Trwa ładowanie...

Zastosowanie silicei w homeopatii

Kwasami krzemowymi nazywamy grupę związków chemicznych, zawierających krzem, wodór i tlen. Silicea występuje naturalnie w wodzie morskiej, piasku, piaskowcu, krzemieniu i ludzkim ciele. Wewnątrz ludzkiego ciała związki krzemu występują w kościach, nerkach, wątrobie. Silicea jest przyswajana przez organizm i niezbędna do życia.

spis treści

1. Działanie silicei

Zgodnie z zasadą panującą w homeopatii "podobne leczyć podobnym", silicea (skoro jest obecna w krzemieniu, piaskowcu czy piasku) powinna pomagać również przy bliznach, naroślach, suchej skórze i łamliwych paznokciach. To, co jest suche i twarde, powinno być leczone czymś naturalnie suchym i twardym. Silicea jest najczęściej używana do leczenia chorób kości, zębów i przy martwicy.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Homeopaci stosują środki zawierające krzem, jeśli pacjentom dolegają:

2. Silicea jako suplement diety

Jako suplement diety silicea jest stosowana w przypadku:

 • suchej skóry i włosów,
 • łamliwych paznokci i kości,
 • zrastania się kości,
 • osteoporozy.

Silicea działa naturalnie w układzie trawiennym i pomaga mu wchłaniać niezbędne minerały. Jeśli jednak wystąpią problemy żołądkowe, związane z działaniem, jakie ma silicea, np. niestrawność lub zaparcia, możesz spróbować brać dodatkowo wapń, magnez lub potas.

Silicea jest też obecna w żywności:

 • burakach,
 • soi,
 • papryce,
 • lucernie,
 • zielonych liściastych warzywach, np. kapuście,
 • pełnych ziarnach.

3. Środki ostrożności w stosowaniu silicei

Tak, jak każda substancja, silicea używana w nadmiarze lub w niewłaściwej sytuacji, może nie tylko nie pomóc, ale nawet zaszkodzić.

Silicea stymuluje komórki skóry do wchłonięcia blizn. Jeśli pacjent cierpi na jakąś chorobę skórną, może być ona przetransportowana głębiej do organizmu. Dlatego w takim przypadku lepiej poradzić się homeopaty.

Praktykujący homeopatię przestrzegają przed braniem środków, w których skład wchodzi silicea, jeśli ma się w ciele "ciała obce". Są to na przykład implanty. Tłumaczy się to tym, że silicea powoduje odrzucanie takich obiektów z organizmu.

Kiedy stosuje się leki, zawierające substancję, jaką jest silicea, powinno się unikać alkoholu i napojów zawierających kofeinę. Na działanie krzemu w organizmie źle wpływa także chłód i wilgoć.

Nie zapominajmy także o odpowiednim "nawadnianiu" organizmu przy korzystaniu z leków homeopatycznych, zawierających krzem. Nie pijmy mniej niż pięć szklanek wody dziennie!

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Zastosowanie silicei w homeopatii
Zastosowanie silicei w homeopatii
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza