Skuteczna metoda na zawroty głowy. Po chwili poczujesz ulgę (WIDEO)
Zawroty głowy to częsta dolegliwość, dlatego może się zdarzyć, że zwyczajnie je zlekceważymy. O ile jednorazowy przypadek nie powinien nas martwić, to jeśli często kręci nam się w głowie, nie możemy tego bagatelizować.
Dlaczego?
Zawroty głowy mogą być objawem wielu chorób, a część z nich może być naprawdę poważna.
Pierwsze kroki skierować trzeba do lekarza rodzinnego. Po wywiadzie i badaniu zdecyduje on, czy potrzebne są dodatkowe testy medyczne i skierowanie do specjalisty. Zwykle w przypadku zawrotów głowy potrzebna jest konsultacja u laryngologa, neurologa albo okulisty.
Najczęstsza przyczyna zawrotów głowy to zaburzenia błędnika. Może się jednak okazać, że dolegliwości wynikają z innych schorzeń, takich jak choroby kręgosłupa, ucha, cukrzyca, nadciśnienie, padaczka, miażdżyca, migrena. Zawroty głowy mogą być też symptomem guzów nowotworowych.
Jeśli przyjmujemy leki, przeczytajmy ulotki - może się okazać, że zawroty głowy są skutkiem ubocznym medykamentów. Często ten problem pojawia się podczas zażywania antybiotyków, salicylanów czy leków moczopędnych.
Nie wolno lekceważyć zawrotów głowy. Jeśli towarzyszy im osłabienie i drętwienie, może to świadczyć o udarze mózgu.
Jeśli z kolei przy zawrotach głowy pojawia się wysoka gorączka i dziwna wysypka, trzeba natychmiast jechać do szpitala. Takie symptomy wskazują na sepsę. Potrzebujesz wizyty, badania lub e-recepty? Wejdź na znajdzlekarza.abczdrowie.pl, gdzie umówisz się do lekarza od ręki.
Dr Carol Foster, otolaryngolog, poleca pacjentom genialną sztuczkę, która pomoże na zawroty głowy. Szczegóły w naszym WIDEO.
To może cię zainteresować:
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.