Trwa ładowanie...

Przełom w leczeniu raka? Rewolucyjny nowy lek DWUKROTNIE efektywniejszy w leczeniu raka piersi, płuc oraz prostaty

Istniejące na rynku leki na poszczególne rodzaje raka, uzyskują coraz lepsze wyniki w zwalczaniu tej choroby. Bardzo dobrą informacją z ostatnich dni jest fakt odkrycia leku, który jest uniwersalny i mogą go przyjmować osoby chorujące na wiele odmian raka.

Czeka nas przełom w leczeniu raka?
Czeka nas przełom w leczeniu raka?

Najbardziej istotne jest jednak to, że ten nowy lek, jest dwukrotnie skuteczniejszy od tych już znanych na rynku.

Zobacz film: "Shannen Doherty: "Każdy może zachorować na raka. Ta choroba nie wybiera!""

Oto najciekawsze informacje dotyczące leków na raka, które zostały przekazane na wielkiej konferencji w Chicago, zorganizowanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Onkologii Klinicznej.

1. Rak Prostaty

Rak prostaty
Rak prostaty

Lek Zytiga firmy Janssen spowodował wydłużenie życia i opóźnił rozwój raka o 18 miesięcy, kiedy został zastosowany podczas bieżącego leczenia 1200 mężczyzn, dotkniętych bardzo zaawansowanym rakiem prostaty. Zaobserwowano, że lek zwalcza guzy, które opierały się leczeniu hormonalnemu.

Badania wykazały, że 66 proc. mężczyzn, którzy przyjmowali Zytigę, żyło nawet 3 lata dłużej, niż mężczyźni nie przyjmujący tego leku. Zytiga spowodowała spowolnienie postępowania choroby u przyjmujących lek. Rozwój choroby u przyjmujących lek wynosił 33 miesiące, w porównaniu do 15 miesięcy, dla osób nie przyjmujących leku.

W innym badaniu wzięło udział 1900 mężczyzn, u których świeżo zdiagnozowano raka prostaty. Po przyjmowaniu przez nich Zytigi, również zaobserwowano spowolnienie rozwoju choroby. Aż 86 proc. mężczyzn przyjmujących lek, przeżyło dodatkowe 3 lata, w porównaniu do 76 proc. mężczyzn, którzy nie przyjmowali Zytigi. Jednocześnie zaobserwowano zahamowanie nawrotu choroby oraz schorzeń kości.

- "Rezultaty tych badań, wpłyną bardzo pozytywnie na leczenie raka" – powiedział Dr. Richard Schilsky, szef biura medycznego przygotowujących konferencję.

Coraz więcej mężczyzn, którzy chorują na raka prostaty, będzie obejmowanych leczeniem Zytigą. Zytiga kosztuje około 10 tys. dolarów w Stanach Zjednoczonych.

2. Rak płuc

Rak płuc
Rak płuc

Lek Alecensa zahamował rozwój raka płuc o 15 miesięcy, w porównaniu do leku Xalkori, który był podawany 303 osobom chorującym na tą chorobę. Alecensa również spowodował zmniejszenie pogarszania się stanu zdrowia pacjenta o kolejne 26 miesięcy, w porównaniu do 11 miesięcy, dla osób zażywających Xalkori. Tylko 9 proc. pacjentów którym podawano Alecensę, miało przerzuty choroby do mózgu. Dla porównania, aż 41 proc. pacjentów przyjmujących Xalkori, doświadczyło przejścia choroby z płuc do mózgu.

Koszt Xalkori w Stanach Zjednoczonych to 10 tys.dolarów, natomiast Alecensy 12 tys. dolarów.

3. Rak piersi

Rak piersi
Rak piersi

Po raz pierwszy, nowy typ leku o nazwie PARP inhibitor, okazał się obiecujący w zwalczaniu dziedzicznego genu BRCA, który powoduje wzrost ryzyka wystąpienia raka piersi.

Koncern AstraZeneca zrealizował badania na 302 kobietach, którym podano lek Lynparza. Kobiety chorowały na zaawansowaną formę raka piersi i nie kwalifikowały się na leczenie lekiem Herceptin. Połowie z tych kobiet nie pomagał lek Herceptin oraz inne leki, które blokowały dwa główne hormony odpowiedzialne za rozwój choroby. Wszystkie kobiety były wcześniej leczone chemioterapią.

Efektami ubocznymi zażywania Lynparzy, były nudności, zmęczenie oraz problemy z krwinkami krwi, lecz w mniejszym stopniu porównując do leczenia chemioterapią. Jest za wcześnie, aby móc stwierdzić, że Lynparza wpływa dużo bardziej pozytywnie na leczenie.

Koszt Lynparzy to na ten moment 13 tys. dolarów.

Zobacz także:

  1. Już pięć minut dziennie poprawia kondycję i wzmacnia serce
  2. Choroba zestresowanych. Mylona z depresją, nerwicą, a nawet padaczką
  3. Blizna, którą ma większość z nas na ramieniu. Czy to NOP?

4. Uniwersalny lek?

Lek larotrectinib jest skierowany do wielu rodzajów raka, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W badaniach na 50 pacjentach, z 17 rodzajami raka, aż 76 proc. chorujących pozytywnie odebrało leczenie tym środkiem. Choroba wyraźnie spowolniła swój rozwój. Skutkami ubocznymi stosowania było ogólne zmęczenie oraz zawroty głowy.

Koncern Loxo Oncology Inc. zamierza rozpocząć starania o zaakceptowanie swojego leku przez Agencję Żywności i Leków, na podstawie przeprowadzonych obserwacji i badań. Istnieje duża szansa, że środek ten zostanie wprowadzony do leczenia raka bardzo szybko, zważywszy na uzyskane efekty.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza