Syrop, który poprawia pracę mózgu i chroni przed miażdżycą
Miłorząb japoński to roślina ozdobna, którą najczęściej spotykamy w parkach. Wbrew skojarzeniom nie pochodzi z Japonii, ale z Chin. W Azji jej nasiona są stosowane jako dodatek do potraw. Jak wpływa na nasz organizm?
1. Właściwości miłorząbu japońskiego
Ekskret z tej rośliny stosowany jest jako suplement na pamięć. Poprawia pracę układu nerwowego i krwionośnego. Leczy ból głowy, depresję i zmniejsza uczucie lęku. Chroni przed niedotlenieniem mózgu, dzięki czemu poprawia koncentrację. Wpływa na zdolność uczenia się i zapamiętywania. Niweluje szum w uszach, wzmacnia wzrok i uelastycznia żyły.
Osoby, które borykają się z uczuciem zimnych rąk i nóg, powinny spróbować regularnie stosować syrop z miłorzębu. Zawiera bardzo dużo substancji bioaktywnych w tym flawonoidy, biflawony i terpeny. Dzięki tym składnikom łagodzi objawy choroby Alzheimera.
Nieodpowiednia dieta, stres, nadużywanie alkoholu i palenie papierosów mogą prowadzić do zapchania i zwężenia tętnic. Prowadzi to do miażdżycy, zawału, udaru, czy niedokrwienia kończyn dolnych. Napój z miłorzębu rozszerza naczynia krwionośne chroniąc przed zachorowaniem. W tętnicach działa jak szczotka - rozbija złogi cholesterolu, wymiata toksyny.
Zewnętrznie stosowany wyciąg z miłorzębu świetnie sprawdzi się w walce z cellulitem, bo pobudza mikrokrążenie skórne. Poprawiają ukrwienie skóry, a także wzmacniają strukturę tkanki łącznej i opóźniają procesy starzenia się skóry.
Dobrze wpływa także na naszą sylwetkę. Powinniśmy go stosować, jeżeli chcemy zrzucić parę kilo. Poprawia procesy rozkładania tłuszczu. Ponadto reguluje poziom cholesterolu.
Syrop zaleca się także kobietom, które ciężej przechodzą okres menopauzy. Ma właściwości łagodzące zmienność nastrojów i niweluje osłabienie, zawroty głowy.
Ponadto można stosować go jako zamiennik viagry. Zaleca się stosowanie miłorzębu w zaburzeniach erekcji spowodowanych stosowaniem leków, szczególnie antydepresantów.
2. Jak stosować miłorząb?
Miłorząb najlepiej wchłania się w postaci syropu, który łatwo jest wykonać samemu w domu. Jedyne, co musisz zrobić, to 125 ml nalewki z miłorzębu japońskiego (do kupienia w aptece) wymieszaj z 375 ml soku z aronii. Przelej miksturę do słoika i zamkniętą trzymaj przez tydzień w lodówce. Przez 3 pierwsze dni przyjmuj 2 łyżeczki dziennie, a przez następne 4 łyżeczki i stosuj tak przez 3 tygodnie.
Efekty na pewno cię zaskoczą.
3. Kiedy stosować specyfik?
Najlepiej nadaje się dla osób starszych, bo zatrzymuje procesy starzenia się. Jednak lekarze zalecają stosowanie miłorzębu japońskiego już w młodym wieku, bo przyjmowany regularnie pozytywnie wpływa na zdrowie w późniejszych latach. Jedynymi skutkami ubocznymi stosowania mogą był lekkie dolegliwości żołądkowo-jelitowe, a także bóle głowy i reakcje alergiczne pojawiające się na skórze - jeśli podczas pierwszych dni zauważysz takie objawy, natychmiast zaprzestań kuracji.
Miłorząb japoński przy braniu leków przeciwzakrzepowych, przeciwpadaczkowych czy obniżających poziom cholesterolu, powinien byc stosowany wyłącznie pod kontrolą lekarza.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Rekomendowane przez naszych ekspertów
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.