Trwa ładowanie...

Temat Miesiąca - Mocne i zdrowe zęby

Temat Miesiąca - Mocne i zdrowe zęby

Wapń jest bardzo ważnym pierwiastkiem, który konieczny jest przede wszystkim do prawidłowego funkcjonowania zębów, kości i mięśni. Dodatkowo też przyczynia się on do prawidłowego krzepnięcia krwi, utrzymania metabolizmu energetycznego oraz odpowiedniego przekaźnictwa nerwowego. Ponadto bierze udział w procesie podziału i specjalizacji komórek.

Niestety, wraz z pożywieniem, Polacy dostarczają zbyt małą ilość wapnia do swojego organizmu. Badania wskazują, że zamiast zalecanych 1000 mg tego pierwiastka na dobę, do naszego organizmu z diety trafia zaledwie połowa. Właśnie dlatego specjaliści zalecają suplementację wapnia.

Okazuje się, że wapń najlepiej wchłania się do organizmu, jeśli towarzyszy mu witamina D. Takie połączenie jest idealne, by w pełni wykorzystać ich właściwości.

Aby odpowiednio zadbać o swoje zęby i szkliwo, nie wystarczy ich szczotkowanie. Nawet stosowanie szczoteczek elektrycznych, płynów do płukania jamy ustnej czy też nici dentystycznej są niewystarczające. O zęby należy dbać również od wewnątrz, właśnie poprzez prawidłową suplementację wapnia.

Oczywiście codzienna higiena również jest bardzo ważna, dlatego nie wolno jej zaniedbywać. Jeśli połączymy odpowiednią dietę bogatą w wapń, prawidłową higienę jamy ustnej oraz suplementację wapnia, będziemy mogli cieszyć się pięknym i białym uśmiechem.