Oczyszczanie organizmu jako sposób na rzucenie palenia
Oczyszczanie organizmu to zdrowa alternatywa dla sztucznych sposobów zwalczenia nałogu. Inne sposoby na rzucenie palenia polegają na wprowadzaniu niewielkiej ilości nikotyny do organizmu. Oczyszczanie organizmu polega na wydaleniu osadzających się w ciele toksyn.
Dowiedz się więcej
Krok 1. Aby rozpocząć oczyszczanie organizmu, będziesz potrzebować: sok pomarańczowy i kwaśny winian potasu (inaczej tartarus lub sól kwasu winowego), który jest dostępny w aptekach.
Krok 2. Każdego wieczora przed pójściem spać wymieszaj 3/4 szklanki soku i łyżkę stołową winianu potasu i wypij.
Krok 3. Idź spać i pozwól działać tej mieszance. Sok i tartarus mają zdolność absorbowania nikotyny w organizmie. Rano tak "zebrana" nikotyna zostanie wydalona. Z dnia na dzień będziesz odczuwać coraz mniejszy głód nikotyny, aż w końcu w ogóle cię opuści.
Krok 4. Oczyszczanie organizmu to nie wszystko. Nie zapominajmy, że palenie papierosów to nie tylko nałóg w sensie fizycznym (organizm uzależnia się od nikotyny), ale także psychiczny.
Palacz przyzwyczaja się do "manewrowania" wokół ust oraz do tego, że paląc, ma co zrobić z rękami. Na to także jest sposób. Wystarczy jakiś inny, zdrowszy nałóg - na przykład pestki słonecznika czy dyni. Najlepiej w łupinkach, żeby palacz miał zajęcie dla rąk.
Nie zapominaj, że pestki słonecznika i dyni mogą stać się nałogiem - ale bardzo zdrowym dla twojego organizmu. Zawierają witaminy i minerały potrzebne do zdrowego życia.
Krok 5. Rzucanie palenia nie kończy się wraz z oczyszczaniem organizmu. Po kuracji oczyszczającej nie odstawiaj naturalnych soków. Także zdrowa dieta pomoże ci utrzymać równowagę. Szczególnie owoce i warzywa pomogą organizmowi otrząsnąć się po rzuceniu nałogu.
Szczególnie korzystne są produkty zawierające koenzym Q10 i witaminę E. Koenzym Q10 niszczy wolne rodniki, które pojawiają się w organizmie podczas palenia, a witamina E jest ważnym przeciwutleniaczem, chroniącym komórki przed uszkodzeniem.
Organizm palacza często potrzebuje także wapnia. Wątroba po latach palenia może potrzebować regeneracji, a pomogą w tym ziołowe herbatki, zawierające rumianek, lucernę czy różę.
Krok 6. Woda także pomaga w wydalaniu toksyn z organizmu. Pij około osiem szklanek dziennie - ale nie przesadzaj - to jest optymalna ilość.
Możesz dodać do wody trochę cytryny - woda stanie się bardziej rześka w upalne dni. Woda jest szczególnie ważna, kiedy organizm jest odwodniony - paleniem papierosów, słoną potrawą czy kawą.
Krok 7. Po oczyszczeniu i "nawodnieniu" organizmu możesz pomyśleć o jego dotlenieniu. Ćwiczenie, szczególnie na świeżym powietrzu, jest ważnym sposobem na dotlenienie, a także na zapomnienie o nałogu. Wyciśnięcie z siebie potu działa oczyszczająco na organizm i powie ci, jak rzucić palenie przez sport.
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.