Trwa ładowanie...

Myślała, że to zmęczenie. Okrzyknięto ją "najbardziej chorą kobietą w USA"

Avatar placeholder
27.11.2018 15:40
Christina Ferrara czuje się już lepiej
Christina Ferrara czuje się już lepiej (Instagram.com)

Czasem zmęczenie może być oznaką poważnej choroby. Przekonała się o tym mieszkanka Florydy, Christine, która nagłe stała się jedną z najbardziej chorych osób w Ameryce. W szpitalu okazało się, że tylko przeszczep wątroby może ją uratować.

Niedawno światowe media obiegła informacja o Christinie Ferrara, 30-letniej mieszkance Tampy w stanie Floryda. Problemy ze zdrowiem kobiety zbiegły się z jej urodzinami. Ona jednak zbagatelizowała objawy choroby, myśląc, że to zwykłe zmęczenie. Okazało się, że wszystkiemu winna jest wątroba.

Wyświetl ten post na Instagramie.

I'm 1 year anniversary to my amazing new liver...the little engine that could❤ Today I celebrate my successes!!! Because I have most certainly earned them all💚 The road has not always been easy but my new liver is lovinggggg life. Dan tells me of course it does; how I saved its life too!!! But it hasn't all been puppies and candy canes. My immune system is pretty much non existent so when I get sick...I get illllllllll😷😷😷 But I pull through. My medicines have side effects that I will encounter over the years...but I'm a fighter. But I'm lucky to not have any extenuating circumstances as of right now. I'm happy to report I'm doing extremely well on the liver level. For now but hopefully forever too!!! It's been amazing being alive this past year!!! I've had the chance to make so many more beautiful memories with my family & friends. Its awesome being alive guys!!!! Not a day goes by I don't thank God for bringing me back to torture this world....And thank my donors family! I love everyone at TGH for caring for my family & myself! So I hope this little peek into my story will help you decide to give life. Save someone like I was saved. I was given a second chance for a reason...save others too. If only one of you becomes a donor, than I've done my job!!! Let someone else make memories...let someone else dance with their daddy💚💚💚 #liverrecipient #livertransplant #transplantlife #meds #keepmeliving #imalive #miracle #blessed #survivor #donatelife #savelives #modernmedicine #ilovemydonor #inspire #keepgoing #instadaily #mylife #livelaughlove #posttransplant #transplant #transplantsurvivor #lifelink #lifelinkfl

Post udostępniony przez Christina Ferrara (@bionic_barbie007)

W wywiadzie dla "Caters News" opowiedziała, jakie sygnały wysyłało jej ciało. Pierwszym symptomem były krwawiące dziasła oraz bardzo ciemny mocz. "Pomyślałam, że moje zmęczenie i złe samopoczucie jest związane z wiekiem i pracą. Pracowałam po 40 godzin tygodniowo, starając się zachować równowagę między życiem zawodowym i prywatnym" – mówiła. "Uznałam, że to może okrutne wejście w 30 rok życia" – dodała.

Jednak jej stan zdrowia pogarszał się. Trafiła do szpitala z żółtaczką. Po wykonaniu szczegółowych badań okazało się, że wątroba Christine przestała pracować. Jej stan gwałtownie się pogorszył. Lekarze kazali jej dokładnie obserwować reakcje swojego organizmu przez najbliższe 16 godzin. Zadawali jej różne pytania. Sprawdzali, czy ma świadomość, gdzie się znajduje. To przeraziło ją najbardziej. Myślała, że jest rok 1997.

Zobacz film: "Dziecku przeszczepiono 5 organów naraz"

Mózg Christine pracował coraz gorzej. Lekarze zdecydowali się na wprowadzenie ją w śpiączkę farmakologiczną. Natychmiast wpisano ją na listę oczekujących na przeszczep w stanie Floryda. 12 godzin później była już na międzynarodowej liście. Kobieta potrzebowała nowej wątroby jak najszybciej. Uznano ją nawet za "najbardziej chorą kobietą w USA".

5 zaskakujących rodzajów przeszczepów
5 zaskakujących rodzajów przeszczepów [5 zdjęć]

Przeszczep nerki, wątroby, trzustki czy serca to wspaniałe osiągnięcia medycyny, które w dzisiejszych

zobacz galerię

Czwarta wątroba, którą potencjalnie można było przeszczepić Christine, okazała się dobra. Przeszczep wykonano natychmiast. Jej stan bardzo szybko się poprawił. Dzisiaj cieszy się dobrym samopoczuciem. Opowiada swoją historię, aby zachęcić ludzi do rejestrowania się jako potencjalni dawcy narządów. "Gdyby mój dawca nie zdecydował się na oddanie narządów, nie byłoby mnie tu teraz. Był moim aniołem stróżem" – wyznała Christine.

Według statystyk znajdujących się na stronie internetowej organizacji "Poltransplant”, w 2018 roku (do października) w Polsce dokonano łącznie 1132 przeszczepów od zmarłych dawców, w tym 240 przeszczepów wątroby. Z kolei narządy od dawców żywych (fragment wątroby) pobrano i przeszczepiono 22 razy. Zgodnie z opublikowanymi danymi obecnie w Polsce 1960 osób jest wpisane na Krajową Listę Oczekujących na Przeszczepienie w 2018 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze