Zastosowanie silicei w homeopatii
Kwasami krzemowymi nazywamy grupę związków chemicznych, zawierających krzem, wodór i tlen. Silicea występuje naturalnie w wodzie morskiej, piasku, piaskowcu, krzemieniu i ludzkim ciele. Wewnątrz ludzkiego ciała związki krzemu występują w kościach, nerkach, wątrobie. Silicea jest przyswajana przez organizm i niezbędna do życia.
1. Działanie silicei
Zgodnie z zasadą panującą w homeopatii "podobne leczyć podobnym", silicea (skoro jest obecna w krzemieniu, piaskowcu czy piasku) powinna pomagać również przy bliznach, naroślach, suchej skórze i łamliwych paznokciach. To, co jest suche i twarde, powinno być leczone czymś naturalnie suchym i twardym. Silicea jest najczęściej używana do leczenia chorób kości, zębów i przy martwicy.
Homeopaci stosują środki zawierające krzem, jeśli pacjentom dolegają:
- bóle głowy,
- wrzody,
- epilepsja,
- ataki i skurcze.
2. Silicea jako suplement diety
Jako suplement diety silicea jest stosowana w przypadku:
- suchej skóry i włosów,
- łamliwych paznokci i kości,
- zrastania się kości,
- osteoporozy.
Silicea działa naturalnie w układzie trawiennym i pomaga mu wchłaniać niezbędne minerały. Jeśli jednak wystąpią problemy żołądkowe, związane z działaniem, jakie ma silicea, np. niestrawność lub zaparcia, możesz spróbować brać dodatkowo wapń, magnez lub potas.
Silicea jest też obecna w żywności:
- burakach,
- soi,
- papryce,
- lucernie,
- zielonych liściastych warzywach, np. kapuście,
- pełnych ziarnach.
3. Środki ostrożności w stosowaniu silicei
Tak, jak każda substancja, silicea używana w nadmiarze lub w niewłaściwej sytuacji, może nie tylko nie pomóc, ale nawet zaszkodzić.
Silicea stymuluje komórki skóry do wchłonięcia blizn. Jeśli pacjent cierpi na jakąś chorobę skórną, może być ona przetransportowana głębiej do organizmu. Dlatego w takim przypadku lepiej poradzić się homeopaty.
Praktykujący homeopatię przestrzegają przed braniem środków, w których skład wchodzi silicea, jeśli ma się w ciele "ciała obce". Są to na przykład implanty. Tłumaczy się to tym, że silicea powoduje odrzucanie takich obiektów z organizmu.
Kiedy stosuje się leki, zawierające substancję, jaką jest silicea, powinno się unikać alkoholu i napojów zawierających kofeinę. Na działanie krzemu w organizmie źle wpływa także chłód i wilgoć.
Nie zapominajmy także o odpowiednim "nawadnianiu" organizmu przy korzystaniu z leków homeopatycznych, zawierających krzem. Nie pijmy mniej niż pięć szklanek wody dziennie!
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.