Rzucasz palenie? Wypróbuj papierosy z zielonej herbaty

Na temat prozdrowotnych właściwości zielonej herbaty powiedziano już wiele. Ze względu na obecność cennych flawonoidów, antyoksydantów, mikroelementów i całej listy witamin stała się jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie, mimo że niektórym dość trudno zaakceptować jej charakterystyczny smak. Napar to niejedyny z możliwych sposobów jej wykorzystania. Okazuje się, że stworzone z liści papierosy mogą pomóc zwalczyć nikotynizm.

Azjatyckie sekrety

Choć pomysł wykorzystania zielonej herbaty zamiast tytoniu w produkcji papierosów podbija serca mieszkańców USA – nie jest to ani wynalazek Amerykanów, ani też najnowszy. Metoda rzucania palenia przy ich użyciu znana jest w Wietnamie od dekad i to właśnie stamtąd przywiózł ją na zachód Ranko Tutulugadzija, założyciel marki Billy55 zajmującej się ich dystrybucją po drugiej stronie oceanu.

Zobacz film: "Polki palące w ciąży na tle innych mieszkanek Europy"

Jako akupunkturzysta miał styczność z wieloma osobami, które poszukiwały najlepszej, naturalnej metody pozwalającej skończyć z nałogiem, co przypomniało mu właśnie o zawijanej w bibułki herbacie. Jak sam zaznacza, palenie takiego papierosa rodzi podobne doznania, jak w przypadku tradycyjnego, jednak znacznie spada związane z uzależnieniem poczucie winy, a jednocześnie wzrasta motywacja do ostatecznego porzucenia nikotynizmu.

Przykazania byłego palacza

Pragniesz pozbyć się nałogu palenia papierosów, ale nie masz wystarczającej motywacji? Przeczytaj nasze rady, dzięki którym przetrwasz pierwsze chwile...

Naturalne wyzwolenie?

Niezwykłe papierosy wykonane z herbaty uprawianej w chińskim Nanjing i Pekinie swoją nazwę „Billy” zawdzięczają matce Tutulugadzijego – Biljanie. Ich palenie to część opracowanej przez niego 90-dniowej kuracji, która w naturalny sposób ma wyzwolić palaczy ze szponów uzależnienia. Terapia z ich wykorzystaniem połączona jest z akupresurą, podczas której przy pomocy nasion gorczycy uciska się konkretne punkty na ciele.

Tutulugadzija podkreśla, jak ważne dla powodzenia terapii jest odróżnienie uzależnienia od przyzwyczajenia. Nawyki są o wiele łatwiejsze do przezwyciężenia niż nam się wydaje, a trudność polega na tym, by odzwyczaić mózg od zapotrzebowania na silnie wpływającą na nasze neuroreceptory nikotynę. Palenie pozbawionej chemikaliów zielonej herbaty pozwala zachować nawyk, ale stopniowo redukuje potrzebę dostarczenia nikotyny.

Aby potwierdzić skuteczność niecodziennej metody, konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich badań i do tego momentu amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA z ang. "Food and Drug And Drug Administration") wstrzymuje się z komentarzem na ten temat. Eksperci zaznaczają jednak, że większość metod leczenia uzależnienia od papierosów wykorzystuje nikotynę (pastylki, gumy, plastry) i nie wiadomo, czy całkowita rezygnacja z niej może przynieść zadowalające efekty. Co więcej, podczas samego aktu spalania – niezależnie od tego czy jest to zielona herbata, czy inna roślina – wydzielają się szkodliwe substancje, jak choćby tlenek węgla, które mają zły wpływ na nasz organizm.

Tutulugadzija zdaje sobie sprawę z tych wątpliwości, jednak zaznacza, że jego celem było stworzenie mniej szkodliwej alternatywy dla osób z problemem nikotynowym, gdyż jak dotąd nie można było mówić o „zdrowym paleniu”.

Komentarze (4)
~marek990
~marek990 ponad rok temu

Rzucenie palenia to ciężka sprawa, sam przerabiałem temat kilkakrotnie. Najważniejsza jest silna wola! Obecnie nie palę od prawie pół roku a pomogła mi książka z tej strony: http://rzucam.stebox.pl/o8p7sia Polecam każdemu, szkoda zdrowia i pieniędzy.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Papierosy - nikotyna, wpływ na zdrowie, uzależnienie, zagrożenia, nikotynizm
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Miłość

~NieradzącaSobie • ostatni post 5 godzin temu

1
Artykuły Papierosy - nikotyna, wpływ na zdrowie, uzależnienie, zagrożenia, nikotynizm
Papierosy - nikotyna, wpływ na zdrowie, uzależnienie, zagrożenia, nikotynizm

Przykazania byłego palacza

Przykazania byłego palacza

chwile bez papierosa. 1. Zaplanuj, kiedy dokładnie rzucasz palenie. 2. Powiedz o swoich planach rodzinie i znajomym, na pewno wesprą cię w twoim (...) papierosa gumą do żucia...

Uzależnienie od papierosów

11 najlepszych sposobów na rzucenie palenia

11 najlepszych sposobów na rzucenie palenia

przerażająca. Zastanów się, jaki osobisty powód przezwycięży chęć zapalenia papierosa u ciebie. Nie rzucaj raptownie Chcesz wyrzucić papierosy do śmieci (...) i zapowiedzieć, że tak po prostu (rzucasz...

Rak żołądka - powstawanie, przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie, profilaktyka

Zielona herbata w profilaktyce raka żołądka

Kobiety, które piją duże ilości zielonej herbaty, rzadziej cierpią z powodu raka żołądka. Do takich wniosków doszła grupa naukowców z Ministerstwa (...) Zdrowia Publicznego i Pracy w Japonii. Wpływ zielonej...

Medycyna naturalna

Zielona herbata

Zielona herbata

Korzystny wpływ zielonej herbaty na organizm może być związany z obniżeniem poziomu przewlekłych stanów zapalnych.

Uzależnienie od papierosów

Ekologiczny tytoń

Ekologiczny tytoń

Ostatnie badania wykazały, że e-papierosy są w rzeczywistości systemami nośnikowymi czystej formy nikotyny, a to stanowi ryzyko dla zdrowia osób korzystających z nich.

Choroby i dolegliwości

Produkty, które oczyszczą organizm z nikotyny

Produkty, które oczyszczą organizm z nikotyny

. Sprawdź koniecznie: Tangerynki - mieszaniec grejpfruta i mandarynki Zielona herbata Dla wszystkich smakoszy zielonej herbaty to z pewnością dobra (...) koncentrację. To nie wszystko. Przeprowadzone...