Przejdź na WP

Stymen – skład, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Stymen to preparat w postaci tabletek, który zalecany jest w przypadku pojawienia się obniżonego pożądania seksualnego, spadku sprawności fizycznej bądź pogorszenia ogólnego samopoczucia. Stymen przyjmowany jest też, gdy występują zaburzenia czynności seksualnych. To preparat przeznaczony dla osób, które ukończyły 40. rok życia.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Leczenie zaburzeń erekcji"

spis treści

1. Stymen – skład

Substancją czynną preparatu jest prasteron należący do grupy hormonów steroidowych. W organizmie jego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem – jego najwyższe stężenie prasteronu odnotowuje się u mężczyzn, którzy są między 20. a 30. rokiem życia. Stężenie prasteronu (DHEA) spada u mężczyzn po 30. roku życia – ilość tego hormnu maleje stopniowo.

2. Stymen – działanie

Stymen działa w ten sposób, że zwiększa libido i poprawia samopoczucie przyjmującego preparat. Poza tym Stymen pozytywnie wpływa na erekcję. Podawanie DHEA może również opóźniać procesy starzenia się korzystnie wpływając m.in. na układ kostno-stawowy.

10 zaskakujących faktów o erekcji
10 zaskakujących faktów o erekcji [7 zdjęć]

Podczas fantazjowania, zbliżenia i każdego ranka towarzyszy mężczyznom. Erekcja, która wydaje się dość...

zobacz galerię

3. Stymen – wskazania

Leczenie niedoboru prasteronu to główne wskazanie do przyjmowania preparatu Stymen. Mogą go też przyjmować mężczyźni w okresie andropauzy, będący w podeszłym wieku, którzy zauważyli u siebie spadek sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej, otyli. Inne wskazania do zażywania Stymenu to:

We wszystkich wyżej wymienionych przykładach Stymen działa wspomagająco.

4. Stymen – przeciwwskazania

Jeżeli u mężczyzny występuje nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji leku, nie może go przyjmować. Jest to podstawowe przeciwwskazanie do przyjmowania preparatu Stymen.

Inne to: uszkodzenia narządów takich jak nerki i wątroba, przerost prostaty lub rak gruczołu krokowego, rak sutka, inne nowotwory, a także przyjmowanie leków zawierających hormony, przeciwzakrzepowych, psycholeptycznych, przeciwdrgawkowych.

5. Stymen – dawkowanie

Dawkowanie leku Stymen opisane jest w ulotce dołączonej do opakowania przez producenta. Początkowa dawka leku Stymen to 1 tabletka przyjmowana raz na dobę. Co dwa tygodnie dawkę tę należy zwiększać o jedną tabletkę na dzień. Maksymalna dawka leku Stymen to 5 tabletek przyjmowanych na dobę.

Dawkę zwiększa się do momentu uzyskania oczekiwanych przez siebie efektów. Jeżeli dawkowanie wzbudza jakiekolwiek wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stymen przyjmuje się doustnie. Najlepiej, gdy jest on zażywany rano w trakcie posiłku – wtedy jego wchłanianie do organizmu jest znacznie ułatwione. Lek Stymen dostępny jest bez recepty, który można nabyć w aptece.

6. Stymen – skutki uboczne

Niekiedy podczas stosowania leku Stymen mogą wystąpić różne działania niepożądane. Rzadko występujące skutki uboczne leku Stymen to: nadmierne owłosienie, trądzik, łojotokowe zmiany w skórze, powiększenie gruczołu krokowego, nudności i wymioty, zwiększenie apetytu.

Zobacz także:

Inne działania niepożądane to łysienie kątowe u mężczyzn, niskie brzmienie głosu, a także hiperkalcemia i obrzęki, które spowodowane sa zatrzymaniem wody oraz soli w organizmie.

Bardzo rzadkie skutki uboczne leku Stymen to powiększenie lub zapalenie wątroby. Może wystąpić też mania oraz drażliwy lub podwyższony nastrój u przyjmującego preparat.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy