Trwa ładowanie...

Skutki uboczne leku na łysienie

Avatar placeholder
17.05.2013 12:20
Skutki uboczne leku na łysienie
Skutki uboczne leku na łysienie

BBC donosi o poważnych efektach ubocznych stosowania popularnego leku na łysienie typu męskiego. Okazuje się bowiem, że przyjmowanie leku na bazie finasterydu może prowadzić do zaburzeń erekcji.

spis treści

1. Problem łysienia

Wydawać by się mogło, iż łysienie to problem dotyczący przede wszystkim starszych mężczyzn. W rzeczywistości jednak coraz więcej młodych mężczyzn cierpi na łysienie androgenowe. Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii problem nadmiernego wypadania włosów dotyka 25% 20-latków.

2. Czym jest finasteryd?

Finasteryd to organiczny związek chemiczny z grupy steroidów. Jest on składnikiem leków na łagodny przerost prostaty, a także na łysienie typu męskiego. Stosowanie leków na jego bazie stanowi zagrożenie dla zdrowia kobiet i dzieci, a w szczególności dla płodu. Jak się jednak okazało, przyjmowanie leku na łysienie nie pozostało bez efektów ubocznych również dla mężczyzn.

3. Skutki uboczne finasterydu

Na opakowaniu popularnego w Wielkiej Brytanii leku zawierającego finasteryd brak jest jakichkolwiek informacji odnośnie ewentualnego zagrożenia, wynikającego z jego stosowania. Jak się jednak okazuje zarówno samo przyjmowanie leku, jak i nawet jego odstawienie wiąże się z ryzykiem zaburzeń erekcji. U niektórych mężczyzn zanotowano spadek libido, problemy z osiągnięciem erekcji, a w skrajnych przypadkach nawet impotencję. Po doniesieniach o problemach seksualnych doświadczanych przez mężczyzn stosujących lek zawierający finasteryd, jego producenci zamieścili na opakowaniu leku stosowną notkę. Nie zmienia to jednak faktu, iż wielu mężczyzn przyjmujących lek ponosi teraz tego konsekwencje.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Transplantacja włosów metodą S.A.F.E.R.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze