Przejdź na WP

Opinie o desmoxan – charakterystyka, stosowanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

Opinie o desmoxan uzależnione są od skuteczności preparatu na organizm. Warto tu jednak wspomnieć, że każdy środek pomagający w walce rzucenia palenia, zależy w głównej mierze także od naszej silnej woli i zaangażowania psychicznego. Czym jest desmoxan? Jak należy stosować desmoxan? Czy są przeciwwskazania do przyjmowania desmoxanu?

Zobacz film: "Jak skutecznie rzucić palenie?"

spis treści

1. Opinie o desmoxan – charakterystyka

Opinie o desmoxan są bardzo przychylne. Desmoxan to środek pomocny przy rzucaniu palenia i w uzależnieniu od nikotyny. Opinie o desmoxan zależne są nie tylko od przyjmowania tabletek, ale łączą się ściśle z naszą silną wolą.

Opinie o desmoxan często wiążą się ze skutecznym odstawieniem papierosów po skończonej terapii. Wraz z przyjmowaniem tabletek wiele osób ma pozytywną opinie o desmoxan, gdyż palą coraz mniej.

Desmoxan zawiera cytyzynę, która wspiera podczas rzucenia palenia. Desmoxan ma bowiem za zadanie złagodzić głód nikotynowy i pomóc skutecznie w walce z papierosami. Co więcej, rzucenie palenia jest możliwe w 25 dni. Tyle czasu trwa bowiem kuracja z desmoxan.

Niebezpieczny nałóg nikotynowy
Niebezpieczny nałóg nikotynowy

Nałóg tytoniowy jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata. Prawie dla każdego palacza...

zobacz galerię

2. Opinie o desmoxan – stosowanie

Pojawia się często pytanie w opinie o desmoxan czy dawkę leku można zwiększyć, aby szybciej rzucić palenie. Niestety, jak w każdym innym przypadku stosowania jakiegokolwiek leku, należy przestrzegać załączonej ulotki lub zaleceń lekarza.

Większa dawka desmoxan nie sprawi, że rzucenie palenia nastąpi od razu. Zaleca się zatem, aby przez pierwsze trzy dni przyjmować 1 kapsułkę desmoxan co dwie godziny. Maksymalna ilość kapsułek desmoxan w ciągu dnia to 6 sztuk.

Po trzech dniach możemy wciąż odczuwać chęć zapalenia papierosa. Wśród opinii o desmoxan pojawiały się i takie, które były dość negatywne, a rzucenie palenia było niezwykle trudne, nawet podczas przyjmowania preparatu. W takim przypadku lek należy odstawić i ponownie rozpocząć kurację po około dwóch – trzech miesiącach.

Wśród innych opinii o desmoxan, tych bardziej pozytywnych, osoby już po trzech dniach przyjmowania leku nie miały chęci zapalenia papierosa. Takie osoby kontynuowały odstawienie nikotyny poprzez przyjmowanie 1 kapsułki co 2,5 godziny w nieprzekraczalnej dobowej dawce 5 kapsułek. Ten etap leczenia trwa od 4 do 12 dnia leczenia.

W kolejnym etapie rzucenia palenia z desmoxan znów zmniejsza się ilość przyjmowanych kapsułek. Tym razem przyjmuje się 1 kapsułkę co 3 godziny w nieprzekraczalnej dawce dobowej 4 kapsułek. Kuracja ta trwa od 13 do 16 dnia leczenia. Od 17 do 20 dnia kuracji przyjmuje się jedną kapsułkę co 5 godzin. Maksymalna dawka desmoxan wynosi wówczas 3 kapsułki na dobę. W 21 do 25 dnia kuracji przyjmuje się już tylko 1 – 2 kapsułek na dobę.

Opinie o desmoxan potwierdzają skuteczność kuracji rzucania palenia. Rzeczywiście wystarczy 25 dni, aby wyjść z nałogu. Ważna jest jednak wytrwałość, dążenie do celu i niepoddawanie się.

Całkowita rezygnacja z palenia papierosów powinna odbyć się do 5 dnia kuracji z desmoxan. Efekt rzucania palenia z desmoxan uzależniony jest od zaprzestania palenia. Jeżeli wciąż sięgamy po papierosy, kuracja nie jest skuteczna.

3. Opinie o desmoxan – przeciwwskazania

Przed podjęciem leczenia desmoxan należy skonsultować się z lekarzem jeżeli w przeszłości mieliśmy zawał serca, udar mózgu, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, chorobę refluksową przełyku, nadczynność tarczycy i inne schorzenia.

Należy także skonsultować się z lekarzem, jeżeli przyjmujemy inne leki. Nie wszystkie leki można bowiem przyjmować wraz z desmoxan.

4. Opinie o desmoxan – skutki uboczne

Desmoxan, jak każdy inny środek może powodować skutki uboczne. Część z nich może pojawić się na początku leczenia. Do najczęstszych skutków ubocznych podczas stosowania desmoxan zaliczamy zmęczenie, zwiększenie apetytu, złe samopoczucie, zawroty głowy, bezsenność, koszmary, ospałość, lęk, zmiana nastroju, mniejszy popęd seksualny, suchość w jamie ustnej, zaparcia, nudności i wymioty, biegunka, wzdęcia, zgaga, ból brzucha i inne.

Opinie o desmoxan potwierdzają skuteczność kuracji rzucania paleni
Opinie o desmoxan potwierdzają skuteczność kuracji rzucania paleni (123rf.com)

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Desmoxan należy stosować według zaleceń i nie można przekraczać zalecanej dawki. Jeżeli jakiekolwiek objawy nas niepokoją, należy skonsultować się z lekarzem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy