśród kulturystów, korzystali z niego najsławniejszy sportowcy świata. Zaczął zatem służyć do innych celów niż cele medyczne, w związku z tym zaczęto wycofywać go z rynku.

2. Metanabol – właściwości

Metanabol stosowany jest po to, aby w bardzo szybkim czasie powiększyć masę ciała i wzmocnić siłę mięśni. Efekty zażywania metanabolu są widoczne bardzo szybko, nawet po kilku dniach regularnego stosowania. Metanabol jest tani, dlatego tak chętnie ludzie go kupują.

Niebezpieczne interakcje leków z suplementami ziołowymi
Niebezpieczne interakcje leków z suplementami ziołowymi [10 zdjęć]

Interakcje leków to nic innego, jak sytuacja kiedy jedna z substancji leczniczych wpływa na aktywność...

zobacz galerię

Metanabol stosuje się doustnie, dlatego wielu sportowców dawkuje większą ilość tabletek niż jest zalecane. Bardzo często niewłaściwe dawkowanie metanabolu powoduje występowanie działań niepożądanych. Nie trzeba było przekraczać zalecanej dawki metanabolu, aby polepszyć swoją siłę mięśniową, jednak mimo wszystko tak się działo.

3. Metanabol – dawkowanie

Dawkowanie metanabolu powinno być zgodne z tym co sugeruje producent. Zalecane jest przyjmowanie od 5 do 10 mg metanabolu, by uzyskać pożądany efekt. Dawkowanie w ilościach od 15 do 25 mg daje znacznie szybsze i bardziej widoczne efekty. Jeżeli metanabol dawkowany jest w jeszcze większych ilościach (a tak się zdarza), to może mieć negatywny wpływ na pracę wątroby.

4. Metanabol – skutki uboczne

Jeżeli zażywamy metanabol niezgodnie z jego przeznaczeniem albo spożywamy zwiększoną ilość leku, to możemy się liczyć, że po pewnym czasie wystąpią u nas skutki uboczne.

Do najczęstszych działań niepożądanych metanabolu można zaliczyć:

Musisz to wiedzieć

Dawkowanie metanabolu powinno być zgodne z tym co sugeruje producent
Dawkowanie metanabolu powinno być zgodne z tym co sugeruje producent (123rf.com)

Sterydy mają to do siebie, że działają tylko wtedy, gdy są spożywane, co oznacza, że powinniśmy je przyjmować całe życie, aby nie narzekać na efekty niepożądane. Po odstawieniu metanabolu należy liczyć się z wystąpieniem powyższych dolegliwości. Metanabol jest bardzo trujący, a łatwo można się od niego uzależnić. jeżeli zdecydujemy się regularnie przyjmować metanabol, to należy wiedzieć, że nasz organizm będzie doszczętnie wyniszczony.

Jeżeli chcemy powiększyć siłę mięśniową i rozbudować masę mięśniową, róbmy to zdrowo. Odpowiednio zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia fizyczne z całą pewnością pomogą uzyskać nam wymarzone efekty. U mężczyzn efekty ćwiczeń są znacznie szybciej widoczne niż u kobiet, dlatego zastanówmy się czy metanabol jest nam potrzebny. Nad masą mięśniową można pracować w sposób naturalny i jak najbardziej jest to możliwe. Zwiększeniu masy mięśniowej mogą służyć naturalne sposoby albo mniej obciążające organizm suplementy diety. Warto porozmawiać na temat z doświadczonym kulturystą, trenerem personalnym lub lekarzem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy