Oczyszczanie organizmu jako sposób na rzucenie palenia

Oczyszczanie organizmu to zdrowa alternatywa dla sztucznych sposobów zwalczenia nałogu. Inne sposoby na rzucenie palenia polegają na wprowadzaniu niewielkiej ilości nikotyny do organizmu. Oczyszczanie organizmu polega na wydaleniu osadzających się w ciele toksyn.

Zobacz film: "Jak rzucić palenie?"

Krok 1. Aby rozpocząć oczyszczanie organizmu, będziesz potrzebować: sok pomarańczowy i kwaśny winian potasu (inaczej tartarus lub sól kwasu winowego), który jest dostępny w aptekach.

Krok 2. Każdego wieczora przed pójściem spać wymieszaj 3/4 szklanki soku i łyżkę stołową winianu potasu i wypij.

Krok 3. Idź spać i pozwól działać tej mieszance. Sok i tartarus mają zdolność absorbowania nikotyny w organizmie. Rano tak "zebrana" nikotyna zostanie wydalona. Z dnia na dzień będziesz odczuwać coraz mniejszy głód nikotyny, aż w końcu w ogóle cię opuści.

Krok 4. Oczyszczanie organizmu to nie wszystko. Nie zapominajmy, że palenie papierosów to nie tylko nałóg w sensie fizycznym (organizm uzależnia się od nikotyny), ale także psychiczny.

Palacz przyzwyczaja się do "manewrowania" wokół ust oraz do tego, że paląc, ma co zrobić z rękami. Na to także jest sposób. Wystarczy jakiś inny, zdrowszy nałóg - na przykład pestki słonecznika czy dyni. Najlepiej w łupinkach, żeby palacz miał zajęcie dla rąk.

Nie zapominaj, że pestki słonecznika i dyni mogą stać się nałogiem - ale bardzo zdrowym dla twojego organizmu. Zawierają witaminy i minerały potrzebne do zdrowego życia.

Krok 5. Rzucanie palenia nie kończy się wraz z oczyszczaniem organizmu. Po kuracji oczyszczającej nie odstawiaj naturalnych soków. Także zdrowa dieta pomoże ci utrzymać równowagę. Szczególnie owoce i warzywa pomogą organizmowi otrząsnąć się po rzuceniu nałogu.

Szczególnie korzystne są produkty zawierające koenzym Q10 i witaminę E. Koenzym Q10 niszczy wolne rodniki, które pojawiają się w organizmie podczas palenia, a witamina E jest ważnym przeciwutleniaczem, chroniącym komórki przed uszkodzeniem.

Organizm palacza często potrzebuje także wapnia. Wątroba po latach palenia może potrzebować regeneracji, a pomogą w tym ziołowe herbatki, zawierające rumianek, lucernę czy różę.

Krok 6. Woda także pomaga w wydalaniu toksyn z organizmu. Pij około osiem szklanek dziennie - ale nie przesadzaj - to jest optymalna ilość.

Możesz dodać do wody trochę cytryny - woda stanie się bardziej rześka w upalne dni. Woda jest szczególnie ważna, kiedy organizm jest odwodniony - paleniem papierosów, słoną potrawą czy kawą.

Krok 7. Po oczyszczeniu i "nawodnieniu" organizmu możesz pomyśleć o jego dotlenieniu. Ćwiczenie, szczególnie na świeżym powietrzu, jest ważnym sposobem na dotlenienie, a także na zapomnienie o nałogu. Wyciśnięcie z siebie potu działa oczyszczająco na organizm i powie ci, jak rzucić palenie przez sport.

Komentarze (18)
~kamil
~kamil ponad rok temu

każdy sposób jest dobry - jeśli jest skuteczny, każdy jest inny wiec musi znaleźć swój własny. nie traćmy wiary ze się uda, nawet jak się dobrze zastanowić... to tylko nasze nastawienie przeszkadza nam w uwolnieniu się. polecam nalogow.com

Odpowiedz
~NIE PALE
~NIE PALE ponad rok temu

@~przepraszam czy to reklama ze średniowiecza -Ja rzuciłem natychmiast bez niczego mam charakter,rozum,mózg psychike-,człowiek sam decyduje czy chce normalnie żyć czy się nadal truć...Wystarczy porozmawiać wewnętrznie ze samym soba zadać sobie pytanie kim jestem ,co tu robię ,po co żyję,i czy mam swoje postanowienie....

Odpowiedz
~NIE PALE.
~NIE PALE. ponad rok temu

UWAGA...sposób na rzucenie palenia-kiedy w paczce skonczą ci się papierosy idż kup nową ...I TU UWAGA ...Połóż ją obok siebie nie otwieraj nie pal.Jeśli Ci się to uda TO jesteś osobą o silnej psychice,jeśli nie masz słabą psychike nie potrafisz zapanować za głupim odruchem nałogu.--JA osobiście rzuciłem palenie natychmiast ,potrafie panować nad swoim rozumem ,uważam że jestem silnym człowiekiem mam postanowienie.nie wierze w plastry,piguły,e-papierosy z trucizną o nazwie CHEMIA.. Życze wszystkim też silnej psychiki i natychmiastowego rzucenia nałogu ,P.S.-to jedyny najlepszy i najtanszy sposób....

Odpowiedz
~andrzej
~andrzej ponad rok temu

Kupiłem w tamtym roku w Austrii pastę do zębów na rzucenie palenia o nazwie 0 NICOTIN z zielonym tatarakiem, zadziałała super, używa się jej jak zwykłej pasty do zębów ale spróbuj po jej użyciu zapalić ;-), papierosy smakują jak siano, paliłem coraz mniej a w końcu doszedłem do wniosku, że skoro mi papierosy nie smakują to po cholerę wydaję na nie tyle kasy. Pasta jest już w Polsce, widziałem ostatnio na facebooku jej polską stronę www.0nicotin.com. Za każdym razem kiedy pomyślę o paleniu mam skojarzenie z tą pastą i od razu mi się nie chce palić :-)

Odpowiedz
~rerr
~rerr ponad rok temu

Cześć, jak chcesz zakupić pastę, dzięki, której rzucisz palenie to spróbuj produktu, który nazywa się 0Nicotin. Jest naturalny i bezpieczny, kupisz go na tej aukcji tiny.pl/gx7mt . Polecam, bo działa.

Odpowiedz
~Była palaczka
~Była palaczka ponad rok temu

Ja paliłam z przerwami prawie 15 lat. Rzucałam 4 razy, za każdym razem inną metodą, bez skutku. Próbowałam akupunktury, gum, proszków, diety, nic to nie dało. Teraz próbuję czegoś nowego i nareszcie mam efekty! To się nazywa metoda biorezonansowa aparatem Optima. Nie chciało mi się w to wierzyć, zwłaszcza jak mnie pani podłączyła do aparatu i do tego samego aparatu wsadziła zapalonego papierosa.. No myślałam, że umrę ze śmiechu, już chciałam wychodzić, ale pomyślałam, że już zapłaciłam, to zostanę. I kurcze, okazało się, że następnego dnia nie chciało mi się palić! Teraz jestem 6 tygodni po zabiegu i nadal nie palę. Mam nadzieję, że się to utrzyma. Panie z Anti Aging Clinic powiedziały, że w razie głodu, trzeba powtórzyć i już.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Uzależnienie od papierosów
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomóżcie

~Samotna 57853 • ostatni post 3 godziny temu

5

Pomocni lekarze

Artykuły Uzależnienie od papierosów
Uzależnienie od papierosów

Młoda palaczka

Młoda palaczka

Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną zgonów w krajach europejskich.

Uzależnienie od papierosów

Rzucenie nałogu palenia

Rzucenie nałogu palenia

Zerwanie z uzależnieniem nikotynowym Zerwanie z nałogiem nie jest proste, ale siła woli i wytrwałość, a także specjalne środki wspomagające, z pewnością sprawią, że proces rzucania palenia zakończy się powodzeniem.

Uzależnienie od papierosów

Palenie papierosów vs. nasza wiedza (WIDEO)

Palenie papierosów vs. nasza wiedza (WIDEO) Odtwórz wideo

więc jest uświadamianie młodym ludziom, jakie skutki niesie za sobą palenie papierosów. Osoby, które już się uzależniły, najprawdopodobniej wiedzę (...) o szkodliwości papierosów odrzucą, ewentualnie...

Uzależnienie od papierosów

Nałóg nikotynowy u młodzieży

Nałóg nikotynowy u młodzieży

Badacze odkryli niepokojącą zależność: im większe uzależnienie młodego człowieka od nikotyny, tym mniej aktywna kora przedczołowa.

Uzależnienie od papierosów

Bierne palenie

Bierne palenie

Bierne palenie jest równie niezdrowe, jak aktywne. Najczęstsze konsekwencje zdrowotne palenia to choroby serca.

Uzależnienie od papierosów

Przykazania byłego palacza

Przykazania byłego palacza

Pragniesz pozbyć się nałogu palenia papierosów, ale nie masz wystarczającej motywacji? Przeczytaj nasze rady, dzięki którym przetrwasz pierwsze (...) chwile bez papierosa. 1. Zaplanuj, kiedy dokładnie rzucasz palenie. ...

Uzależnienie od papierosów

Sposoby na rzucenie palenia

Sposoby na rzucenie palenia

Polacy uzależnieni od nikotyny Jak podaje Eurobarometr (sondaże na zlecenie Parlamentu Europejskiego), 26 proc. Polaków pali papierosy (...) papierosów umiera na świecie ok. 6 mln ludzi, z czego 600...