Trwa ładowanie...

Desmoxan - dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne

Desmoxan to środek pomagający w trakcie rzucania palenia, jest skuteczny w połączeniu z silną wolą i zaangażowaniem psychicznym. Czym jest desmoxan? Jak należy go stosować? Czy są przeciwwskazania do przyjmowania desmoxanu?

spis treści

1. Co to jest desmoxan?

Substancją czynną w desmoxanie jest cytyzyna, która ma działanie podobne do nikotyny. Kiedy dostanie się do ogranizmu łączy się selektywnie z receptorami nikotynowymi i wywołuje pobudzenie autonomicznego układu nerwowego.

Cytyzyna działa także pobudzająco na ośrodek oddechowy i naczynioruchowy oraz zwiększa wydzielanie adrenaliny, która podnosi ciśnienie tętnicze.

Zobacz film: "Jak skutecznie rzucić palenie?"

Desmoxan oddziałuje na te same receptory co nikotyna i prowadzi do powolnego jej usuwania z organizmu. Cytyzyna jest wydalana z organizmu z moczem w postaci niezmienionej. Desmoxan zmniejsza także objawy głodu nikotynowego, który pojawia się u osób, które odstawiają papierosy.

Niebezpieczny nałóg nikotynowy
Niebezpieczny nałóg nikotynowy

Nałóg tytoniowy jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata. Prawie dla każdego palacza

zobacz galerię

2. Dawkowanie desmoxanu

Pierwsze trzy dni desmoxan należy przyjmować co dwie godziny po jednej tabletce, jednocześnie zmiejszając liczbę wypalanych papierosów. Jeśli zaczniesz zauważać, że leczenie przynosi oczekiwane efekty, należy postępować zgodnie ze schematem:

  • od 4 do 12 dnia – 1 kapsułka co 2,5 godziny (maksymalnie 5 kapsułek na dobę),
  • od 12 do 16 dnia - 1 kapsułka co 3 godziny (maksymalnie 4 kapsułki na dobę),
  • od 17 do 20 dnia - jedna tabletka co około 5 godzin (maksymalnie 3 kapsułki na dobę),
  • ostatnie 4 dni - jedna tabletka dziennie.

Jeśli zauważysz, że przebyta terapia nie przynosła oczekiwanych rezultatów i w dalszym ciągu odczuwasz silną potrzebę sięgnięcia po papierosa, należy przerwać przyjmowanie desmoxanu i rozpocząć ponownie próbę po 2-3 miesiącach.

3. Wskazania do stosowania desmoxanu

Najważniejszym wskazaniem do stosowania jest oczywiście chęć rzucenia palenia. Desmoxan może zacząć przyjmować każdy, kto nie może poradzić z uzależnieniem od nikotyny.

Stosowanie tabletek pomaga w stopniowym zmniejszaniu uczucia głodu nikotynowgo. Jeśli kuracja przebiegnie pozytywnie, osoba całkowicie odstawia palenie papierosów.

4. Przeciwwskazania do stosowania desmoxanu

Przed rozpoczęciem stosowania tabletek należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli w przeszłości wystąpił:

5. Skutki uboczne po zastosowaniu desmoxanu

Skutki uboczne pojawiają się stosunkowo rzadko, ponieważ desmoxan jest dobrze tolerowany przez organizm. Może się zdarzyć, że pojawią się dolegliwości takie jak:

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza